Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

Rumianka 08:07, 02 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
kamila66 napisał(a)
Rumianko to wierzba Iwa
Często strzyżona jak parasol, ja jej nie podcinałam tylko usuwałam pędy od góry.
Miałam 2 szt, obie zjadły robaki
Druga sztuka na skraju domu


Nie polecam jej, dużo z nią roboty
W tamtym roku widziałam w ogrodniczym podobny wyglądem buk zielony pendula, efekt ten sam a drzewo szlachetniejsze


Dzięki za odpowiedź. Takie drzewko dostałam w prezencie bez opisu, nie mam wyjścia, posadziłam i zobaczę co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 08:17, 02 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Pędzisz z robotą jak burza, kosteczki zaimpregnowane czekają w blokach startowych, rośliny ledwie zakupione, a już siedzą w ziemi, rabata poszerzona, w kolejce czeka leszczyna, o matuś jedyna...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
kamila66 09:07, 02 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Rumianka napisał(a)
Pędzisz z robotą jak burza, kosteczki zaimpregnowane czekają w blokach startowych, rośliny ledwie zakupione, a już siedzą w ziemi, rabata poszerzona, w kolejce czeka leszczyna, o matuś jedyna...

Dzień dobry
Pędzę przed mrozami szkoda by mi było roślinek gdyby je szlak trafił

Co do Iwy to polecam puszczać do ziemi jeśli będziesz przycinać to będziesz musiała to robić bardzo często gdyż w miejscach cięć puszcza natychmiast nowe przyrosty.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AgataBC 10:47, 02 lis 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przyszłam się przywitać Jak zobaczyłam tyyle kamienia, tę piętrową rabatę i oflisy to myślałam, że gdzieś w górach jestem a tu okolice Ostrowa
Kolejna pracowita kobieta, widać ogrom zaangażowania i oryginalność. Jestem też ciekawa jak wyjdzie ta drewniana kostka. Będę podglądać dalsze prace.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mala_Mi 15:02, 02 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wpadłam z rewizytą.. podczytywałam na telefonie, a teraz zostawiam ślad pisany. Ogrody i domy mamy podobne wiekiem. Ja jestem starsza od Ciebie to i dom z ogrodem też mam starszy, o rok. Szkoda, że ja ciut więcej I podobnie same w nim działamy i styl działania .. też podobny. Jedynie lepiej się zabrałaś do obwódek, bo ja do tego dorastałam ze 2 lata.. Wcześniej porzucałam kamienie z utwardzanej drogi. Wyszła droga krzyżowa przy koszeniu i pielęgnacji.

Z wierzbą mamy podobne odczucia.. byle jaki chabaź.. jedynie zimą wygląda fajnie i jest dobrym schronem dla ptaków przed krogulcami, które u mnie zadomowiły się na dobre.

Miałam napisać coś miłego o Twoim ogrodzie a piszę o sobie.. ot taka jestem niegrzeczna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nallar 16:52, 02 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kamila66 napisał(a)
Szukam odpowiedniego stanowiska dla orzecha laskowego z pokręconymi gałązkami, często przypalany przez słońce - na pierwszym planie po lewej stronie

Jeśli już zdecydujesz się na przesadzanie to weź pod uwagę że Corylus "Contorta" rośnie dość szeroko, potrzebuje sporo miejsca.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 17:13, 02 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
U mnie ta leszczyna rośnie na słońcu i nic jej się nie dzieje. Wczesną wiosną tak do ok końca czerwca jest piękna bordowa, potem zielenieje. Ale nigdy jej nie poprzypalało.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kamila66 18:17, 02 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ta moja jest tylko zielona nie przebarwia się, najładniej wygląda wczesną wiosną jak ma kwiatostany, wtedy jest najładniejszym drzewkiem w ogrodzie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 18:23, 02 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Zdjęcie wykonane 5 czerwca
tych kulek na pniu już tam nie ma
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Nallar 20:48, 02 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wstawię link do wątku gdzie znajdziesz ciekawe formy ciętych iglaków i nie tylko. Sama tam często zaglądam, bardzo ciekawy wątek i zdolny właściciel ogrodu.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies