Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

paula23 12:35, 04 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Oj strasznie malutko miejsca, w takim razie moim zdaniem musisz jej znaleźć inne miejsce.

Może pomyśl tam o jakimś niwaku, kulka na pniu ładnie by tam pasowała albo jakiś stożek.
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 14:53, 04 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


Bonsai planowałam dać na tej 1 rabacie od lewej-one obie znajduja sie po lewej i prawej stronie schodów wejściowych. Chyba, że tutaj posadzić coś innego, ale nie mam pomysłu co by się ładnie wkomponowało w te rośliny

Chyba powinnam rozpatrywać te 2 rabaty jako całość.



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Dominika11 20:03, 04 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj widzę, że prace rabatowe w toku Będę zaglądać

A co do tych rabat po stronach schodów to ja bym chyba zrobiła na zasadzie odbicia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Evik0 20:17, 04 paź 2015

Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 8
Paula dobrze Ci radzi z kulka na pniu. Moze trzmielina by tu pasowała? Rozjaśniła by ładnie całość, no i jest zimnozielona. Co do drugiej rabaty moim zdaniem nie musi byc taka sama, ale musza do siebie nawiązywać, mieć cos wspólnego. Moze tez taka obwódka z Żurawek? Ładnie wyglądają na tle kamyczkow. A masz już tego bonsai czy planujesz dopiero zakupić?
____________________
Ewa
alis 23:00, 05 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Nie mam jeszcze kupionego bonsai, jedynie plany co do jego zakupu, chociaż nie do końca mam przekonanie, że to dobry pomysł. Jakoś brak mi weny Ta rabata z lewej smutnawa trochę, może rzeczywiście dobrze wyglądałaby z żurawkami, jutro zrobię przymiarkę. Co do magnolii to mój mąż się uparł, że tam jest dla niej dobre miejsce, na razie ciężkawo mi idzie, chyba go nie przekonam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Evik0 17:16, 06 paź 2015

Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 8
Pytałam czy masz bonsai bo mi tez sie taki mazy, ale ładne duże sa bardzo drogie.

Dobrze Ci idzie. Małymi kroczkami do przodu
____________________
Ewa
alis 20:38, 06 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
U nas takie średnie to wydatek rzędu 170 zł, może na wiosnę będzie większy wybór, jeśli przez zimę mi się nie odwidzi. Dziękuję Ewa za odwiedzinki
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:55, 07 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Wrzosowisko prawie ukończone, na wiosnę dosadzę resztę roślin. Między wrzosy planuję wsadzić cbulki krokusów: białych, żółtych i fioletowych, jak je pogrupować przy tych wrzosach? Mam jeszcze cebulki tulipanów białych i białych z różowo fioletowym smugowaniem. Nie bardzo wiem jak pogrupować je kolorystycznie z wrzosami.
I chyba brakuje mi czegos wysokiego w okolicy traw i sosny górskiej-winter gold, doradźcie proszę.





____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kasia_w 20:55, 07 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Witaj Alicjo

Nie zgodzę się do końca z Toszką. Jeśli lubisz żwirek, to go zostaw, to Twój ogród. Moim zdaniem nie wygląda źle z architekturą domu, ma fajny odcień. Choć sama żwirku nie lubię i nie mam nigdzie, bo nie przepadam za "sterylnymi" ogrodami.Poza tym jest kłopotliwy, brudzi się, ciężko przesadzać rośliny.

Rabaty przy schodach- wg mnie powinny być lustrzanym odbiciem. Takie reprezentacyjne miejsce aż się o to prosi. Ta rabata z bukszpanami i żurawkami jest ok, wywal tylko kostrzewę siną, nie pasuje tam zimny odcień zieleni. No i wrzosy niepotrzebne.

Masz już ładny, zadbany ogród, wszystkie powierzchnie utwardzone wykonane, wytyczone rabaty. To bardzo dużo, pozostało najmilsze- czyli nasadzenia.
Polecam Ci także lekturę wątku "Lecę w kulki", jakoś mi się tak skojarzył z Twoim domem.

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 21:17, 07 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Kasiu za odwiedziny, przejrzę wątek na pewno. Rabaty tyczone były przy okazji układania kostki, jakoś wtedy taki pomysł na nie miałam, dzisiaj kto wie czy zostałyby o takich kształtach. Wiem, że dużo pracy przede mną, juz mi się te rabaty śnią po nocach A mam jeszcze jedną taką długą wzdłuż domu i teraz nią chciałabym się przez zimę zająć żeby na wiosnę już wziąść się ostro do pracy.
Kupiłam kilka roślin (na spontana) i teraz nie bardzo wiem jak je rozmieścić na tej rabacie.

To ta rabata od strony wschodniej domu:

Początek rabaty od frontu domu:


środek na wprost tarasu:



i koniec rabaty, tam gdzie wrzosowisko


I moje rośliny, które muszę przed zimą rozmieścić:




Nie da się jej sfotografować w całości.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies