Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 21:06, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
moja działka, pożyczyłam kredki od córki i popłynęłam

naszkicowałam też przyszła altanę z pergolą. Jak sadzicie ładnie to wyjdzie? taka aleja prowadzaca to altany. wiem ze podzieli ogród na dwie części. i o to mi chodzi. po prawej od altany bedzie latem basen i trawnik a po lewej w przyszłości rabaty np. takie:
[zdjęcie zmoderowane]

takie kwadraty rabat w trawniku, co sądzicie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:12, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
teraz tył działki wygląda tak


trawa jest straszna, na wiosnę ją będziemy reanimować po zrobieniu altany. w tygodniu mam spotkanie z cieślą aby ustalić realność moich wyobrażeń co do altany i pergoli
a ta mini rabatka z miskantem

mam nadzieje ze będzie wygladać tak

planuję przed nią plac zabaw dla córek i moją ławkę co by miec na nie baczenie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:28, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
znowu pitole bez echa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jazzy 21:30, 24 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Zapowiada się ciekawie. Też wiosną zabieram się za pergolę, więc będę się konsultować

ps. Nie można zamieszczać nie swoich zdjęć w wątkach, tylko linki
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
anna_t 21:37, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
o kurcze..to od razu przepraszam!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:41, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Już nic nie swojego nie będę wrzucać. Obserwuje Wasze ogrody od paru miesięcy i jak tylko mi się coś spodobało to kopiowałam fotkę na pulpit z opisem nazw roślin, nie pomyślałam zęby sobie linki tez zapisywać..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
leon60 21:43, 24 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Cieszę się, że założyłaś wątek będzie się działo
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
anna_t 22:17, 24 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
mam nadzieję jak by się udało szybko skonsultować co sadzić w przed ogródku to myślę ze bym podziałała jeszcze teraz, pogoda sprzyja

wyobrażmy sobie ze te serby juz sa duże. rosna tam tez tuje danica

może w srodek rododendrony?żeby było zimozielono.

tylko mało nowoczesnie...to pomyslałam o red baronach za danicami a przed rh i miskanty morning light za rh przed serbami.
i jak?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jazzy 23:36, 24 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_trzeciak napisał(a)
Już nic nie swojego nie będę wrzucać. Obserwuje Wasze ogrody od paru miesięcy i jak tylko mi się coś spodobało to kopiowałam fotkę na pulpit z opisem nazw roślin, nie pomyślałam zęby sobie linki tez zapisywać..

Niektóre zdjęcia masz spoza forum
Znamy je dobrze
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
waldek727 02:07, 25 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
anna_trzeciak napisał(a)
Witam serdecznie, nazywam się Ania, mam 32 lata i marzy mi się piękny, nowoczesny ogród dla mnie i mojej rodziny. Chciałabym Was zaprosić do tworzenia tego ogrodu wraz ze mną

Aniu.
W dzisiejszym ogrodnictwie często mylone są dwa pojęcia i z tego też powodu dochodzi czasami do licznych nieporozumień.
Nowoczesne ogrody jakkolwiek mogą, to wcale nie charakteryzują się prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Te cechy przypisane są do ogrodów w stylu formalnym, który to styl zapoczątkowany był w Polsce w XVIII w. Na przełomie lat 60/70 ogrody w stylu formalnym zaczęły opuszczać mury rezydencji, ambasad i konsulatów przenosząc się coraz częściej na tereny przydomowych działek. Panujący w takich ogrodach ład i porządek podkreślony symetrią oraz geometryczną perfekcją nasadzeń (topiary) był i jest nadal buntem człowieka przeciw naturze. Tej kontroli idealnych kształtów roślin i małej architektury, a także poskromieniu dzikiej przyrody od kilku, a nawet kilkunastu lat, przeciwstawiają się projekty ogrodów nowoczesnych. Trendy współczesnych architektów krajobrazu niemal odwracają człowieka o 180* i wtapiają go w naturalną zieleń ogrodu. Architektura ogrodowa podkreślana jest barwami Ziemi, a plastik i inne sztuczności wyparł surowy beton, naturalny kamień, cegła, drewno, metal, a nawet trzcina i szkło. Charakterystyczne dla ogrodów w stylu formalnym linie proste przybierają w ogrodach nowoczesnych postać krótkich łamanych odcinków, które coraz częściej zastępowane są łagodnymi, często nachodzącymi delikatnie na siebie łukami. Roślinność traci monochromatyczne kolory i przybiera pastelowe barwy podkreślone czasami ostrzejszym wzorem stworzonym przez maki, łubiny czy też trojeście bądź ismeny.
Myślę Aniu, że te kilka różnic które przedstawiłem w poście, pomogą Ci znaleźć odpowiedź na pytanie: Ogród nowoczesny, czy w stylu formalnym.

Witam Cię na ,,Ogrodowisku".
Miło mi było gościć w Twoim wątku.
Pozdrawiam.



____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies