Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

Filomena 09:37, 31 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Cześć Kamilo
ja swoje kocie łby kładłam na podjeżdzie do domu przed bramą na tzw. przedpłociu i powtórzyłam na placyku przed grilem a także przy tarasie. Wybierałam kamienie płaskie z jednej strony ( ta do góry) i większą część kamienia ubijałam gumowym młotkiem na podstawie : piasek 3części+ cement 1część + woda dla wilgoci to się chyba zowie sucha zaprawa? Samochody jeżdżą bez szkód po 10 latach wyleciał 1 kamień przez cofającą ciężarówkę sąsiadów. Myślę, że na tak małą ścieżkę na podkład wystarczy piasek i ew. odrobina cementu, ale kamienie nie mogą być płaskie, bo wieksza ich część dla stabilności powinna być w podłożu.
Do szamba widziałabym wytyczenie pomiędzy większymi architektonicznymi roślinami takiego stałego przejścia dla rury szambowej i uzupełnienie albo kamieniami albo roślinami, które nie będą narażone na zniszczenie - ale ta akcja opróżniania na szczęście jest tylko czasami
Będzie pięknie jak rosliny urosną i złagodzą zimne kamienie, lubię równowagę kamienno-roslinną
pozdrawiam


____________________
Filomena-w zielonej aptece
kamila66 10:01, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Filemono dziękuję za szkolenie
ta rabata po wytyczeniu nowej linii jest do zmiany ale zostawię to na inny dzień kilka roślin zostało już wysadzonych wcześniej.
Teraz przyszedł mi do głowy trochę inny pomysł, może zrobiłabym ścieżkę drewnianą. Mamy trochę kantówek M by to pociął na kawałki i wyszedłby z tego bruk



____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 10:25, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
byłoby to coś takiego http://pl.dreamstime.com/obrazy-royalty-free-chodnik-drewna-image386129
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 19:10, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Poprosiłam M o kosteczki drewniane na chodniczek.
Pojechałam na zakupy jak wróciłam już na mnie czekały
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anda 19:18, 31 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Drewniany chodniczek na pewno bedzie piekny. Maz taki pracowity jak i Ty

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kamila66 19:27, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Wybrałam się na zakupy po Jałowca Lime Glow aby uzupełnić brakującą sztukę


zatrzymałam się jeszcze przy innym ogrodniczym a tam wyprzedaż -30%
wydałam 24,50 kupiłam dwie ostatnie sztuki Golden Tuffet oraz żurawkę ginger ale, kusiła mnie też żurawka green spice duża ładna od razu do podziału, ale jej nie wzięłam


ginger ale zaraz podzieliłam wyszły 3 gotowe sadzonki, 1 szt z centymetrowym korzeniem trafiła jeszcze na kilka dni do wody, 3 szt muszą puścić korzonki
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
sylwia_slomc... 19:47, 31 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Poproszę o fotorelację z powstawania tego chodniczka z drewnianych kostek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 19:48, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Zakupy w ziemi
3 szt ginger ale tymczasowo tutaj nawet dobrze wyglądają


Posadziłam też kupioną na allegro żurawkę Southern Comfort


____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 20:04, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
sylwia_slomczewska napisał(a)
Poproszę o fotorelację z powstawania tego chodniczka z drewnianych kostek


Tak tak będę focić
ale nie wiem kiedy to zrobię bo po pracy to już ciemno :/
Może w przyszłą sobotę się uda
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Filomena 20:05, 31 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Kamilo
a będziesz impregnować drewno? Czym?
Drewniany chodniczek też chodził mi po głowie, także taka podłoga w nieistniejącej jeszcze altanie, ale zniechęca mnie krótki żywot takich cudeniek i ich śliskość po deszczu, na szczęście ja jeszcze jestem na etapie podejmowania decyzji za jakiś czas więc popodglądam u Ciebie jak się sprawdzają takie pomysły
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies