Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

LenaMagda 17:06, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Filemon24 napisał(a)
wydaje mi sie że będzie a magnolia to dosyć duża rośnie wszystko ci zasłoni...

tak ale dała by trochę cienia.... z czasem. To jest strona południowa, na tarasie nie da się wytrzymać w upały, z czasem zrobimy daszek, albo markizę. teraz musi wystarczyć parasol
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Filemon24 17:15, 07 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
też mi się ten miskant podoba wydaje mi się że się zmieści
____________________
kamila66 17:30, 07 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Magda wybierz odmianę Magnolii jakąś niewielką
może ten artykuł pomoże Ci w wyborze http://poradnikogrodniczy.pl/magnolia.php
Morning light jest śliczny, najładniej jego kolor wygląda w słońcu trochę mi nie pasuje przy schodach tam raczej dałabym trawę wyprostowaną tak jak zebrinus
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=53
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
LenaMagda 18:17, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
kamila66 napisał(a)
Magda wybierz odmianę Magnolii jakąś niewielką
może ten artykuł pomoże Ci w wyborze http://poradnikogrodniczy.pl/magnolia.php
Morning light jest śliczny, najładniej jego kolor wygląda w słońcu trochę mi nie pasuje przy schodach tam raczej dałabym trawę wyprostowaną tak jak zebrinus
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=53

Dzięki Kamila za linki, znalazłam magnolie do 3 m max jasno różową magnolie gwiaździstą Rosea, wydaje mi się, że będzie odpowiednia

Zebrinus jakoś mi nie pasuje, wydaje mi się, że w całości zielone trawy z różami będą lepiej się komponowały. Jeszcze poszukam...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
kamila66 20:10, 07 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
LenaMagda napisał(a)

Dzięki Kamila za linki, znalazłam magnolie do 3 m max jasno różową magnolie gwiaździstą Rosea, wydaje mi się, że będzie odpowiednia

Zebrinus jakoś mi nie pasuje, wydaje mi się, że w całości zielone trawy z różami będą lepiej się komponowały. Jeszcze poszukam...

Musisz wybrać trawkę jaka Tobie się podoba, chciałam Ci pokazać tylko pokrój trawy o jaką mi chodziło. Myślałam jeszcze o Grazielli ale ona chyba też tak się rozkłada jak morning light
W jakiej odległości od schodów chcesz posadzić te trawki? może nie będzie przeszkadzać ta ich rozłożystość

Ogólnie uważam, że trawy przy tarasie to dobry pomysł Jak jest lekki wiatr ich szum jest bardzo relaksacyjny

Przy swoim tarasie posadziłam gigantusa ale on musi mieć ograniczone miejsce do rozrostu bo jest ekspansywny
Tutaj na foto Kasi są obie te trawki może dyskusja w Karola wątku do czegoś cię przekona
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4843-moja-najwieksza-pasja?page=573#post_7
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
LenaMagda 22:10, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Kamila chyba zostanę przy Morning light, inne będą za wysokie, ona powinna z kłosami dorastać max 2 m, a balustradę mam do wys. 1,8 m, powinno być OK.
Jeśli chodzi o pokrój to chciałabym, żeby dochodziła do schodów (ma szer.do 90cm) wiec 40cm od schodów może wystarczy. Schody będą bez barierki więc doda to tylko uroku. Marzą mi się takie posiaduwy na schodach

Fajnie, że mi pomagasz
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
kamila66 22:39, 07 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
LenaMagda napisał(a)
Kamila chyba zostanę przy Morning light, inne będą za wysokie, ona powinna z kłosami dorastać max 2 m, a balustradę mam do wys. 1,8 m, powinno być OK.
Jeśli chodzi o pokrój to chciałabym, żeby dochodziła do schodów (ma szer.do 90cm) wiec 40cm od schodów może wystarczy. Schody będą bez barierki więc doda to tylko uroku. Marzą mi się takie posiaduwy na schodach

Fajnie, że mi pomagasz

Ja też robię nową rabatę, w roli głównej występuje dereń biały w jednej z moich inspiracji połączony jest właśnie z morning light kompozycja Danusi
Zauważyłam też, że ten miskant często łączony jest z bielą.
Gdyby urósł za duży to raczej nie będzie problemu... trawy należy co jakiś czas odmładzać więc można ciachać zawsze z tej strony gdzie jej za dużo...
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 22:48, 07 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
I jeszcze jedno pod nr 11 masz drzewko konika czy chodzi o świerk ten stożkowy? Jeśli tak to na patelni go przypali wiem bo przerabiałam a poza tym lubią go przędziorki, trzeba pryskać profilaktycznie bo inaczej połowa może nagle spaść, wiem bo przerabiałam , a z Mai w ogrodzie mam info, że nie może się stykać z innymi roślinami bo też obleci... więc jeśli to ten świerk zamień na coś innego
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
LenaMagda 20:43, 08 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Czytałam o Twojej rabacie pomysł z dereniem i morning light bardzo ciekawy

kamila66 napisał(a)

Ja też robię nową rabatę, w roli głównej występuje dereń biały w jednej z moich inspiracji połączony jest właśnie z morning light kompozycja Danusi
Zauważyłam też, że ten miskant często łączony jest z bielą.
Gdyby urósł za duży to raczej nie będzie problemu... trawy należy co jakiś czas odmładzać więc można ciachać zawsze z tej strony gdzie jej za dużo...


W donice na drzwiczkach tarasowych zamierzam posadzić w tym roku białe kwiaty
Dobrze, że napisałaś o tym drzewku Konika. Miałam od teściowej wykopać takie dość spore, ale sobie daruje. Muszę coś innego poszukać w kształcie stożka, na bukszpan będę długo czekać...a o świerku stożkowym nie słyszałam.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 20:52, 08 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Coś takiego wymyśliłam...



Nie będę numerować, raczej jest to widoczne:
na kratce róże pnące różowe + biały powojnik
kulki bukszpanu, obwódka z lawendy, przy tarasie żywopłot z bukszpanu, róże na pniu, magnolia gwiaździsta Rosea, Miskant Morning Litht.

nie mogę się zdecydować co wsadzić między bukszpanem a lawendą, pod różami na pniu.... macie jakieś pomysły? myślałam o białych różach albo białej lawendzie...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies