Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 00:34, 24 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej, fajnie, że mnie odwiedziłaś Myślę, że będę przesadzała te kulki Danica co kilka lat Były posadzone jako obwódka skarpy od góry, ale strasznie przerastały trawą rozłogową z bardzo cienkim źdźbłem i ciągle był problem z pielęgnacją. Teraz mamy krawężnik, nad którym będzie przewieszał się hyzop. Mamy nawadnianie, ale będzie przerabiane (na skarpie rezygnujemy z głowic wynurzalnych na rzecz linii kroplującej). Dzięki za miłe słowa, dziś przespacerowałam się po ogrodzie i dostrzegłam ile jeszcze pracy przed nami Ale podobno przyjemności trzeba sobie dawkować Nadchodzący tydzień upłynie pod hasłem trap na skarpie, o ile pogoda pozwoli ...

Borbetka napisał(a)
Witaj Haniu. Ależ skarpa! Jest co robić. Ja nie mam niestety doświadczenia w obsadzaniu tego typu. Widzę tylko kulki Danica. Za 2-3 lata będą stanowiły dywan. Nie wiem czy będziesz to cięła. Ja bym zrobiła tylko z góry i na obrysie. Masz tam nawodnienie?
Dom nowoczesny, świetna przemiana skarpy przy domu. Lubię takie zmiany i będę kibicować.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
malkul 10:52, 24 paź 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
HanaK napisał(a)
Dziś zebrałam ostatnie pewnie owoce w sezonie


ha no patrz ci to ! takie jeszcze masz zbiory?!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
HanaK 15:20, 24 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
W tym roku mizernie, w ubiegłym roku z tych ostatnich malin i poziomek robiłam dżem albo nalewkę, każdego dnia zbierałam ok. pół kg malin, aż do przymrozków. W tym roku okazało się, że owce pokonały zabezpieczenia (wyznaczam im kwatery do "koszenia") i też miały ochotę na maliny, ale one zjadają młode pędy i kwiaty. Poziomki zjadły do poziomu gruntu
malkul napisał(a)

ha no patrz ci to ! takie jeszcze masz zbiory?!
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Anda 15:51, 24 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
"Kosiarki" Ci się zbuntowały
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
HanaK 23:23, 24 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Tak, "zjechały" z toru Tak naprawdę zwierzęta domowe zawsze w jakimś zakresie przyczyniają się do szkód w ogrodzie. Nasze owce (wrzosówki) są puchate, pieszczochy, beczą na mój widok, nie kopią dołków jak psy, za to obgryzają coś co jakiś czas No i coraz ładniej wygryzają trawę

Anda napisał(a)
"Kosiarki" Ci się zbuntowały
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Sebek 13:55, 27 paź 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No cześć! Przyszedłem tropem wpisu u mnie i wiesz co? Nad bryła domu rozwodzić się nie będę, ale zostawię zachwyt nad tym jak świetnie została ona wpuszczona w krajobraz
Ogród? No ja bym się pod tym nie podpisał jako firma - na szczęście masz forum I cala zimę na przemyślenia Ważne słowa napisała Kindzia i zgodzę się z nią całkowicie - metr po metrze realizuj ogród, a nawet nie zorientujesz się kiedy Ci tych metrów braknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
pawel_snopek 19:35, 27 paź 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Dziękuję za miłe słowa w sprawie wyboru domu Temat jest dość głęboki jak studnia bez dna ale dam radę Widzę żę u Ciebie jest też wybitnie skarpowo nawet bardziej niż u mnie w ogrodzie Trzymam kciuki za dalsze działania ogrodowe i domowe Owce są piękneee Pozdrawiam
____________________
Paweł - Ogród pod górą
22:23, 27 paź 2016
HanaK napisał(a)
Hej Aniu, jaki masz ładny cytat w podpisie Fajnie, że się odezwałaś, może stworzymy jakąś lokalną Ogrodowiskową podgrupę


Haniu to mój ulubiony cytat ogrodowy.Tylko róży Gertrude Jekyll niestety nie mam a piękna jest.
Jestem za Fajnie byłoby stworzyć taką podgrupę.Widzę,że z Donią 72 już wstępnie się umawiacie A Donia72 to moja siostra A my mamy do siebie rzut beretem
Ekokosiarki milutkie,masz tylko dwie czy więcej?
Jesień zimna dżdżysta a truskawki i poziomki nic sobie z niej nie robią
HanaK 10:53, 28 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Może Gertrude Jekyll do Ciebie trafi

Spotkanie - Donia ma rację, że fajniej, gdy jest ciepło na dworze, to będziemy wypatrywać dobrej pogody Dla Was to będzie spotkanie rodzinne

Ekokosiarki - mamy 2 szt., gdyby było ich więcej to już potrzebowalibyśmy jakiegoś przeszkolonego owczarka

Owoce faktycznie jeszcze są, ale smak już nie ten sam co latem

Aniaaa napisał(a)

Haniu to mój ulubiony cytat ogrodowy.Tylko róży Gertrude Jekyll niestety nie mam a piękna jest.
Jestem za Fajnie byłoby stworzyć taką podgrupę.Widzę,że z Donią 72 już wstępnie się umawiacie A Donia72 to moja siostra A my mamy do siebie rzut beretem
Ekokosiarki milutkie,masz tylko dwie czy więcej?
Jesień zimna dżdżysta a truskawki i poziomki nic sobie z niej nie robią
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 11:15, 28 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Byłam u Ciebie Paweł, wydaje mi się, że u Ciebie jest większa przestrzeń, u nas najbardziej strome skarpy powstały w miejscu wciśnięcia domu w naturalną skarpę, musieliśmy wytarasować rabaty, bo wszystko spływało.

W tym roku na skarpie, gdzie posadziliśmy winorośl założyliśmy fliselinę i po raz pierwszy od wielu lat nie wywozimy taczkami ziemi po jesiennych deszczach. Wiem, że na Ogrodowisku to "grzech", ale na razie działa ...

pawel_snopek napisał(a)
Dziękuję za miłe słowa w sprawie wyboru domu Temat jest dość głęboki jak studnia bez dna ale dam radę Widzę żę u Ciebie jest też wybitnie skarpowo nawet bardziej niż u mnie w ogrodzie Trzymam kciuki za dalsze działania ogrodowe i domowe Owce są piękneee Pozdrawiam
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies