Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 16:33, 16 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gabriela napisał(a)
Też czekam na obeschnięcie, dzisiaj ten proces postępuje, bo słońce świeci, śnieg się topi.
Życzę szybkiego powrotu energii, może to po prostu wiosenne zmęczenie. Urządzanie domu i ogrodu jest fajne, rób to powoli, nie trzeba, nawet nie wolno się spieszyć, bo wtedy łatwiej o błędy.
Myślę, że to Cię trochę pocieszy - jest już nowa edycja Gardener's World, na bieżąco AD 2016, były już dwa odcinki:
https://www.youtube.com/watch?v=ESkQ-iWzURk

Ps. A na froncie serduszka, ciemierniki i kule bukszpanowe razem będą świetne.


Popieram Gabrysię - pośpiech nie jest wskazany u ogrodnika
a front z takim roślinkami będzie piękny, ja bym poszła w jedną kolorystykę - serduszki białe, a ciemierniki zielono białe kwiatki i bukszpany, można ożywić limonkową hakonechloa cud miód malina
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 17:07, 16 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Popieram Gabrysię - pośpiech nie jest wskazany u ogrodnika
a front z takim roślinkami będzie piękny, ja bym poszła w jedną kolorystykę - serduszki białe, a ciemierniki zielono białe kwiatki i bukszpany, można ożywić limonkową hakonechloa cud miód malina




Trafione w punkt, serduszki białe mam, ciemierniki białe ( co prawda widzę, że gdy przekwitają zmieniają powoli kolory na róż, a potem zieleń), a na bukszpany się już czaiłam w LM, ale poczytam wczoraj w wątku o bukszpanach, że Danusia zaleca zakup, jak ruszy ich wegetacja i widać czy nie przemarzły. Poza tym one ponoć nie koniecznie kochają cień, a u mnie z jednej strony wejścia raczej właśnie cień cały dzień, chociaż nie "głęboki" jak ja to nazywam; z drugiej strony właśnie dzisiaj zobaczyłam ,że po południu słońce delikatnie zagląda. Cena za większą kulę 69 zł, za mniejszą 49 zł. Ciągle się zastanawiam...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 17:19, 16 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gabriela napisał(a)
Też czekam na obeschnięcie, dzisiaj ten proces postępuje, bo słońce świeci, śnieg się topi.
Życzę szybkiego powrotu energii, może to po prostu wiosenne zmęczenie. Urządzanie domu i ogrodu jest fajne, rób to powoli, nie trzeba, nawet nie wolno się spieszyć, bo wtedy łatwiej o błędy.
Myślę, że to Cię trochę pocieszy - jest już nowa edycja Gardener's World, na bieżąco AD 2016, były już dwa odcinki:
https://www.youtube.com/watch?v=ESkQ-iWzURk

Ps. A na froncie serduszka, ciemierniki i kule bukszpanowe razem będą świetne.


Dziękuję za miłe słowa Gabrysiu, myślę, że to i zmęczenie wiosenne, i zmęczenie "materiału" ogólnie. Zbudowaliśmy dom w pół roku, jednocześnie w pracy czekało mnie dużo zmian. W ciągu roku zmieniło się tak dużo, że chyba za tym nie nadążam... Czekam na takie słoneczne dni, jak dzisiaj, bo sprawiają, że od razu czuję się lepiej
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 17:19, 16 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gabriela napisał(a)
Też czekam na obeschnięcie, dzisiaj ten proces postępuje, bo słońce świeci, śnieg się topi.
Życzę szybkiego powrotu energii, może to po prostu wiosenne zmęczenie. Urządzanie domu i ogrodu jest fajne, rób to powoli, nie trzeba, nawet nie wolno się spieszyć, bo wtedy łatwiej o błędy.
Myślę, że to Cię trochę pocieszy - jest już nowa edycja Gardener's World, na bieżąco AD 2016, były już dwa odcinki:
https://www.youtube.com/watch?v=ESkQ-iWzURk

Ps. A na froncie serduszka, ciemierniki i kule bukszpanowe razem będą świetne.


Na internecie nic nie obejrzę, taki u mnie "zły klimat" dla nowoczesności
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:27, 16 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ku pamięci...Rabaty różane.
http://www.mojpieknyogrod.pl/ogrod-ozdobny/artykul/byliny-dopelniajace-rabaty-rozane
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:23, 18 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jak znajdziesz czas podejrzyj może jeszcze coś Ci wpadnie w oko na rabatę białą

https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=white%20garden&rs=typed&0=white%7Ctyped&1=garden%7Ctyped
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 20:03, 18 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Cudne zdjęcia, a jakie boskie naparstnice Gdzieś czytałam, że one mogą rosnąć w cieniu, więc... Białe tawułki też piękne. Lubię biel (co jest zupełnie niezrozumiałe dla mojej mamy), w domu mam biało, szaro, czarno, czasami trochę niebieskiego w dodatkach. Myśleliśmy z M. o białych okiennicach, werandzie przy wejściu i białym, drewnianym płocie przed domem, ale nie wiem czy będę miała tyle odwagi.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:11, 19 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy Twój ogród, Twoje zasady - rób to co Tobie się podoba i co serce Ci dyktuje.
Naparstnice 'wędrują" po ogrodzie, raz się wysieją w jednym, a raz w drugim miejscu.
Tawułki są piękne, moim zdaniem najlepiej dużo i w jednym kolorze, biel jest przepiękna. Moja rabata bylinowa na końcu będzie w cienistym trochę zakątku i tam planuję tawułki, świecznice, rodgersje... ale to jeszcze trochę czasu do tego.
A architektura w bieli jak najbardziej, ja planuję zabudowę tarasu i teraz albo słupy w brązie a góra w bieli, albo całość w bieli, tak samo pergola na róże - będzie biała. No chyba że mięta mnie jeszcze uwiedzie też kolor dla mnie... poza tym Wendy nic nie stoi na przeszkodzie by sobie malować co kilka lat na taki jak tylko sobie wymarzysz...
Nie bój się swoich pomysłów... a w domu mam biało, szaro, czarno... haha
też lubię taki skandynawski zestaw kolorów
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 18:28, 19 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


Porzeczki posadzone,



agresty posadzone,



borówki dokończone,
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:37, 19 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


początki sadu są,



idę do domu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies