Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

gemac 19:39, 24 lis 2010

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Myślę,że nie będę zakładac swojego wątku, wpadłam tylko na chwilkę podziwiając, piękne storczyki Zbyszka. Teraz bardziej interesuje mnie urządzanie ogrodu i temu poświęcam najwięcej uwagi.
Więc, aby nie mieszac w wątku nie będę dodawac własnych zdjęc. Nie wiem Zbyszku, czy kwitnienie zależy od temperatury, bo u mnie raczej ciepło (co+kominek), natomiast najlepiej i najdłużej kwitną te, które stoją na parapecie w kuchni pod którym jest zlewozmywak.Nigdy jeszcze nie miałam Miltonii, ale chyba się skuszę-jest taka piękna.
Pozdrawiam,
Gosia



zbigniew_gazda 22:44, 24 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Tej zimy przekonam się jak to jest . Będę Was informował na bieżąco.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 23:04, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Porady praktyczne są najważniejsze i nie zawsze zgadzają się z książkowymi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 18:41, 04 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Minęło 2 tygodnie i co się zmieniło w mojej storczykarni ?





Pojawiły się pąki kwiatowe na niektórych egzemplarzach.



Nowy pęd śmiga w górę aż miło. Ale muszę go odwracać bo nachyla się w kierunku światła .Chcę aby był w miarę w osi doniczki.



W innych nowe pędy nieśmiało startują.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 19:19, 04 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będziemy kibicować. Ja się szykuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 22:53, 04 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Dziękuję. Za dwa tygodnie będzie następne sprawozdanie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
maria_kalino... 12:07, 22 sty 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Witaj Zbyszku,ja swoje storczyki umieściłam na zimę w różnych miejscach tj.stoją na parapecie okiennym, na stoliku dalej od okna i 2 na telewizorze,gdzie jest im ciepłp w "nogi".Wszystkie puszczają nowe pędy.Mądrzejsza doświadczeniem ubiegłego roku obcięłam wszystkie stare pędy kwiatowe nie czekając,że wypuszczą nowe ze śpiących pąków..Moim zdaniem lepiej kwitną.
____________________
Maria - Moje krzewy
zbigniew_gazda 12:32, 22 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
maria_kalinowska napisał(a)
Witaj Zbyszku,ja swoje storczyki umieściłam na zimę w różnych miejscach tj.stoją na parapecie okiennym, na stoliku dalej od okna i 2 na telewizorze,gdzie jest im ciepłp w "nogi".Wszystkie puszczają nowe pędy.Mądrzejsza doświadczeniem ubiegłego roku obcięłam wszystkie stare pędy kwiatowe nie czekając,że wypuszczą nowe ze śpiących pąków..Moim zdaniem lepiej kwitną.


Cześć Marysiu.Możliwe że masz rację. Zima w naszych warunkach jest największym ich wrogiem. W naszych warunkach gdzie domy ogrzewamy indywidualnie nie zawsze jest ciepełko całą dobę. W nocy przy mrozach jest jak się to mówi poniżej normy. Widzę to po swoich .Jak przyjdzie marzec i słońce już wyżej to wtedy wyraźnie ruszają z wegetacją.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:46, 22 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja pozwolę sobie zaprezentować takie oto okazy





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:18, 22 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies