Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

ren133 10:19, 27 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anulajda napisał(a)

Ja azofoską po całości ogrodu chcę sypnąć wszystko łącznie z trawą a kiedy to jeszcze nie wiem,lub czymś innym w płynie ale jak już liście tulipanów będą większe,


Zakodowane
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
MirellaB 20:12, 28 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Z azofoską ostrożnie nie za dużo, żeby rośliną tylko w liście nie poszło.
Wiosną sypię azofoską na start pod wszystko, a po dwóch, trzech miesiącach nawozami specjalistycznymi

Ania czy Twoim zdaniem Lavender Ice nadaje się na obwódkę? Zbieram informacje i opinie.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anulajda 23:34, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
ren133 napisał(a)


Zakodowane


____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 00:16, 01 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
MirellaB napisał(a)
Z azofoską ostrożnie nie za dużo, żeby rośliną tylko w liście nie poszło.
Wiosną sypię azofoską na start pod wszystko, a po dwóch, trzech miesiącach nawozami specjalistycznymi

Ania czy Twoim zdaniem Lavender Ice nadaje się na obwódkę? Zbieram informacje i opinie.


Masz rację, z azofoską trza uważać na zielone,ogólnie z nawozami lepiej mniej niż więcej bo wtedy rośliny mniej chorują,wiosną za wcześnie też nie jest dobrze.Specjalistyczne nawozy u mnie tylko dostają magnolie,rododendrony,hortki i borówki ale to tylko raz w roku na początku wiosny a jak mi coś jeszcze zostanie to magnolia ma szansę jeszcze coś dostać drugi raz.
Moja LI na początku kwitnienia miała dużo kwiatów a pod ich ciężarem uginały się się pędy do ziemi,musiałam podpierać patyczkami potem już ok.Ma fajny zwarty pokrój, nie wypuszcza batów raczej u mnie rośnie zwarto.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
MirellaB 18:03, 01 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czyli może być na obwódce czy raczej nie?
Jaką u Ciebie ma wysokość i szerokoś?
Bardzo się rozrasta krzew?
Mam z 6 metrów obwódki i się zastanawiam jak gęsto sadzić.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ren133 11:25, 02 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Aniu
Wiem, że męczyłam Cię rok temu o stożki cisowe ale ... jeszcze jedno pytanko mam ... czy wyprowadzałaś te stożki ze zwykłego cisa baccata?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 15:25, 02 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
MirellaB napisał(a)
Czyli może być na obwódce czy raczej nie?
Jaką u Ciebie ma wysokość i szerokoś?
Bardzo się rozrasta krzew?
Mam z 6 metrów obwódki i się zastanawiam jak gęsto sadzić.


Na początek rabaty tak a na obwódkę no nie wiem sama musisz sobie odpowiedzieć u mnie obwódka to coś formalnego,równego.Ja mam młode krzaki Lavender Ice i dorosły w jeden sezon gdzieś do 60 cm a wiem jak się rozrosną w przyszłości to zależy od cięcia też.
Mam je posadzone co 60 cm i będę w tym roku dosadzać jeszcze do wypełnienia luk
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 15:35, 02 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
ren133 napisał(a)
Aniu
Wiem, że męczyłam Cię rok temu o stożki cisowe ale ... jeszcze jedno pytanko mam ... czy wyprowadzałaś te stożki ze zwykłego cisa baccata?

Spoko pytaj do woli...
Tak to zwykły cis pospolity a żeby zobaczyć że się nadaje taki pojedyńczy okaz na stożek to musi mieć ponad 70 cm wysokości.Pisząc nadaje to mam na myśli w miarę szybki efekt bo niby z każdego zwykłego cisa można zrobić formę ale chodzi o czas.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
ren133 15:36, 02 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ale taki 70cm za rok może mieć już 80cm?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 15:52, 02 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
ren133 napisał(a)
Ale taki 70cm za rok może mieć już 80cm?

Nawet więcej.... tylko musi być odpowiedni okaz
wiadome będzie trochę rzadki,potem będziesz go zagęszczać bo w środku nie musi być gęsty.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies