Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:22, 22 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Agnieszko - ciekawe czy wszystkie wzejdą czy połowa .
Gobasiu - sadziłam w maju tego roku, latem miały nieliczne kwiatki a teraz się rozsalały , trzeba się cieszyć że dają trochę koloru w ogrodzie a jak mrozy przyjdą to się będziemy martwić.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Agania 07:13, 23 gru 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiu gratuluje debiutu na ogrodowisku, cieszę się, że dałaś się namówić i przyłączyłaś się do nas

Anemonki ci pomogły na starcie z wątkiem ogrodowym, drzewka w bombkach wygladają jak maglolie wiosną...i kokardki powiazane jak wesoło i kolorowo

Krasnale obłędne, wieesz ja także nie mogłabym obojętnie przejść koło takich brodaków

Dom nocną porą wyglada dostojnie, cudnie Kasiu i Wesołych Świąt

Całuski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
agnieszka_m 10:06, 23 gru 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
____________________
Mój mały ogródeczek :).
katel 23:36, 23 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Aganiu! Miło, że zajrzałaś . Dzięki za życzenia!

Agnieszko bardzo dziękuję!

Dla Was dziewczyny i dla wszystkich zaglądających:
Najlepsze życzenia zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości, ciepła, nadziei i spełnienia marzeń.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Karol99 10:59, 24 gru 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zdrowych, wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szcześliwego Nowego Roku.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gobasia 20:53, 24 gru 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wesołych Świąt
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
katel 15:59, 26 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Karolu, Gobasiu bardzo Wam dziękuję!
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 17:13, 26 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jeszcze kilka Świątecznych zdjęć:

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:08, 26 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Święta dobiegają końca więc pora na zwyczajny początek .
Działka ok. 1000m po odjęciu kostki i domu myślę że zostaje ok. 650m. Ziemia gliniasta. Widok z satelity:

Wjazd na działkę jest od północy. Sąsiadów mamy z jednej strony a z trzech pozostałych tylko pola (żadnych drzew), to co najbardziej doskwiera to bardzo silne wiatry. Prawie całą działkę obsadziliśmy tujami Brabant (teraz to raczej na Szmaragdy bym się zdecydowała).
Może jeszcze odnośnie tych wiatrów kilka ciekawych historii opowiem, teraz się z tego śmiejemy ale nie zawsze nam do śmiechu było.
Jako pierwszy w zimie w trakcie budowy zwiało nam garaż blaszak, sąsiedzi zadzwonili że jest u nich na polu i był pogięty i porwany, nadawał się tylko na złom.
Potem gdy już mieszkaliśmy, również w zimie, była gołoledź, synek wyszedł na dwór, szedł po oblodzonej kostce i kiedy wyszedł za dom wiatr go przewrócił i zaczął pchać po lodzie (miał wtedy ok. 5 lat), zaczął wzywać pomocy i zaraz go ściągnęłam.
Najciekawsze było tegoroczne wydarzenie a to dlatego że wydarzyło się w upalny bezwietrzny dzień 12 sierpnia. Rano dzieciaki biegały po ogrodzie i skakały na trampolinie, potem zagoniłam je do domu ze względu na upał ale po kilku godzinach byli tak znudzeni, że pozwoliłam im wyjść na chwilę. Wychodzimy, patrzymy a trampoliny nie ma! Na tym powyższym zdjęciu satelitarnym widać miejsce gdzie stała w lewym dolnym rogu.

Szukałam jej przez 15 minut, dopiero wtedy zobaczyłam że leży kilkadziesiąt metrów dalej w polu!
Teraz się z tego śmieję ale wtedy nie mogłam dojść jak to się stało.


No gaduła ze mnie i z tematu zeszłam ale już się poprawiam, tylko w kolejnym poście bo tu już cztery zdjęcia są.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 00:05, 27 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Budowę zaczęliśmy w 2008 roku, tu zdjęcie z sierpnia 2010:

Dla kontrastu tu wiosna 2015:

Cała uwaga była skupiona na budowie, dopiero w wakacje 2011 zabrałam się za pierwsze prace dookoła domu - z pomocą dwóch licealistek położyłyśmy siatkę na krety i wyrównałyśmy teren, wykopałyśmy multum śmieci, kamieni, korzeni ostu i perzu. Wewnątrz też było co robić, malowanie, fugowanie itp. Ostatecznie pod koniec 2011 roku udało nam się wprowadzić .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies