Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 15:50, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Znam to od lat i pokazywane było pod inna nazwą. Rozumiem że robisz -produkujesz podobne, albo sprzedajesz je?

Ten watek zaprzecza kładzeniu tego bo tu jest o kancikach a nie o kładzeniu ograniczników trawnika.

Tu jest watek http://www.ogrodowisko.pl/watek/837-obrzeza-rabat-oddzielanie-kory-od-zwiru

Pokazałam je w 2011, pewnie jeszcze nikt nie wiedział o istnieniu takiego wynalazku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
16:33, 19 paź 2016
Obrzeże bardzo fajne, mam u siebie z bradasa, super się zakłada. Mój oddziela trawę od kamienia, jest w kształcie koła pod huśtawką, trzeba tylko przecinać łączenia jak się chce giąć.
Polecam
iwona1980 18:42, 15 lis 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Przeczytałam wątek i jestem zachwycona.
Muszę kupić taki nóż do darni.
Pięknie to wygląda.Już się nie mogę doczekać wiosny

____________________
Pozdrawiam Iwona
Gardenarium 19:24, 15 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tym sposobem sprawisz że ogród będzie wyglądał wspaniale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:36, 08 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Otrzymałam takie pytanie:

...czytałem taki wątek o odzieleniu rabaty wysypanej korą od trawnika, Pani sugeruje że najlepiej tym szpadelkiem jest odciąć trawnik,

- moge wiedzieć jak często trzeba taki zabieg wykonywać i czy kora się nie wysypuje na trawe,jak jest z koszeniem kosiarką?

- Ja mam posadzone przy płocie tuje bardzo długi odcinek około 100metrów , chciałem wyspać wokół nich taki długi pas kory,czyli wystarczy tylko zerwać tą darń wierzchnią, odzielić tym szpadelkiem i koniec?

- na jaką głębokość to trzeba zrobić?

z góry dziękuje za pomoc,bo czeka mnie dużo pracy,a chciałbym to zrobić dobrze,bo jakoś te plastiki i taśmy do mnie nie przemawiają,najgorzej przy tym łączeniu kosić ten trawnik,

- prosze o pomoc jak najlepiej to mam zrobić.

- Gdzie moge kupić taki szpadelek,czy moge też to zrobić zwykłym szpadlem?


Odpowiedź:

- jak często zależy od tego jak szybko będzie zarastało. Raz w miesiącu, ale niektórzy robią częściej, niektórzy robią dwa razy w roku
- kora się nie wysypuje bo powstaje "rowek" - granica
- najpierw oddzielić szpadelkiem. Potem zebrać łopatą wzdłuż, żeby nie popsuć kantu i dopiero działając na rabacie, odwracać darń lub ją zdejmować. Posypać korą.

- głębokość zależy od gleby, czy zbita, czy rozpada się, na gliniastej może być trudno nawet wbić szpadelek, więc będzie to 5 cm, ale może być i więcej, do 10 cm.

- szpadelki były w naszym sklepie, rozpromowałam u nas ten rodzaj narzędzia i taki sposób pielęgnacji ogrodu i wyznaczania granic rabaty, ale teraz sklepu nie ma. Znajdziesz je zapewne w każdym sklepie dużym typu obi czy podobnym

- zwykłym szpadlem nie zrobisz bo jest wygięty i nie ma tak ukształtowanego ostrza.

Naprędce znalazłam zdjęcie z Anglii, z bliska widać






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:41, 08 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pomocne artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:06, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AGUSIA_M napisał(a)
Witam,
Dopiero rozpoczynam przygodę z ogrodem. W związku z tym ciągle pojawiają się w mojej głowie pytania, na które nie jestem sama w stanie udzielić odpowiedzi. Dlatego zwracam się do was Drodzy Ogrodnicy.
Poradźcie mi czym mogę oddzielić pas thuj bignący wzdłóż ogrodzenie od trawnika tak aby trawa nie wrastała mi w drzewka i jednocześnie ułatwiłałoby mi to koszenie??
Drugi pytanie czy należy stosować agrowłóknine na rabatę,która będzie pokryta kamyczkami??
Liczę na wasze wskazówki i pozdrawiam was ciepło z Mojego nowego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 17:07, 12 lut 2017


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Ja oddzieliłam kostką brukową, wpisz w wyszukiwarce ,,obrzeża z kostki brukowej".
____________________
Lucyna
AGUSIA_M 17:07, 12 lut 2017

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Czytałam gdzieś jakiś artukuł o ekoborderach?? z pewnością sprawidziłoby się to przy oddzielaniu rabaty od trawnika, ale czy przy tujach zda to egzamin??
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
Luki 17:07, 12 lut 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
Trzeba szukać w wyszukiwarce na pierwszej stronie, bardzo dużo przydatnych artykułów można znaleźć bardzo szybko
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies