Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

ryszard_rawski 09:28, 07 lut 2016

Dołączył: 28 sty 2016
Posty: 20
Będzie pięknie. Ja niestety nie umię planować. Nawet jak zrobię plany to i tak nie trzymam się ich. Po latach widzę , że ogród jest taki , jaki charakter ma właścicielka. Jestem amatorką , a to poglębia "chaos". Ale lubię swój ogród i " swój chaos" , chociaż muszę przyznać - męczą mnie moje ogrodowe błędy .
Filemon24 09:43, 07 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Nie mieszałabym róż z hortensjami bukietowymi, trochę jak dla mnie ta kompozycja będzie się gryzła. Zamiast białej lawendy może kocimiętka i jak chcesz zasłonić tą przerwe to warto pomyśleć nad różami parkowymi ewentualnie nad wielkokwiatowymi.
____________________
LenaMagda 11:57, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Filemon24 napisał(a)
Nie mieszałabym róż z hortensjami bukietowymi, trochę jak dla mnie ta kompozycja będzie się gryzła. Zamiast białej lawendy może kocimiętka i jak chcesz zasłonić tą przerwe to warto pomyśleć nad różami parkowymi ewentualnie nad wielkokwiatowymi.


Fajnie że zajrzałaś do mnie co do hortensji, też nie jestem przekonana. Przy tarasie stawiam na lawendę, kocimiętkę dam przy poprzedniej rabacie Widziałam na zdjęciach kompozycje białej i fioletowej lawendy, bardzo mi się podobały. Niesamowicie wyglądają u Madżenki lawenda z różami jasno różowymi, może takie róże dać? ale coś wyższego też by się przydało wśród tej lawendy myślałam o różach intensywnie różowych...
co myślisz o sośnie na pniu? chciałabym dać tu jakieś wyższe krzewy, żeby wystawały powyżej 1,8 m, ale zupełnie nie wiem jakie.... co by pasowało do róż... rabata nie jest szeroka.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 12:07, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
ryszard_rawski napisał(a)
Będzie pięknie. Ja niestety nie umię planować. Nawet jak zrobię plany to i tak nie trzymam się ich. Po latach widzę , że ogród jest taki , jaki charakter ma właścicielka. Jestem amatorką , a to poglębia "chaos". Ale lubię swój ogród i " swój chaos" , chociaż muszę przyznać - męczą mnie moje ogrodowe błędy .


Witam Cię bardzo serdecznie! u mnie jest wielkie planowanie, mam nadzieje że coś z tego wyjdzie zawsze chciałam mieć w ogródku róże.... od babci , teściowej zwykle zabierałam jakieś do wazonu, nawet teraz jak jestem od nich 200km to przy okazji wizyty dostaje bukiecik do wazonu
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 16:29, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Zastanawiam się jaki miskant będzie pasował po bokach schodów, Morning Light by pasował? czy jakaś trawa z bogatszymi pióropuszami?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Filemon24 16:51, 07 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
LenaMagda napisał(a)


Fajnie że zajrzałaś do mnie co do hortensji, też nie jestem przekonana. Przy tarasie stawiam na lawendę, kocimiętkę dam przy poprzedniej rabacie Widziałam na zdjęciach kompozycje białej i fioletowej lawendy, bardzo mi się podobały. Niesamowicie wyglądają u Madżenki lawenda z różami jasno różowymi, może takie róże dać? ale coś wyższego też by się przydało wśród tej lawendy myślałam o różach intensywnie różowych...
co myślisz o sośnie na pniu? chciałabym dać tu jakieś wyższe krzewy, żeby wystawały powyżej 1,8 m, ale zupełnie nie wiem jakie.... co by pasowało do róż... rabata nie jest szeroka.



wydaje mi się że zamiast sosny na pniu bardziej będzie pasowała trzmielina na pniu.
____________________
Filemon24 16:53, 07 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
LenaMagda napisał(a)
Zastanawiam się jaki miskant będzie pasował po bokach schodów, Morning Light by pasował? czy jakaś trawa z bogatszymi pióropuszami?


Myślę, że będzie pasował ja bym na niego stawiała
____________________
LenaMagda 17:00, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Filemon24 napisał(a)



wydaje mi się że zamiast sosny na pniu bardziej będzie pasowała trzmielina na pniu.


o fajnie,że teraz piszesz zastanawiałam się nad trzmieliną, tylko boje się że będzie nie widoczna przy tak wysokim tarasie, zastanawiam się jeszcze nad magnolią... w sumie z sosną też szału nie będzie....
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Filemon24 17:03, 07 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
wydaje mi sie że będzie a magnolia to dosyć duża rośnie wszystko ci zasłoni...
____________________
LenaMagda 17:04, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Filemon24 napisał(a)


Myślę, że będzie pasował ja bym na niego stawiała


Mi się ten miskant bardzo podoba... na zdjęciach, na żywo nie widziałam....
jak sądzisz zmieszczą się przed nim jeszcze bukszpany? boje się, że chcę za dużo roślin tam wcisnąć i się zagłuszą.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies