Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Donice na zimnym i ciemnym tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Donice na zimnym i ciemnym tarasie

dabek23 10:40, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 9


Witam, potrzebuję pomocy kompletnie nie mam pomysłu co posadzić w moich nowych donicach. Taras znajduje się w północno - wschodniej części domu. Słoneczko zagląda tu tylko rano do tego silnie wieje. Poprzednio stały tu cztery brzozy youngi ktore niestety nie dały rady przetrwać. Bardzo prosze o jakieś rady bo totalnie nie wiem jak się za to zabrać.
rozark 10:59, 05 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Możesz dać róże Ghislaine de Féligonde w takich warunkach da sobie radę lub powojnik, i podadzić bukszpanem, cisem np. kulki, spirale, cieniolubne są niecierpki, begonie, żurawki, hosty, trawa Carex elata Aurea, ciemierniki, tawułki, cebulowe wiosenne...
____________________
pozdrowionka
dabek23 13:17, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 9
To ciekawa propozycja. Myślałam tez o posadzeniu w donicach jakiś malych drzewek np. Klon ale boję że tak jak z brzozami historia się powtorzy. Może milorzab dwuklapowy menhir?
rozark 13:23, 05 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
sorki nic na jego temat nie wiem
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 17:32, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzozy były ok, tylko pewnie pielęgnacja zaszwankowała, Powinny wyglądać zjawiskowo. One nie mają "przetrwać" tylko musisz o nie dbać, podlewać itd. Skoro nie "przetrwały" to żadna roślina nie przeżyje.

Przemyśl co robiłeś źle i zweryfikuj swoją pracę nad tym, żeby rośliny miały dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dabek23 17:54, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 9
Podlewane byly systematycznie chodzi o choroby. Na wiosnę wypuszczaly piękne listki a po jakimś czasie całe żółkly. Pryskalam różnymi środkami niestety pomogły tylko na jakiś czas potem wszystko wracało.
Gardenarium 19:03, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie choroby, albo przedobrzyłeś albo zaniedbałeś. Może przenawoziłeś a nie potrzeba, może spaliłeś bo temperatura do oprysków była za wysoka? Jak padało podlewałeś? Jak był skwar ile wlałeś jednorazowo do jednej donicy wody? Albo jeśli to była sadzone w te afrykańskie upały to nic by nie przetrwało bo ziemia w donicy się nagrzewała a podlewanie i tak było niewystarczające. Albo zakupiłeś brzozy bez korzeni

Pryskanie różnymi środkami to niedobry pomysł, diagnozuje się chorobę, przyczynę a nie pryska na oślep czym popadnie i w dodatku w krótkich odstępach.

Jak wsadzisz miłorząb i będziesz tak samo dbał to jeszcze szybciej padnie. niż brzoza która jest niezawodna i wytrzymała do takich celów.

Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię - brzoza na tarasie na 6 piętrze w drewnianej donicy zimuje i rośnie już 6 rok.

Lato




Jesień, czerwone gałązki to dereń 'Sibirica'



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dabek23 19:44, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 9
Pani Danusiu rzeczywiście brzoza jest przepiękna, wezmę sobie Pani rady i uwagi do serca. Spróbuję posadzić jeszcze raz brzozki bo o takiej jak na zdjeciu marzę. Mam jeszcze pytanie z czym mogę posadzić brzoza, jakie rosliny najlepiej czuły by się w jej towarzystwie? Jakieś ciekawe zestawienie kolorystyczne?
Gardenarium 20:17, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz na zdjęciu, irgi Major i cebulowe w nogach.

Obok derenie Sibirica z runianką i tulipany.

Albo pod brzozą wrzosy i wrzośce i zwisająca irga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:20, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przede wszystkim kup porządne drzewko, ma mieć 100% korzeni, nie poucinane, daj żyzną glebę, donice twoje moim zdaniem są za małe, brzoza mogła przemarznąć w korzeniach i potem padała stopniowo, plus upały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies