Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 18:18, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
dzięki Iwona
swany mnie drażni ale to juz wymysliłam że ją na przedpłocie dam
pewne jest jedno..multum buksow i cisow mus zakupić

spokojnie sobie to ułoże w glowie i terenie i ofkors wrzuce tutaj do zerkniecia
napewno dziekuję Asi za wytrwałość, jestes niezwykłą osoba, życzliwa i uczynną życie pędzi jak szalone i mało kto ma czas i chęci na pomoc innym.bardzo Ci dziękuje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 19:30, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41742
co zajrze to inna koncepcja
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
19:35, 30 wrz 2016
wyszłam z plewnika ...zaszokowana jetem ile tu róznych wariantów ...pogubiłam sie mocno ..Iwonki posłuchaj ....ale pomysl tez ile bedziesz miała ciecia? jak cały ogród sobie ciety zaserwujesz


PS. 2-3 kwadraty dodadza elegancji ...wiecej zrobia dziwaczny mix ...wydzie ci alicja w krainie czarów ...zeby nie powiedziec chabazi
Luki 19:55, 30 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tak sobie czytam od długiego czasu i takie mam wnioski

Szerokie pasy ze względu na koszty i skarpę odpadają bo może ja się nie znam, ale na płaskim wygląda to super, ale na skarpie to będzie porażka.

Podział na kwadraty, już bardziej realne wizualnie, ale koszt i ilość pracy przy utrzymaniu takiego założenia będzie ogromny.

Ja na skarpie widziałbym tylko pasy zimozielonych, czyli niewkie żywopłociki takie do 50-60cm lub ewentualnie niewielkie bryły jak Iwonka zaproponowała, ale nie większe jak 0,8x1,5m by można je prowadzić na płasko dzięki czemu różnica poziomów na skarpie doda dynamizmu i nie będzie jednej płaszczyzny, przy większych bryłach będzie to trudne do utrzymania.

Cisy za którymi się rozglądasz jeżeli pochodzą ze szkółki z okolic Łodzi mam od wiosny jak chcesz mogę Ci je obfocić lub poszukać zdjęcia jak wyglądały po zakupie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
makadamia 19:58, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Niezła akcja. Iwonka wrzucila zdjęcie, odwróciła się na chwilę a my już zdazylysmy wymyśleć nowy pomysł, popaść w euforię, rozłożyć go na czynniki pierwsze, odrzucić i się załamać.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 20:00, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41742
makadamia napisał(a)
Niezła akcja. Iwonka wrzucila zdjęcie, odwróciła się na chwilę a my już zdazylysmy wymyśleć nowy pomysł, popaść w euforię, rozłożyć go na czynniki pierwsze, odrzucić i się załamać.



ja tez juz jestem bliska zalamania chociaz nie biore w tym udzialu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jazzy 20:14, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_t napisał(a)

widzisz jestem idealnym użytkownikiem forum, czerpię garściami!

Marta zauważ że my z Asią wogóle róż nie planujemy tylko zimozielone, szkielet. tu nie chodzi o sezony róż tylko o rabatę poza sezonem róż

Fakt, planujecie zimozielone...co pociągnie za sobą przesadzanie róż

anna_t napisał(a)

pogubiłam się, niewiem co to Marta wnosi do naszej dyskusji?

To akurat nie było do ciebie


anna_t napisał(a)

tak obecna to moje dzieło, wrzucałam na forum jej plan i nie było sprzeciwów. a teraz róż dokupilam i trzeba je jakoś ulokować i wyszedl temat zimozielonych. są tu na szczęście osoby ktore ładniej komponują np. Ty i wierzę że wkońcu przestanę przerabiać tą różankę
Trzymam kciuki
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
AgataP 20:17, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Luki napisał(a)
Tak sobie czytam od długiego czasu i takie mam wnioski

Szerokie pasy ze względu na koszty i skarpę odpadają bo może ja się nie znam, ale na płaskim wygląda to super, ale na skarpie to będzie porażka.

Podział na kwadraty, już bardziej realne wizualnie, ale koszt i ilość pracy przy utrzymaniu takiego założenia będzie ogromny.

Ja na skarpie widziałbym tylko pasy zimozielonych, czyli niewkie żywopłociki takie do 50-60cm lub ewentualnie niewielkie bryły jak Iwonka zaproponowała, ale nie większe jak 0,8x1,5m by można je prowadzić na płasko dzięki czemu różnica poziomów na skarpie doda dynamizmu i nie będzie jednej płaszczyzny, przy większych bryłach będzie to trudne do utrzymania.

Cisy za którymi się rozglądasz jeżeli pochodzą ze szkółki z okolic Łodzi mam od wiosny jak chcesz mogę Ci je obfocić lub poszukać zdjęcia jak wyglądały po zakupie.


Luki, mówiłam już Ani że kupowałeś z tego źródła i jesteś zadowolony. Obejrzała je w necie. Może obie się zdecydujemy
____________________
Z Pszenicznej...
Luki 20:20, 30 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Na szybko tylko dla zobrazowania o co mniej więcej mi chodzi.

Przy okazji jest to dokładnie w skali i widać jak z pozoru spore bryły 150x80cm na ogromnej skarpie wcale nie są takie wielkie


No i z pasami niskich żywopłotów, szrokość założyłem 40cm.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:22, 30 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
AgataP napisał(a)


Luki, mówiłam już Ani że kupowałeś z tego źródła i jesteś zadowolony. Obejrzała je w necie. Może obie się zdecydujemy


Dodam, że na rabacie przekopanej jesienią zeszłego roku z obornikiem porosły po 20cm w tym roku, a sadziłem je na początku kwietnia czyli dość późno jak na kopane z odkrytym korzeniem. Więc wcale tak wolno nie rosną
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies