Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

violka171 19:41, 26 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
ach to jest taka dzialeczka budowlana bedzie sie wiec duzo dzialo
Piekna krasnoludka na pienku siedzi
no nie budowlana ,tylko ROD ale dom 35 m kwdarowych mozna postawić taki mi się marzy by nie wracać np.w wakacje do zgiełku ulic i szumu a zimą rozpalić ogień w kominku i podziwiać panoramę Szczecina,trochę utrudnienie bo do drogi wjazdowej jest ok 20 metrów :-/ ale co się nie robi jak się strasznie chce mam dwie krasnoludki mam dwie krasnoludki
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 19:50, 26 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Witaj Violu. Nareszcie coś innego , niż kłopoty meldunkowe. Mam nadzieję, że znajdziesz tu wielu przyjaciół.
Jaka duża jest Twoja działeczka. Opisz jej historię, o ile możesz.

Pięknie kwitły Wam jukki.
no Haniu z tymi kłopotami meldunkowymi to nie lada gratka hi hi ,ale juz wszystko dobrze
Haniu moja dzialeczka ma 470 m kwadratowych działki Rod Złota Praha-Szczecin ,jukii były przesliczne-niestety nie odzwierciedla to tak zdjęcie,ale były tak cięzkie że przy podmuchu wiatru musialam paliki przymocować do nich ,bardzo długo kwitły a historia tak w skrócie
Za datę powstania ogrodów przyjęto datę pierwszego Walnego zebrania działkowców już pod władaniem Centralnej Rady Związków Zawodowych, chociaż działki na tych terenach istniały już wcześniej pod władaniem i zarządem Związku Towarzystw i Ogrodów Działkowych.

Wybranie na uroczystość świetlicy ROD Zlota Praha nie było przypadkowe, bo początkowo te dwa ogrody należały wspólnie do POD Golecino i dopiero w 1958 r dokonano podziału na dwa ogrody. Także delegatem okręgu PZD na tą uroczystość był członek zarządu okręgu PZD i jednocześnie prezes ROD Zlota Praha Stanisław Iwko.
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 23:33, 02 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O jaka daleka historia Ogrodu. Ciekawie to się czyta. Widzę, że już jakieś siewki i przesadzanie zaliczyłaś. Chyba por?

Ja jeszcze nic nie siałam. Ale w tym tygodniu, najpóźniej w sobotę musowo już jakieś nasionka wrzucić do ziemi. Porów nie wysiewam, Nie chce mi się bawić z takimi maleństwami. Ja sadzę raptem 20sztuk, to nie tak wielki wydatek, jak są po 20 groszy. Z rozsad, to tylko pomidory i werbenę wysiewam. Reszta w grunt. Alb o kupuję. Mam tylko jedno słoneczne okno.

Fajnie mieszkać w ogrodzie latem z dziećmi. Życzę owocnego sezonu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 06:34, 03 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
obie krasnoludki sliczne
Ja por tez nie sieje tylko kupuje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 13:04, 03 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Tak Haniu to por,ale juz wiem ze za wczesnie przesadzalam,no ale zobaczymy ile sie uratuje,profilaktycznie wysialam kolejna paszuszkę nasion pora.
Moje krasnoludy pochłaniają pore w duzych ilościach wiec tylko siać,a jak sie nie uda to pozostanie kupić gotowe rozsady
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 14:18, 03 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ale za to dziewuszki maja ładne grzywki! Niech jedzą tego pora, to samo zdrowie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 20:16, 13 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Masz jeszcze jakieś zdjęcia? Z domowego parapetu? I zaczęłaś się odzywać. Fajnie, jak do nikogo nie pójdziesz to i do Ciebie nikt nie przyjdzie, bo każdy leci tylko po powiadomieniach i plusikach. Miłej niedzieli.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dorotka 20:28, 13 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
No to ruszy budowa domku małego letnio-zimowego. Super
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
violka171 18:49, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Masz jeszcze jakieś zdjęcia? Z domowego parapetu? I zaczęłaś się odzywać. Fajnie, jak do nikogo nie pójdziesz to i do Ciebie nikt nie przyjdzie, bo każdy leci tylko po powiadomieniach i plusikach. Miłej niedzieli.

Hanusiu narazie tylko tyle,jedynie wysialam kolejny por bo ten wczesniejszy cos nie bardzo mi rosnie,a i ten nastepny tez heh,chyba pozostanie mi kupic rozsady,ale puki co poczekam jeszcze
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 22:45, 14 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, ja nie rozróżniam kopru. Jaki jest w handlu taki kupuję, A ostatnio to tylko samosiejki. I wg mnie nie ma żadnej różnicy, producenci sobie kasę nabijają, metkując je raz "szmaragd" innym razem "ametyst". Siej, zbieraj i zamrażaj. Moja rada, nie siać w rządku. Bo go mogą mszyce obsiadać. Najlepiej między innymi roślinami, albo kwiatami.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies