Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 19:51, 07 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy, ale mi smaka narobiłaś budyniem z sokiem, rany podwieczorek z przedszkola hahah

A domek masz superaśny. Ja też nie mam dużego, na parterze mamy 86 metrów, góra wciąż nie ruszona, ale Kochana 3/4 sezonu spędzasz w ogrodzie

Najważniejsze teraz zadbać o obejście, ścieżki, odwodnienie, żywopłot.
Potem plan na ogród, dziewczyny pomogą. Roślinki rozmnażaj już w tym roku, siej byliny... zobacz jak to zrobiła Gosia w swoim ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5974-ogrod-od-nasionka-z-widokiem-na-lanckorone

pisz i pytaj o co chcesz..
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 20:22, 07 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kochana AgatoP, nie uwierzysz, ale właśnie siedzę na wątku Gosi ... W głowie coś tam sobie poukładałam, ciągle myślę nad tym, jak fajnie połączyć warzywnik i sad z częścią ozdobną ogrodu...Ach, aż po nocach spać nie mogę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
tulucy 21:02, 07 mar 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Przyszam z rewizytą i widzę, że już tu byłam w czasach nieoficjalnych masz potencjał, tyyyyle ziemi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Wendy79 23:27, 07 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Siedząc na wątku u AgatyP znalazłam coś co i mnie może się przydać, więc ku pamięci...
http://www.moj-ogrodnik.pl/kalendarz/byliny
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:13, 08 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy, warzywniak chcesz mieć widoczny czy nie?

Jeśli masz światło z dobrej strony to możesz go wydzielić niskim żywopłotem.
Dużo dziewczyn ma cisy, ale są niestety drogie. Ja też chcę je wprowadzić do siebie do ogrodu, ale w krótkim pasku - na to mnie będzie jeszcze stać.

Ale możesz pomyśleć o liściastych - czerwone buki, derenie one szybko rosną.
Masz do wyboru mnóstwo rzeczy. Jak się dobrze "zakręcisz" to i od dziewczyn możesz sobie załatwić sadzonki do ukorzenienia Ja w tym roku ciachnęłam derenia i czekam czy wypuści korzonki

Jak sama nie dasz rady to daj tu mapkę ze stronami świata. Wiele dziewczyn Ci pomoże, choćby samymi przemyśleniami i doświadczeniem.

Ja też w tym roku planuję miejsce pod warzywka i owoce. Wiem już które owoce chcę mieć i liczę ze się sprawdzą u mnie. Nie porywam się na dużo, bo potem jest problem by utrzymać to w dobrym zdrowiu. Myślałam o truskawkach, malinach, poziomkach, borówkach... może strzelę sobie jedną nektarynkę lub brzoskwinię ( dużo jest przy nich zabiegów więc tylko jedną ).
Jeżynę bezkolcową muszę przesadzić, rabarbar też, aronię też... mam gigantyczną czereśnię, śliwę ulenę i gruszę klapsę więc wystarczy owoców.
Warzywa - nad tym nie myślałam jeszcze
____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 09:24, 08 mar 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Wendy79 napisał(a)
Kochana AgatoP, nie uwierzysz, ale właśnie siedzę na wątku Gosi ... W głowie coś tam sobie poukładałam, ciągle myślę nad tym, jak fajnie połączyć warzywnik i sad z częścią ozdobną ogrodu...Ach, aż po nocach spać nie mogę

O wilku mowa więc wilk się zjawia, bo ma dobry węch i swoich wyczuwa
Też zaczynałam robotę w ogrodzie od warzywnika To całkiem dobra kolejność
Ja oddzielę część warzywno-owocową od ozdobnej żywopłotem grabowym z trzema wejściami. A sam warzywniak obsadzam trzmieliną biało-zieloną (połowę już obsadziłam, kolejne sadzonki się ukorzeniają)
Elewację domku masz w fajnym kolorze Przed wejściem poszłabym w klimaty skandynawskie, ale nie wiem, czy lubisz... żwirek i donice...
Jak np. tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2196-norweski-ogrodek?page=14
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2196-norweski-ogrodek?page=132
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 10:09, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogród warzywny zajmuje dużo miejsca w moim sercu i nie chcę go ukrywać. Na pierwszej stronie widać, że jest wydzielony płotkiem. Ogródek ten zaczęłam robić jesienią 2014 roku,



nasadzeniem truskawek, malin i jeżyn.






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kacha123 10:19, 08 mar 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Agnieszko. Miło nam będzie podglądać jak z księżycowego krajobrazu powstaje piękny ogród. Warzywniak super!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Wendy79 10:23, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Potem rósł razem z budową domu. Tak wyglądał w kwietniu 2015 r.:

A tu już początek maja 2015:



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:39, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
"Dziecko" rośnie .Budujemy ogrodzenie...



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies