Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 07:29, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wprost idealnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hana75 23:43, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Joanna, super! Ależ trawnik masz wypielęgnowany. Po takich suszach a on taki zielony Pewnie automatycznie nawadniany. Piękny jak marzenie...
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
bukaldj 11:05, 14 wrz 2015

Dołączył: 11 wrz 2015
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kłopoty - problemy z trawnikiem

Witam wszystkich mam problem z trawnikiem przy opasce z kostki. Opaska wykonana bez obrzeży. Foto poniżej zoobrazuje problem. Co z tym zrobić żeby tak nie szpeciło?

Gardenarium 11:06, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To trzeba zrobić. po prostu przyciąć. Tak jest w moim ogrodzie

Popatrz na ten wątek od początku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-kanty-brzegi-trawnika



Oraz tutaj, gdzie już w 2010 roku pokazałam, o co chodzi z wyglądem trawnika http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Albo tak

Jeszcze jeden sposób na przycinanie brzegów trawnika, zgodnie z angielską tradycją i narzędzie też angielskie


Nożyce z długimi rękojeściami do przycinania długich "włosów"









I się zamiata


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hana75 18:28, 14 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618


Tak jak Danusia radzi: przyciąć trawkę z korzeniami. Najlepiej kupić specjalny "nóż" taki półksiężyc, on ułatwia to zadanie. Naciąć darń i wyrwać to co niepotrzebne.
Niektórzy robią to w odległości 5-10 cm od kostki i w to miejsce wsypują żwir.
Żwir utrudnia wzrost chwastów, a jeśli takie wyrosną to łatwo je z niego wyrwać.
Można nic nie dosypywać tylko kontrolować co jakiś czas rozrost trawy i w razie konieczności znów przyciąć.
Powodzenia
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
wietrzyk 15:31, 16 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gardenarium napisał(a)
Wprost idealnie


Danusiu dziękuję za pochwałę
Teoria to z tego wątku, a praktyka, wiadomo, metodą prób i błędów
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 15:37, 16 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hana75 napisał(a)


Tak jak Danusia radzi: przyciąć trawkę z korzeniami. Najlepiej kupić specjalny "nóż" taki półksiężyc, on ułatwia to zadanie. Naciąć darń i wyrwać to co niepotrzebne.
Niektórzy robią to w odległości 5-10 cm od kostki i w to miejsce wsypują żwir.
Żwir utrudnia wzrost chwastów, a jeśli takie wyrosną to łatwo je z niego wyrwać.
Można nic nie dosypywać tylko kontrolować co jakiś czas rozrost trawy i w razie konieczności znów przyciąć.
Powodzenia


Wtrącę swoje trzy grosze, bo przetestowałam opcję ze żwirkiem. Porażka. Korzenie trawy wrastają w żwirek, po kilku miesiącach wyglądało to fatalnie. Miałam robotę tylko z wydłubywaniem tego żwiru. Najbardziej elegancki jest moim skromnym zdaniem prosty, docięty kant. W sąsiedztwie kostki najbardziej podobają mi się takie cieniutkie jak pokazała Danusia, ale takie trudniej zrobić. Moje wychodzą tak na ok 5cm. Ale pracuję nad tym
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
bukaldj 17:06, 16 wrz 2015

Dołączył: 11 wrz 2015
Posty: 2
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Na zdjęciach załączonych przez Panią Danusie wygląda to super niestety u mnie nie ma takiej opcji żeby zrobić coś podobnego jak przyjrzycie się zdjęciu które wkleiłem to zobaczycie że między kostką a trawą jest beton i to dość szeroko i wysoko. Brałem pod uwagę kancik w odległości ok 15 cm od kostki i kamyczki w ten obszar ale "wietrzyk " nie poleca tego rozwiązania.
Gardenarium 21:29, 16 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przytnij brody trawnika po krawędzi kostki, w powietrzu, bez wcinania się w ziemię. Zrób to nożycami do trawnika albo sekatorem w ostateczności.

Żwirku nie rób, masakra będzie.

Brukarze dali ciała i uleli takie buły że już z tym nic nie zrobisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 14:21, 06 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
witam a czy Ty Danusiu czy moze ktoś ma doświadczenia z nożem do darni firmy draper? warto go kupić?koszt od 50 do nawet 200zł zależy jaki model
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies