Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 21:21, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
https://pl.pinterest.com/pin/305541155952684198/
ale czad..mam nadzieję że mój front taki właśnie będzie...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
tulucy 21:38, 29 wrz 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
kasja83 napisał(a)

Grobowa atmosfera wręcz

W Chmielewskiej którejś było o spaniu na katafalku
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 22:37, 29 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wyłączyłam się na kilka dni z forum, a u Ciebie debata widzę dalej w toku. Cofnęłam się do s. 833, to chyba aktualne dwie wersje. Obie mi się podobają, ale chyba bardziej bym się skłaniała do wersji nr 2. Nie wiem czy głosowanie jeszcze aktualne. Ale to Ty musisz sercem wybrać. W każdym razie przychylam się do tego, że jakaś forma zimozieloności na tej rabacie jest bardzo dobrym pomysłem. Dziewczyny jesteście normalnie gigantki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 23:33, 29 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)

Tak Iwon,gracki
a czemu pytasz?

Bo padło stwierdzenie, ze rabata będzie płaska.Gracki i LO dadzą wyższe piętro. I róże, jak się rozrosną, też nie będą płaskie. Będzie dobrze.
Aniu, może te szpalery z bukszpanu daj węższe. Wyjdzie taniej.

Ja mam żywopłot bukszpanowy - taki jeden twój pas posadzony z pojedynczych bukszpanów, ale mają już swoje lata, dlatego są już ładnie szerokie.
Myślę o kosztach. Jak dasz na szerokość dwóch sztuk, to powinno wystarczyć. Chyba, że dostaniesz kopane z gruntu, niby kulki czy jakoś tak i posadzisz z tego te ekrany jeden przy drugim ...

A może cisowe dostaniesz? Tylko cis chyba wąski jest?

____________________
Ogródek Iwony II
jazzy 07:17, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_t napisał(a)

przecież medal nie jest za zwyciestwo tylko za wytrwałość, sama tak Asi napisalaś.
gubisz się w zeznaniach maleńka
Dokładnie, za wytrwałość. Ja się pokusiłam o jeden projekt, a Asia ich już zrobiła...sporo...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 07:31, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_t napisał(a)


nie bardzo rozumiem co ci jest nie halo?obecny stan różanki czy planowany? bo cytujesz zdanie dotyczace planowanej wersji różanki a pytasz wcześniej o obecny stan różanki?
Obecny stan różanki jest nie halo tobie, z tego co zdążyłam się zorientować. Ciągle powtarzasz że masz "wsiurowy" gust. Więc rozumiem, że obecną różankę zaplanowałaś sama, a projekt nowej różanki powierzasz dziewczynom. Czy tak?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
makadamia 07:35, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A wystarczyłby jeden, a dobry
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:03, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przemyślałam

Wersja 1 jest prosta:

W miejsce ciemnozielonych kwadratów można dać albo ostrosłupy z cisów albo kulki(sześciany?) na pniu z trzmieliny. Wsio rawno.

Wersja 2 trudniejsza. Chciałam po prostu pociągnąć te pasy na drugą stronę



ale nie podoba mi się sam lewy górny róg, tam gdzie skarpa łączy się z rabatą podokienną.

No więc może tak:

te zielone kwadraty, to sześciany buksowe, strzyżone dokładnie tak samo jak bloki po prawej - poziomo i na tą samą wysokość. Pomiędzy nimi to samo co po prawej stronie, czyli albo same róże, albo róże ze stipami, szałwiami - czym tam będziesz podsadzała.
Od razu uprzedzam, że technicznie to będzie chyba dość trudne do wykonania, bo nie wiem, jak róże będą sobie radziły na skarpie. Trzeba też dobrze dobrać odmiany, żeby nie wystawały zbyt wysoko nad buksy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 08:11, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41803
jakos zaczelam to widziec oczami wyobrazni i chyba wariant ostatni wg mnie najlepszy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jazzy 08:30, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
makadamia napisał(a)
A wystarczyłby jeden, a dobry

Wszystkie są dobre, serio

Mi się wydawało, że Ania była zadowolona ze swojej różanki, ale wystarczyło, że ktoś wspomniał coś o "odpuście" i automatycznie nastąpił proces rewolucji
Dlatego Iwonka wcześniej dobrze, napisała, żeby zaufać bardziej sobie. Bo przecież Ania nie dała nawet szansy swojej różańce. Wiadomo, że rośliny w pierwszym sezonie nie powalają, ale w drugim potrafią już zachwycić.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies