Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 18:53, 25 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
gobasia napisał(a)


ooo Boże !! ale masz duże warzywa i nawet jednego chwaściorka nawet takiego maćupkiego.. i pomidory już zapalikowane. Gratuluje


Basiu, chwaściorków znalazło by się jednak trochę, szczególnie w truskawkach, bo nie wchodzę tam, żeby nie otrzepywać kwiatów. Wszędzie wysiane nagietki, niektóre zostawiam. Jeszcze został mi "mordor" za malinami, ale i z nim się rozprawię w sobotę

Pracy dużo, nadrabiam stracone tygodnie. Zostały mi fasole na ziarno do wsadzenia i drugi rzut ogórków. Rzodkiewka znowu robaczywa, nie mam już na nią pomysłu. Kalarepa, brokuły i jarmuż do pikowania.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:54, 25 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
kasia_w napisał(a)
O ja Cię. Piękne zakony


Dziękuję
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:57, 25 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Na widok warzywnika padłam... jak to ogarniasz to nie wiem...

A na bylinowej roboty machnęłaś tyle... przekopane, wysprzątane, opielone...
rośliny czekają na posadzenie, a za moment reszta zaszczyci Cię kwiatami... oj cudownie będzie na różance.. już się nie mogę doczekać

Nic dziwnego że Cię tyle nie było... machałaś szpadlem non stop


co będzie z deseczek ?


Nie wiem, jak ogarniają ogrody ( i to tak), takie matki z dziećmi, jak Ty Bylinowa to dla mnie jeszcze pole doświadczalne, wiem. Uczę się, daję sobie czas. Kolejne wysiewy przede mną...



A tam, rzucam kompa i idę sypnąć nawozu pod żywopłot z graba. Dopiero 1/3 mam za sobą...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 23:30, 25 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Pięknie się zazielenił żywopłot.
Spotkałam rodzeństwo mojego bodziszka.
Ogromny ten warzywnik. Wy rzeczywiście dajecie radę przerobić te wszystkie warzywa?
Znakomicie się zapowiadają truskawki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 09:11, 26 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Nie wiem, jak ogarniają ogrody ( i to tak), takie matki z dziećmi, jak Ty Bylinowa to dla mnie jeszcze pole doświadczalne, wiem. Uczę się, daję sobie czas. Kolejne wysiewy przede mną...



A tam, rzucam kompa i idę sypnąć nawozu pod żywopłot z graba. Dopiero 1/3 mam za sobą...


Powiem Ci Aga, że czasami jestem bardzo zmęczona, bo i dzieciaki i własna działalność, ale co tam dom sprzątam co 2 tygodnie. Nikomu to nie przeszkadza, a syn zaznajomił się już z odkurzaczem. Jak chce mieć czysto to wie gdzie stoi Ja wolę sprzątać w ogrodzie- w pięknych okolicznościach przyrody A latem będę odpoczywać, powoli szykujemy sobie paleciaki

Aga wyszły mi po 3-4 cukinie z dołka,czyli wszystkie jakie posiałam ile mam ich zostawić 1-2 największe??

____________________
Z Pszenicznej...
aga_pe 09:25, 26 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Wendy79 napisał(a)
Z zapączkowanej różanej




Aga, tak paczam i paczam...to kwitnące na fioletowo to bodziszek? Zakochana w nich jestem. Gdzie kupowałas?
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 09:28, 26 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Wendy79 napisał(a)
Praca, praca...







i te z tyłuto też bodziszki? Bo,że z przodu też bodziszek, to wiem
Poszukuję w okolicy innych odmian niż mam
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Margarete 16:35, 26 maj 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Warzywnik imponujący... ale cóż nazwa wątku zobowiązuje
widzaiłam masę nowo zakupionych roslin no i te juz rosnące piekne
A bylinówke będziesz mieć za chwile taka pełna i pyszna jak Agata P
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Wendy79 19:46, 26 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)



Aga wyszły mi po 3-4 cukinie z dołka,czyli wszystkie jakie posiałam ile mam ich zostawić 1-2 największe??



Jedną sztukę, najładniejszą Mi jedna cukinia nie wyszła, a bardzo mi na niej zależało, inna okrągła, idealna byłaby do faszerowania. Spróbuję jeszcze raz, a co
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:49, 26 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie się zazielenił żywopłot.
Spotkałam rodzeństwo mojego bodziszka.
Ogromny ten warzywnik. Wy rzeczywiście dajecie radę przerobić te wszystkie warzywa?
Znakomicie się zapowiadają truskawki.



Nie, sami nie, pomagają trochę rodzice, często dzielę się z innymi

Z grabów jestem okropnie zadowolona. Teraz nawożenie, a potem, w czerwcu, M. będzie się bawił z przycinaniem gałązek na rozkrzewienie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies