Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:18, 15 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Rozplenice na słonecznych stanowiskach zaczynają żółknąć.



Ciekawa jestem, co będzie z mojej naparstnicy. Wysiałam ją w lutym do pudełka. Na początku maja wsadziłam na rabaty. Ma bardzo okazałe liście (na zdjęciu na środkowej rabacie najbardziej zielonolistne)



I takie tam



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 19:01, 15 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ależ kolory piękne u Ciebie

też tak chcę, naparstnica zakwitnie w przyszłym roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
asiak 19:09, 15 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
"takie tam" bardzo ładne
____________________
AsiaDziałeczka Asi
zoja 21:17, 15 paź 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
O i u Ciebie bylo sadzenie pieknie wyszlo teraz tylko siedziec i podziwiac
Cudnie przebarwily Ci sie berberysy - u mnie tylko niektore, musze czekac za rok
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Warmia 21:48, 15 paź 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
O matulu, dawno mnie nie było, ale się nie zawiodłam. Jesień masz przepiękną.Z resztą każda pora roku u Ciebie zachwyca.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 12:31, 16 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Warmia napisał(a)
O matulu, dawno mnie nie było, ale się nie zawiodłam. Jesień masz przepiękną.Z resztą każda pora roku u Ciebie zachwyca.


Córcia, Ty nie znikaj na tak długo. Brakuje Cię!
Nostalgiczna jesień na poprawę nastroju.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 12:34, 16 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Haniu, powiedz mi co to jest to po prawej jako obwódka? Mam takie podobne, dostałam od Krysi, Krys firletkę i czy to to samo? Bo ja właśnie z mojej firletki chciałam obwódkę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 12:48, 16 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Zoja, berberysy zawsze się przebarwiają. Może jeszcze czekają. te zielonolistne zaczynają najwcześniej.

Asiu, cieszę się, że się podoba.

Gosiek, u Ciebie też piękna jesień!

Dzisiaj wyjątkowo klimatycznie. Mży, pochmurno, ale bez wiatru. Idealna pogoda na spacery nawilżające skórę.

Funkie kończą swój ogrodowy sezon. Ładnie kończą.





Na drugim zdjęciu ostatnia w kolejce do kwitnienia- chryzantema. Mam ich 3 sztuki. Tylko raz uszczykiwałam (jakoś wyleciało mi z głowy), więc trochę wybujały. za rok postaram się pamiętać.

Przyglądam się kolorom- zadziwiające zestawienia się pojawiają. Coś, co w ubraniu, wykończeniu wnętrz zgrzytałoby okrutnie, w naturze nie razi. Pomarańcze z fioletami na przykład.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:56, 16 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
AnnaCh napisał(a)
Haniu, powiedz mi co to jest to po prawej jako obwódka? Mam takie podobne, dostałam od Krysi, Krys firletkę i czy to to samo? Bo ja właśnie z mojej firletki chciałam obwódkę


Firletę kwiecistą masz na zdjęciu po lewej stronie hakone (jedna roślinka) .
Obwódkę tworzy czyściec wełnisty.
Obie rośliny mają podobne, pokryte kutnerem liście (czyściec trochę bardziej).
Firletka to w zasadzie roślina jednoroczna, ale mocno się wysiewa. Jako obwódka może być przez to trudna w utrzymaniu linii nasadzenia w uporządkowaniu. Kwitnie wczesnym latem, potem bardzo traci na urodzie, a nowe roślinki (rozeta liściowa) pojawiają się jesienią i zakwitną w przyszłym roku.
Czyściec wełnisty to długowieczna bylina, rozłogowa trochę (ale operacja szpadlem pozwala utrzymać ją w ryzach), kwitnie w lipcu wtedy robi się trochę nieuporządkowana, trzeba jej ściąć kwiatostany i w sierpniu znowu jest zwarta.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 13:59, 16 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Przyglądam się kolorom- zadziwiające zestawienia się pojawiają. Coś, co w ubraniu, wykończeniu wnętrz zgrzytałoby okrutnie, w naturze nie razi. Pomarańcze z fioletami na przykład.



Na targu sprzedają chryzantemy w pełnym rozkwicie, u Ciebie spore pąki, moje bardzo mikre i nie mają raczej szans by zakwitnąć. Trzeba chyba za rok pamiętać by je od sierpnia zacząć zakrywać?

Co do kolorów nie zgadzam się - połączenie fioletu z różnymi odcieniami pomarańczu dla mnie jest bardzo piękne, aczkolwiek bardzo bogate. W małych dawkach zachwyca, w dużych dusi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies