Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

MUZA 14:55, 27 lis 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
zszywka napisał(a)
Agnieszko i Dominiko już wiem że przepadłam dobrze że mam jeszcze miejsce haha


Ewo dziękuję za opinie mam nadzieję że wszystko się potoczy po mojej myśli z rabatami

Agnieszko dziękuję za pomysł ale z tego co się orientuje to niskie roślinki, prawda? : )

Patrycjo ciemiernik różowy wschodni jest dosyć wysoki u mnie ma ok 40cm i widac go z daleka (zwłaszcza w zimie )i na wiosne kiedy wspaniale kwitnie,jest wiele odmian a ja mam jeszcze takiego(korsykanski) na skarpie wiszą stare kwiaty a ze środka wychodzą nowe łodygi
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
zszywka 15:00, 27 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Agnieszko fajnie wygląda muszę go sobie tam posadzić, dzięki!
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
sylwia_slomc... 15:42, 27 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81817
Rośliny dobierz takie , żeby Ci pasowały do całego założenia.....nie wiem jaki ogród chcesz stworzyć ....jaki styl ma w nim panować jaka atmosfera. W każdym stylu innych roślin się używa. Trzmielina jest fajna w leśnym i naturalnym ogrodzie. Niektóre odmiany fajnie się wspinają po drzewach lub ścianie inne są okrywowe. Ładnie by wyglądała ta studnia obrośnięta bluszczem hederą i podsadzona paprociami, ale nie wiem czy czerpiesz z niej wodę czy nie , a od tego dużo zależy.
Trzymam kciuki i widzę , że sami znajomi wpadli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 15:59, 27 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rośliny dobierz takie , żeby Ci pasowały do całego założenia.....nie wiem jaki ogród chcesz stworzyć ....jaki styl ma w nim panować jaka atmosfera. W każdym stylu innych roślin się używa. Trzmielina jest fajna w leśnym i naturalnym ogrodzie. Niektóre odmiany fajnie się wspinają po drzewach lub ścianie inne są okrywowe. Ładnie by wyglądała ta studnia obrośnięta bluszczem hederą i podsadzona paprociami, ale nie wiem czy czerpiesz z niej wodę czy nie , a od tego dużo zależy.
Trzymam kciuki i widzę , że sami znajomi wpadli


Sylwio ze studni niestety juz nie korzystamy jednak zee wzgledu na to że mamy kanalizacje zrobiona i cena za wode wzrosła mam w planach ją pogłębić i wyczyścić żeby można było korzystać z tej wody do podlewania

Jeszcze nie wiem co tam posadzę, bo jest tam wystawa połódniowo-zachodnia. Mam całą zime i sezon wiosenno-letni na zastanowienie się
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nallar 17:29, 27 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przyszłam zobaczyć studnię o której piszecie i nic, nie ma też zdjęcia chomika.
Masz uroczego pieska, nie robi szkód w ogrodzie?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zszywka 15:33, 28 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ewo zdjęcia samej studni nie mam, ale z rabaty południowej widać ją w oddali




Zdjęcie chomiczka i psiaka mogę dodać

Dziękuję A psinka choć młoda, to już nie robi szkód w tamtym roku wykopała mi jedynie liliowca- szukałam go tydzień i nie znalazłam ale następnego dnia mi go przyniosła Muszę jeszcze poczekać aż mój żywopłot urośnie żeby nie latała mi przy płocie

a niżej moje małe dwa zwierzaki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nallar 22:46, 28 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Psiak ma cudaśny pyszczek. Na chomiczka uważaj aby nie skończył tak jak moja myszka
Na studnię pomysłu na dziś brak ale jak wpadnie mi coś ciekawego w oko to podeślę pomysł.
Czytałam że masz zamiar czerpać wodę z niej do podlewania ogródka, czy masz zamiar zachować taką jej wysokość czy zrobić ją równą z trawnikiem i wtopić ją w jakąś rabatę?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zszywka 00:20, 29 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Planuję zostawić ją na tej wysokości. Na zdjęciu jest widoczna czarna beczka i za nią ma powstać rabata z różami na wiosnę i chciałabym później poprowadzić ją do studni i jakoś ją zakamuflować, bo zbytnio reprezentacyjnie nie wygląda

Edit: Chomik raz uciekł i schował się w kuchni- urwis jeden i dziękuję też uważam że jest przesłodka z mordki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Karol99 00:25, 29 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
zszywka napisał(a)


Sylwio ze studni niestety juz nie korzystamy jednak zee wzgledu na to że mamy kanalizacje zrobiona i cena za wode wzrosła mam w planach ją pogłębić i wyczyścić żeby można było korzystać z tej wody do podlewania

Jeszcze nie wiem co tam posadzę, bo jest tam wystawa połódniowo-zachodnia. Mam całą zime i sezon wiosenno-letni na zastanowienie się


Jeżeli poludniowo-zachodnia to paproci odpadają. Musisz dobrać rośliny które wytrzymają to nasłonecznione stanowisko. Trawom ozdobnym np. miskantom takie stanowisko bardzo odpowiada.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
zszywka 00:30, 29 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Karol99 napisał(a)


Jeżeli poludniowo-zachodnia to paproci odpadają. Musisz dobrać rośliny które wytrzymają to nasłonecznione stanowisko. Trawom ozdobnym np. miskantom takie stanowisko bardzo odpowiada.



Trawy- To jest to już widzę jak to cudownie zarośnie a na pokrywę dam jakieś doniczki z jednorocznymi i będzię miodzio

Karol dzięki za pomysł !
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies