Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 15:15, 22 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Długo nic nie pisałam, ale w międzyczasie sporo się działo (elewacja, ogrodzenie, karczowania ciąg dalszy). Załączam zdjęcia, których jesienią nie udało mi się wstawić, z roślinami wykopanymi, i które ku mojej wielkiej radości przetrwały zimę w pojemnikach zakopcowanych na polu bitwy. Ten mały berberys to sadzonka powstała z przyciśniętej przez przypadek gałązki. Zapoznałam się również z moimi trawami, strasznie ciężko się je wykopuje ...
Wiosną już bez obaw przesadziłam trzmieliny, które teraz rosną równo przed czerwonymi pęcherznicami



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
AgaeM 10:50, 24 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Nooooo, czas rozruszać chwastowisko. Co tam słychać?
____________________
szałwie czy lawendy
HanaK 10:37, 07 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Chwastowisko wyprostowane Nie zrobiłam tego sama, bo nie dałam rady, ale nareszcie mam ogród, w którym czuję się dobrze Uratowałam prawie wszystkie rośliny, nauczyłam się dzielić, odmładzać trawy i byliny. To był bardzo pracowity rok. A do "koszenia" dzikiej części działki mamy takich pomocników
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 11:47, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Chwalę się Na razie skarpą przy tarasie:
Tak było jeszcze wiosną tego roku


A tak jest teraz

W międzyczasie taras służył jako przechowalnia przesadzanych roślin Cieszę się, bo udało się wykorzystać rośliny, które już miałam w ogrodzie, tylko róże pnące przeprowadziły się do sąsiadki
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
LyraBea 10:59, 30 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zachęcona niedziałającym podpisem (młodziutki wątek) przyleciałam się rozglądnąć. Aaaale masz fajowy dom! Te przeszklenia. Bajka. Nie dziwię Ci się, że marzysz, by za kilka lat przez nie oglądać swój piękny ogród. Widać, że bardzo Ci zależy, tak więc na pewno Ci się uda. Z pomocą słabiej, bo sama pasożytuję na wiedzy mądrzejszych tu, ale będę kibicować.
POzdrawiam.
No i widzę, że w ciągu kilku minut linki z podpisem uruchomilaś. Super.
____________________
Beata
HanaK 11:14, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej Beato, tak właśnie kilka chwil temu odkryłam, że podpis jest nieaktywny Na szczęście na Ogrodowisku można łatwo znaleźć pomoc techniczną W Ogrodowisku dla mnie najfajniejsze jest to, że nie trzeba się znać, tu trafiają ludzie, którzy moim zdaniem chcą się czegoś nauczyć, nie boją się pytać ... i lubią pracę w ogrodzie. Nadal wiem niewiele, ciągle odkrywam coś nowego, przestałam bać się eksperymentować i z tego cieszę się najbardziej. Pozdrawiam Cię serdecznie

LyraBea napisał(a)
Zachęcona niedziałającym podpisem (młodziutki wątek) przyleciałam się rozglądnąć. Aaaale masz fajowy dom! Te przeszklenia. Bajka. Nie dziwię Ci się, że marzysz, by za kilka lat przez nie oglądać swój piękny ogród. Widać, że bardzo Ci zależy, tak więc na pewno Ci się uda. Z pomocą słabiej, bo sama pasożytuję na wiedzy mądrzejszych tu, ale będę kibicować.
POzdrawiam.
No i widzę, że w ciągu kilku minut linki z podpisem uruchomilaś. Super.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 13:08, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hakone trzyma się dzielnie, posadzona w sierpniu, wcześniej kilka miesięcy spędziła w dużej donicy

Zebrinusy też mają się coraz lepiej

Molinia to jednak bezproblemowa trawa, ta duża przezimowała w donicy, z drugiej i trzeciej były zrobione sadzonki, które ładnie odbijają

Lawenda, moja ulubiona w towarzystwie białej róży angielskiej

Róża puszcza listki, mam nadzieję, że przezimuje, zastanawiam się jak ją okryć ... Kompost na kamienie odpada

Berberysy z brunnerą, zimowa stołówka dla ptaków
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 13:24, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Tak było - gąszcz cisów, trzmieliny, poprzerastane skrzypem


Tak jest teraz - ulubiony kącik, podest na palenisko, miejsce do picia kawy, z widokiem na ogród i okolicę
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Margerytka40 13:41, 30 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gdzie jeszcze działają takie firmy jak ta co Ci ten ogród robiła ? Za takie coś nogi z tyłka bym wyrwała .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HanaK 09:24, 01 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Asiu, wyobraź sobie, że ogród robiła nam jedna z firm lokalnych o świetnych referencjach Ale z obserwacji widzę, że ogrody robią tak, aby nieustannie wymagały oprysków (róże, perukowce, maliny podlewane zraszaczami młoteczkowymi), usług pielęgnacyjnych ich ekipy itp. Teraz znalazłam Panią, która ma zupełnie inne podejście, edukuje klientów i jeśli ktoś ma pomysł w stylu brzozy przy tarasie to pyta czy będę sprzątać namiętnie itp. Wymieniła zraszacze na linię kroplującą we wszystkich klombach, zraszaczami podlewana jest tylko trawa i łąka, zaproponowała rozsadzenie sosen czarnych (były upchane co metr), fajnie tłumacząc jak się sosny rozrastają. 4 lata temu, gdy były robione pierwsze nasadzenia byłam zielona, nawet nie dyskutowałam, gdy ekipa informowała "ale szef wszędzie tak każe sadzić"
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies