Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 23:43, 27 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
cześć fajnie że zajrzałaś do mnie ja dzięki Twojemu ogrodowi odkryłam berberysa erecte
tak naprawdę to szczegóły pewnie ustalę z cieślą ale myslałam o pergoli mniej zabudowanej takiej tylko odwrócone 'u'
no niewiem tak sobie dumam, jak będę mieć jakis projekcik to go tu wrzucę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
bdan 08:24, 28 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Aniu melduję się w Twoim wątku. Widzę, że kombinujesz co i jak posadzić. Z mojej strony niewiele mogę podpowiedzieć, bo sam się cały czas uczę i no stop przesadzam.
Z mojego doświadczenie to mogę podpowiedzieć, żeby zwracać uwagę na stanowiska dla roślin i np. rododendronów nie sadzić w pełnym słońcu
Jagodaa 09:21, 28 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
anna_trzeciak napisał(a)
cześć fajnie że zajrzałaś do mnie ja dzięki Twojemu ogrodowi odkryłam berberysa erecte
tak naprawdę to szczegóły pewnie ustalę z cieślą ale myslałam o pergoli mniej zabudowanej takiej tylko odwrócone 'u'
no niewiem tak sobie dumam, jak będę mieć jakis projekcik to go tu wrzucę


O właśnie, dobrze to ujęłaś, takie kanciaste U, ja elementu altan , wczoraj było już późno i nie znalazłam w głowie odpowiedniego objaśnienia.

Będę zaglądać.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anna_t 11:38, 28 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Danka jak sama wiesz każda rada się liczy jeśli stanie na tym ze posadzę te rododendrony w prawym przedogrodku to jest to połnocny wschod, raczej taki półcień bym powiedziała a jak się serby rozrosną to słońce tam tylko późnym popołudniem dotrze.
Jagoda tak sobie wymyśliłam z ta pergolą żeby była też taka minimalistyczna jak altana właśnie zobaczymy co wyjdzie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:30, 28 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Renata podsunęła mi pomysł abym jak juz tak koniecznie chce cos jeszcze podziałać w tym roku to moze drzewa. i właśnie. z tego co sie zorientowałam czytajac Ogrodowisko od paru miesięcy to jest taka lista ulubieńców:
1. śliwa Nigra
2. śliwa Pissardi
3. Grujecznik
4. Buk dawyck purple, gold
5. Ambrowiec amerykański
6. Miłorząb Mariken
7. Tulipanowiec
8. Katalpa - choć średnio przez Szefowa polecana
Zastanawiem się nad posadzeniem narazie 2:ambrowiec w gornym lewym rogu tj. południowy wschód i grujecznik w prawym górnym rogu tj. południowy zachód. Między nimi byłaby w przyszłosci altana.

Oba drzewa widziałabym z okien salonu a są bardzo urokliwe, co Wy na to?

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
frezja 13:05, 28 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
anna_t napisał(a)




piękne kolory jesieni u Ciebie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lindsay80 13:47, 28 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witaj Aniu, podgladam po cichutku Twój watek, a teraz widzę z rysunku, że wymiary działki mamy podobne i serby oraz tuje mam tak posadzone jak Ty.
Ja mam Marikeny w przedogródku - zapraszam!
Kupuj drzewa teraz
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 13:49, 28 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
Renata podsunęła mi pomysł abym jak juz tak koniecznie chce cos jeszcze podziałać w tym roku to moze drzewa. i właśnie. z tego co sie zorientowałam czytajac Ogrodowisko od paru miesięcy to jest taka lista ulubieńców:
1. śliwa Nigra
2. śliwa Pissardi
3. Grujecznik
4. Buk dawyck purple, gold
5. Ambrowiec amerykański
6. Miłorząb Mariken
7. Tulipanowiec
8. Katalpa - choć średnio przez Szefowa polecana
Zastanawiem się nad posadzeniem narazie 2:ambrowiec w gornym lewym rogu tj. południowy wschód i grujecznik w prawym górnym rogu tj. południowy zachód. Między nimi byłaby w przyszłosci altana.

Oba drzewa widziałabym z okien salonu a są bardzo urokliwe, co Wy na to?



Bardzo mi się podoba zarówno grujecznik jak i ambrowiec
Zazdroszczę widoku na ogród z okien salonu
A propos pięknych widoków i ambrowca zobacz tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/4551-to-tu?page=239.
Podobają mi się też buki takie jak u Oli i klimatyczne brzozy

PS A na końcach rabat, które wyrysowałaś nie planujesz żadnych drzew? A przy altanie? I w którym miejscu będzie pergola? (jakbyś mogła dorysować)
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anna_t 20:39, 28 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
frezja dziekuję
lindsay 80 lece oglądać
Renia rozrysowałam jeszcze raz dokladniej. tylko teraz tak doczytuję o tych dwóch drzewach to grujecznik woli półcień i niewiem czy go stroną z ambrowcem nie zamienić..w sumie pasowaloby jeszcze dać np. buka na rabacie zachodniej i np. sliwe na wschodniej ale bojam się takich ruchów, myslisz?przy altanie niewiem czy mi eM winogrona nie wcisnie bo uwielbia robic wino
spójrz na te moje bazgroły cio..
a ogród MAD mam w obserwowanych
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:40, 28 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies