Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

malkul 18:42, 06 kwi 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
kasja83 napisał(a)
No i jak Wam to tutaj pokazać???

no cóż!
najchętniej to tak abyśmy jak najwięcej zobaczyły po kawałku
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kasja83 19:49, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj myszo w moim wątku

malkul toż to okazja z tą jeżówką była!Kurczę-czas zacząć gdzie bywać po ogrodniczych, żeby zacząć wyhaczaćJutro robię pierwszy dziewiczy rejs.

Tytułem wstępu-druknęłam szkic z wymiarami rabat-każdą ślicznie pokolorowałam innym mazakiem, żeby łatwo było operować miejscami.

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 20:13, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Czekam na więcej Idę zrobić kawę. Głowa mi pęka
____________________
Ogródek Iwony II
kasja83 20:26, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Iwk4 napisał(a)
Czekam na więcej Idę zrobić kawę. Głowa mi pęka


Hej Iwonka-to koniecznie pędź po kawę-ja siedzę przy herbacie: melisa z pomarańczą

Na pierwszy rzut rabaty błękitna i zielona-po prawej stronie od podjazdu:


I tutaj tak:
błękitna rabata to trzy graby posadzone w kostkach z bukszpanu-pomiędzy nimi kostki z seslerii skalnej plus cebulowe kwitnące sezonowo

zielona rabata-to jakby początek litery L, którą tworzy razem z rabatą brązową (jednocześnie odcina strefę słoneczną od strefy cienia-półcienia) tutaj będą carexy ID i z 3-4 kule bukszpanu-wysypane żwirkiem granitowym.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 20:32, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kosztowne nasadzenia bukszpanowe, ale bardzo mi się podoba. Jak na inspiracjach
Elegancko, czysto, cudnie
____________________
Ogródek Iwony II
kasja83 20:37, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
I dalej:
rabata brązowa-Hortki plus w nogach Hakone.
wiz z wiz na fioletowo-jest wąska rabata pod ścianą garażu-będą bukszpany plus sesleria-ale tutaj jeszcze się waham czy nie dać tej wyższej od skalnej-tej co ma malkul.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 20:43, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Rabata żółta- tutaj ze trzy kulki bukszpanowe-posadzone tak, żeby obrysem wychodziły trochę poza brzeg rabaty-do tego w dwóch rzędach Carex ID plus cebulowe sezonowe.

Rabata różowa-tutaj już trochę mienszam,ale...będzie 3-4 kulki bukszpanowe, 2 rozplenice Hameln, rozchodnik okazały Matrona, jakimiś 2-3 plamkami szałwia omszona Deep Blue, jeżówki-też z dwie plamy obok rozplenicy-w kilku pasach Carex GreenDance i na dekielki od szamba sześciany gabionowe.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 20:53, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Rabata pomarańczowa-pod oknem kuchennym w nawiązaniu do rabaty brązowej-hortki.
I największa rabata czerwona-generalnie nawiązująca do mixu z różowej szambowej.
Pod ogrodzeniem szpaler grabów,w nogach gracki,przed nimi szpaler rozplenicy Hameln(tutaj może będzie modyfikacja-czyli trawy posadzone do prostej linii rabaty, a nie do krzywizny płotu-ale to w konsultacjach).Plackami rozchodnik, szałwia, jeżówka-zadarnione Carex Green Dance-nasadzeń raczej ilościowo będzie mniej-ale to zarówno różowa rabata, jak i ta-jest w tym zakresie do modyfikacji).W rogu działki buk, wzdłuż strony południowej-grabowy żywopłot.

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Makao_J 20:53, 06 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Projekt super. Bardzo super
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ivo 21:00, 06 kwi 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Mi też się bardzo podoba Jeszcze przemyślę dokładniej ale po przeczytaniu i wstepnej analizie mam yulko zastrzeżenie do tego skosu o którym mwiłaś że jest do konsultacji chodzi o te 6 grabów. Ja bym nie robiła po skosie tylko w 2 liniach tak żeby było wszystko rownoległe do siebie. I myśle o tej seslerii skalnej do bukszpanów muszę odszukać bo u mnie byla taka dyskusja .
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies