Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

Gardenarium 19:39, 25 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pytanie z internetu do nas

Witam. Mam pytanie które trapi mnie już bardzo długo. Mam storczyka który w tej chwili pięknie kwitnie ale posiada od korzenia 3 keiki które mają już ponad pół roku. Proszę mi powiedzieć czy mogę keiki przesadzic teraz ? Tak żeby nie uszkodzić kwiatów a jeśli już to tak żeby nie uszkodzić starej rośliny. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za ewentualną poradę. Z poważaniem Marcin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 20:03, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szkoda ,że nie dałeś zdjęcia poglądowego całego storczyka i tych jego dzieciaczków. Nie napisałeś też jaka to odmiana storczyka. Jeżeli możesz to uzupełnij. Bez tego można gdybać...
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
iwonav23 20:11, 26 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
W tym roku się udało. Całe lato i jesień aż do listopada doniczki stały na zewnątrz w osłoniętym miejscu. Gdy zapowiadali przymrozki, osłaniałam włókniną. Podlewane deszczówką raz na tydzień lub rzadziej. Przeniosłam do chłodnego, widnego pomieszczenia gdy zrobiło się bardzo zimno.
Zakwitły późno, na początku kwietnia.

Cymbidium żółte:




____________________
Pozdrawiam. Iwona
iwonav23 20:20, 26 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Cymbidium różowe:





Były tylko dwie łodygi (jedną ucięłam do wazonu), za to kwiaty ogromne.
W trzeciej donicy Cynbidium nie zakwitło.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
hanka_andrus 20:26, 26 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękne! Teraz juz wystawiłas na zewnątrz na stałe? Cy tylko dla przewietrzeba?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
iwonav23 20:56, 26 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Haniu, dziękuję. Teraz, wystawiłam tylko do zdjęcia, bo krzak jest bardzo duży, a chciałam go ładnie pokazać. Wystawię wszystkie donice po 15 maja.
Wypuszczają już nowe przyrosty, więc nie będę przesadzać do większych donic.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
hanka_andrus 21:17, 26 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak długo te cymbidia u Ciebie rosną? Ja dostałam taką mikrutką sadzoneczkę, mam nadzieję, że jej nie zamrduję przez niewiedzę? Na raziew rośnie, ale czy doczekam takiego okazu jak u Ciebie?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
iwonav23 20:01, 27 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Haniu, to dość stare, kilkuletnie egzemplarze. Na str. 26, 30 i 32 tego wątku pisałam o nich i moich spostrzeżeniach.
Zajrzałam do tych notatek i pomyślałam sobie, skąd ja mam do nich tyle cierpliwości (:

____________________
Pozdrawiam. Iwona
abiko 09:19, 28 kwi 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Iwona, ależ piękne masz to żółte cymbidium, niesamowicie.
U mnie ciągle czekają na kwitnienie, ale ja nie mam zimnego miejsca i jasnego. Zobaczym jak się zachowają jak wystawię na zewnątrz w maju. Nie masz lokatorów w nich po przeniesieniu do domu?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
iwonav23 21:57, 28 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Agnieszko, Cymbidium to storczyk, który lubi chłód jak żaden inny. Na zewnątrz radzi sobie doskonale, chociaż trzeba chronić przed palącym słońcem, bo inaczej poparzy liście. Za to deszcz może moczyć liście. Jak już wystawię to często o nich zapominam i wtedy po jakimś czasie chlustam deszczówką ile wlezie. Ale woda nigdy nie zalega w donicach (stoją bez podstawek).
Pomyśl o jakimś chłodnym korytarzu, werandzie, strychu itp. Jesienią i zimą nie mogą stać w cieple bo zrzucą pąki. Do ciepłego pomieszczenia zabieram w pełnym rozkwicie. Lokatorzy jeszcze się nie zdarzyli.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies