Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Proso rózgowate - Panicum virgatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Proso rózgowate - Panicum virgatum

chelll 09:37, 19 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Proszę o informację, czy da się samemu wyhodować tę trawę. Mam w ogrodzie dwie sztuki. Jeśli tak, to kiedy zebrać nasiona? A kiedy wysiać?

Podzielcie się, proszę, wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
kasia_w 10:32, 19 wrz 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ela nie wiem czy można wyhodować ale u mnie proso bardzo się "rozłazi ". po roku jest go 5 razy więcej .Będę je rozsadzac
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
chelll 14:54, 19 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Kasiu, dziękuję za odpowiedź. Masz rację, mocni się kępa rozrosła. Wiosną będę mogła podzielić ją na cztery. Tylko, że ja obsadzam nowy kawałek ogrodu od podstaw i potrzebuję ok. 35 sztuk To dośc spory wydatek. Jeśli mogłabym tę trawę wyhodować, miałabym kasę na inne niezbędne rośliny
Pzdr!
____________________
Handmade by Elka
frezja 09:46, 23 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
kasia_w napisał(a)
Ela nie wiem czy można wyhodować ale u mnie proso bardzo się "rozłazi ". po roku jest go 5 razy więcej .Będę je rozsadzac


mam ją na oku...czy rozłazi w sensie,że na boki się kładzie czy raczej trzyma pion? chcę ja podsadzić na pograniczu warzywnika i rabaty bylinowej
____________________
Ewa - Ogrodowy song
tomgroch 20:38, 23 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Proso rózgowe ma sporo odmian, jedne mają tendencje do wykładania a inne nie. Oczywiście to zalęzy od podłoża i stanowiska. Ma być słoneczne, a najlepsza przepuszczalna gliniasta gleba. I co ważne - nie przesadzać z nawożeniem.
Fajne odmiany to : Squaw, Rotstrahlbusch, Nican, Straight Cloud, Haevy Metal, Northwind, Warior, Rehbraun, Red Cloud, Cardinal ...itd
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
chelll 21:01, 23 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Ja mam taką stalową, ładny koor i pięknie sterczy. Mam też z czerwonawym/różowym kwiatostanem i ta się wygina

Ale jak to się nazywało... to nie na moją głowę
____________________
Handmade by Elka
16:14, 22 lis 2015
tomgroch napisał(a)
Proso rózgowe ma sporo odmian, jedne mają tendencje do wykładania a inne nie. Oczywiście to zalęzy od podłoża i stanowiska. Ma być słoneczne, a najlepsza przepuszczalna gliniasta gleba. I co ważne - nie przesadzać z nawożeniem.
Fajne odmiany to : Squaw, Rotstrahlbusch, Nican, Straight Cloud, Haevy Metal, Northwind, Warior, Rehbraun, Red Cloud, Cardinal ...itd


Mam kilka Prairie Sky i pokłada się.Trzyma formę zanim zakwitnie,kwiatostany potem pokładają się.Na drugi rok każde dostanie podporę
ZbigniewG 18:30, 22 lis 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Moje Squaw po 3(może 4) latach z małej sadzonki mam kilka takich kęp
trzyma pion mimo niezłego wygwizdowa, mam jeszcze inne młodziutkie przywiezione z Radkowa(od Tomka ) ale w tej chwili nie kojarzę nazw -( jedno z bardziej czerwonych drugie stalowozielone)

Squaw






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
katel 22:24, 22 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jestem początkująca, eksperymentuję i w tym roku wysiałam nasiona prosa Haevy metal, Miskanta Zebrinusa, Liatry kłosowej, Stipy, Lawendy. Nasiona miskanta i prosa nie wykiełkowały wcale, liatra kiełkowała i rosła jak szalona, pozostałe miałam kupione, stipa nieźle a lawenda słabo max. 30% wykiełkowało albo i mniej. Nasiona zbierałam wiosną ale chyba korzystniej było by to zrobić wcześniej, bo wiosną niewiele już ich było, zostały wywiane przez wiatr.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Natalka 16:36, 28 lis 2015

Dołączył: 12 lis 2015
Posty: 19
Mam pytanie a skąd można wziąć nasiona rożnych traw w ogrodniczym można normalnie kopic nasiona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies