Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 23:02, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
polinka napisał(a)
Nie zazdroszczę teraz Twojej głowie...pewnie o niczym innym nie myślisz jak o różance niestety nic nie doradzę bo wiesz, że ja róże kocham inaczej

wiesz Poli tak w sumie od paru dobrych stron nic o różach nie było zimozielone projektujemy i linie rabaty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 23:11, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
kasia_w napisał(a)
Aniu, to były trzmieliny...
ale teraz to ja już wymiękam, tyle masz propozycji i rad, pewnie dobrych. Jakoś od czapy te trzmieliny mi się teraz wydają...

Zastanawiam się tylko (cicho w duchu i nie krzyczcie proszę) czy wszystko tak musi być poprawnie i zgodnie z regułami. Przecież już obeliski dają jakąś strukturę. Czy koniecznie tę rabatę, w którą Aniu tyle serca włożyłaś i tyle z teściem wywalczyłaś, trzeba zmieniać?

Mam przed oczami ten mistrzowski ogród
http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/toms-garden/courtyard-garden

a w nim wielkie rabaty- na tych z szałwią strukturą są tylko cortenowe "jeziorka", inne rabaty jak ta z cortenową ścianą i hakone są bardziej uporządkowane i od linijki.A wszystko razem daje wspaniałą harmonię



jezu Kasia miod na serce...
a ogrod boooooooooooski
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jazzy 23:39, 27 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Patrzę, czytam i nie wierzę
Ale nie będę pisać "A nie mówiłam?"
Jestem bardzo ciekawa na czym stanie. Trzymam kciuki!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
makadamia 07:49, 28 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasia_w napisał(a)
Aniu, to były trzmieliny...
ale teraz to ja już wymiękam, tyle masz propozycji i rad, pewnie dobrych. Jakoś od czapy te trzmieliny mi się teraz wydają...

Zastanawiam się tylko (cicho w duchu i nie krzyczcie proszę) czy wszystko tak musi być poprawnie i zgodnie z regułami. Przecież już obeliski dają jakąś strukturę. Czy koniecznie tę rabatę, w którą Aniu tyle serca włożyłaś i tyle z teściem wywalczyłaś, trzeba zmieniać?

Mam przed oczami ten mistrzowski ogród
http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/toms-garden/courtyard-garden

a w nim wielkie rabaty- na tych z szałwią strukturą są tylko cortenowe "jeziorka", inne rabaty jak ta z cortenową ścianą i hakone są bardziej uporządkowane i od linijki.A wszystko razem daje wspaniałą harmonię


Kasiu, oczywiście że można łamać reguły, tylko najpierw trzeba mistrzowsko je opanować
Ten ogród, który zalinkowałaś jest cudowny. Gdyby Ania chciała właśnie taką rabatę bylinową, z nasadzeniami łąkowymi, to byłaby zupełnie inna dyskusja.
Ale Ania chce różankę, a róże mają zupełnie inny charakter.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:57, 28 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)

taak? super! uff
czyli będzie coś w ten deseń


Jest super. Nie martw się - widzę że znowu się zestresowałaś zupełnie niepotrzebnie. Nie zrobiłaś jeszcze nic, czego nie dałoby się odwrócić, cokolwiek robisz - robisz po gruntownym przeanalizowaniu tematu wszerz i wzdłuż i ostateczny rezultat zapowiada się bardzo dobrze. A że proces dochodzenia do tego rezultatu jest długi? Przynajmniej szare komórki przećwiczymy

anna_t napisał(a)
M dzisiaj przekopał z 10m2 ziemi z obornikiem i mam ciche dni więc u mnie realizacja tyłow bedzie...hmm...rozłozona w czasie


Znamy to, znamy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 08:02, 28 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
jazzy napisał(a)
Patrzę, czytam i nie wierzę
Ale nie będę pisać "A nie mówiłam?"
Jestem bardzo ciekawa na czym stanie. Trzymam kciuki!


Marta, mam to samo
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasja83 08:15, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ale się zajebi.....cie szykuje!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Filemon24 08:22, 28 wrz 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
kasia_w napisał(a)
Aniu, to były trzmieliny...
ale teraz to ja już wymiękam, tyle masz propozycji i rad, pewnie dobrych. Jakoś od czapy te trzmieliny mi się teraz wydają...

Zastanawiam się tylko (cicho w duchu i nie krzyczcie proszę) czy wszystko tak musi być poprawnie i zgodnie z regułami. Przecież już obeliski dają jakąś strukturę. Czy koniecznie tę rabatę, w którą Aniu tyle serca włożyłaś i tyle z teściem wywalczyłaś, trzeba zmieniać?

Mam przed oczami ten mistrzowski ogród
http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/toms-garden/courtyard-garden

a w nim wielkie rabaty- na tych z szałwią strukturą są tylko cortenowe "jeziorka", inne rabaty jak ta z cortenową ścianą i hakone są bardziej uporządkowane i od linijki.A wszystko razem daje wspaniałą harmonię




Tak szczerze to te twoje skarpy mi się podobają popatrz na nie na spokojnie i zastanów się czy te rewolucje są potrzebne moim zdaniem to jedynie kocimiętka psuje efekt a jeszcze jakby były te trzmieliny na pniu to na prawdę super by było
____________________
Makusia 08:54, 28 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ło matko...pogubiłam się po drodze Że rewolucja w różance to zakodowałam, ale to w którą stronę ona idzie i na czym stanęło, to już nie wiem tego

Aniu jakieś resume tych różanych rewolucji zrób
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 09:16, 28 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na niczym.
Na razie to wszyscy swoje opinie (bardzo różne) wyrazili i teraz Ania musi podumać i zdecydować w którą stronę chce iść
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies