Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Dominika11 13:18, 26 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie
Widze, że doradców masz dużo i to dobrych to super, zobaczysz za jakis czas będzie pieknie

Widzę, że mamy tak samo postawiony dom

Będę zaglądać i sledzić Twoje prace
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Filemon24 18:41, 26 lis 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Modrzew ci straci igełki i trochę zaśmieci... przemyśl
Czasami na niektóre rośliny trzeba kilka razy spojrzeć by pokochać może do wiosny ci się trzmielina na pniu spodoba
wybór iglaków na pniu jest spory więc zawsze coś wybierzesz.
____________________
Gardenarium 18:52, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasja83 napisał(a)


Czyli rabata przed schodami -przydałoby się wrzucić coś wyższego?Ale z drzewek-to chyba takie, które za dużo nie zaszaleją w górę?

Pod oknem rabata nie jest za szeroka-więc chyba nie mogą być zbyt rozłożyste drzewka?

Ogólnie chciałabym utrzymać ogród w tonacji różowo, fioletowej, lila (barwy gdzieś w tym zakresie)Wydaje mi się, że podkreśliłoby to chłodny charakter elewacji. Bardzo podoba mi się lawenda, wrzosy, żurawki. Przed głazami mam posadzoną magnolię(dar losu od teściowej)-może być do przesadzenia.No i te trawy gdzieś tam przemycone z iglakami-byłoby super.Widziałam też tutaj na forum boskie czosnki i jeżówki.


Z drzewek na pniu typu miłorząb Mariken, nie mam na myśli normalnych drzewek

Albo trzmieliny na pniu. Masz wąsko i jeszcze małe wszystko, nijak będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasja83 18:56, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961


Nie wiem czy widać, ale między i trochę przed głazami rośnie magnolia-to fotka z jesieni zeszłego roku. Jakaś tam trawka sobie rosła, no teraz jest pobojowisko po kostce brukowej.

A tutaj fotka zaraz po zamieszkaniu w domu-czyli 2013-stary roboczo utwardzony podjazd, który trochę zmienił kształt i na pierwszym planie górka ukrywająca szambo. Coś tam nasadzonego na tej górce jest-jakieś wrzosy, małe rododendrony-ale to będzie wszystko do wyprwadzki.


Hmmm. NIe wiem za bardzo jak zrobić zdjęcia, żeby jak najwięcej pokazać.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 18:59, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z góry, z okna albo komina Najlepiej to jest narysować plan tego przedogródka. Rzut z góry.

A to co masz na górce, nawet nie widać, to kropla w morzu potrzeb
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 19:05, 26 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Śliczne masz widoczki za działką.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kasja83 19:12, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Karol- buhahahaha na razie to mnie ratują widoki za działką
Danusiu ta górka to było takie byle co po jednej wizycie w sklepie ogrodniczym. Naprawdę czuję się trochę podłamana, kostka brukowa świeża inwestycja, a wychodzi, że nie do końca trafiona, bo i te wysepki za małe i technika wykonania nienajlepsza. Trudno-teraz muszę wziąć na klatę i zmienić co się da, a przynajmniej to, co mogę.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 18:17, 28 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Nie załamuj się - jak zrobisz ogród to nikt nawet na kostkę nie spojrzy Słuchaj rad Danusi a będzie pięknie! Nikt nie mówi abyś pojechała do szkółki i od razu ogród zrobiła
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
iwka 18:22, 28 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nie łam się babo będzie pięknie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kasja83 22:16, 28 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowatak sobie pomyślałam, że wielu forumowiczów zaczynało od podobnych ugorów jak moje i teraz mają piękne ogrody. A kostka, cóż... kolorystyka -kwestia gustu, mnie się podoba, wykonanie do podrasowania na wiosnę. A narazie-pozdrowienia od gościa "zza płota "
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies