Gdzie jesteś » Forum » Konkurs wiosenny (koniec zgłoszeń) » Jak śledziłam przyjście WIOSNY...

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak śledziłam przyjście WIOSNY...

barbara_kraj... 13:00, 30 kwi 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tyle wiosen za mną a przyjście każdej nastepnej oczekuję z utęsknieniem.
Tak było i w tym roku, tym bardziej że zima była długa i mroźna. W związku z tym moje uzasadnione obawy odnośnie przezimowania róż, których nie okopałam
Najpierw cieszył mnie coraz dłuzszy dzień, potem znikający śnieg i w końcu cieplejsze dni.
W przyrodzie powolutku nastepowało ożywienie.
Pierwsze kwiatki, jakie ujrzałam jeszcze w styczniu, to stokrotki. Niestety, w połowie lutego śniegu nie było, przyszły silne mrozy i styczniowe stokrotki przepadły. Jednak są żywotne i na przedwiośniu zakwitły znów.


12 marca pokazały się przebiśniegi a zaraz za nimi krokusy. Najpierw żółte. Nic dziwnego, ich stanowisko jest korzystne, osłonięte i nasłonecznione. Kilka dni później zakwitły pozostałe.


Wreszcie nastała kalendarzowa wiosna!
Z ziemi wyszły korony cesarskie. Niestety, nie zakwitły mi w tym roku - pączki kwiatowe przemarzły.
Pod koniec marca zakwitły wrzośce, miodunki, pierwiosnki a ciemiernik cuchnący wreszcie otworzył swoje 'oczy'! Nieco później zakwitły dwa pozostałe - ogrodowe, choć pierwsze pączki przemarzły...



Na początku kwietnia zaniebieściło się! Zakwitły cebulice, fiołki, hiacynty, barwinki,żagwiny.
Największą przyjemność sprawił mi miłek wiosenny a następnie szachownice kostkowate i... perska!





Ciekawa też byłam nowego pierwiosnka - omszonego. Zakwitł kilka dni temu...


W końcu nastał czas tulipanów! Oto te najwcześniejsze:


Pod koniec kwietnia wiosny nie trzeba szukać. Jest wszędzie - wybuchła!!!
Dookoła kwitną kwiaty, krzewy i drzewa... Moje też nie zostały w tyle!


Ale, gdy w maju rozkwitną bzy, rododendrony i róże - to dopiero będzie raj! Wiosenny raj!
"A wokół wiosna szaleństwem dyszy..." - Stefan Sokołowski

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mirka 21:28, 20 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kocimiętka- nie kwitnie? zamkn.

Oczywiście że teraz przytnij Powinna jeszcze raz zakwitnąć
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies