Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 14:23, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
makadamia napisał(a)
Na razie rozrysowałam na tej którą mam. W obu wersjach pomiędzy obeliskami rosną miskanty z werbeną (lub bez):

wersja 1:


lewy kwadrat nie powinien być przytulony do tarasu, bo nie zgra się wtedy z oknami - środkowe ciski powinny wypadać w środku okien. Róż w kwadratach zmieści się chyba więcej niż po cztery, ale wolałam być ostrożna. Fioletowy pas to szałwie. W tej wersji problemem jest spadek - nie da się go zniwelować odpowiednim cięciem buksów.

wersja 2:



cały prostokąt (bez pasa z obeliskami) dzielisz wzdłuż na trzy. dostajesz dwie linie. na tych liniach powinien wypadać środek bloków buksowych. Jeżeli obeliski rzeczywiście są tak odsunięte od okien jak na rysunku, to pomiędzy blokami powinno wypaść nie więcej niż metr przestrzeni na róże. Powinno być w sam raz. W tej wersji trzeba zrezygnować z tego czwartego obelisku w rogu.

A widzisz a ja się kurczowo trzymalam lini tarasu bo zrozumiałam że obie strony tarasu (z lewej skarpy z prawej różanka) powinny być spojne i pociagałam linie tarasu linią buksów. dobra. czyli nie trzymamy się tarasu wogole. to wtedy rzeczywiście Twoja wersja bedzie mniej na skarpie i jest lepsza
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 14:27, 29 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anna masz zdjęcie poglądowe u mnie...
____________________
Z Pszenicznej...
Kasya 14:33, 29 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41675
anna_t napisał(a)

no Kasia jak mam Ci opisać obrazek? no widzisz prostokaty linie i wystarczy słowo czy według ciebie to fajnie gra czy nie. rozumiem ze nie masz czasu lub chęci wgryzac się w szczegoły planowania bo mnie tez nie zawsze dane planowanie u kogoś interesuje, nie mam ci tego za złe


teraz po kolejnych rysunkach juz rozumiem, ale i tak takie prostakaty czy kwadraty wewnatrz rabaty to nie jest cos z czym czuje sie dobrze, wiec bede poki co tylko podgladac
linia przy domu mi sie podoba bo miskanty pod oknami beda cudne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 14:36, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poprawiłam.



tylko drugiej wersji już nie mam czasu odpicować kółeczkami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:40, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Trzymamy się okien. Jakbyśmy miały się jeszcze trzymać tarasu, to byśmy pękły

Co nie zmienia faktu, że te skarpy na lewo od schodków trzeba będzie jeszcze przemyśleć. Czy ja dobrze pamiętam, że planowałaś tam jakieś lizaki? Chyba odpadają w tej sytuacji
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 18:03, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Asia jesteś niesamowita bardzo Ci dziękuję

zastanawiam się własnie czy nie powinno się patrzec na rózanke i skarpy jako całość.. bo ja planując wcześniej trzmieliny na skarpach myslałam że ze 3 lizaki dam też na różanke..
może połaczeniem pomyslów było by cos takiego?
T- trzmielina na pniu
zielone - bloki i kostka bukszpan
przy schodach stozki cisowe
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rojodziejowa 18:12, 29 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8263
A jakby zamiast tych lizaków dać takie na nogach coś strzyżonego w prostopadłościan jak na pinie, tylko CIUT mniejsze?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anna_t 18:27, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
pomysł fajny ale za drogi w realizacji
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 18:41, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu,muszę przemyśleć temat. Do wersji pierwszej lizaki jak najbardziej można wpasować.
Do drugiej.... sama nie wiem. Ta wersja zdecydowanie jest płaska ale jakoś nie wydaje mi się to problemem. Wprowadzenie kolejnych kształtów pionowych jakoś zaburza mi... nie wiem jak to określić.... czystość linii? (medal dla mnie za najbardziej pretensjonalne stwierdzenie miesiąca ).

Będę myśleć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:43, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie wiem czemu nie wyświetlają się emocji w powyższym poście ale one zdecydowanie tam są
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies