Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Woda deszczowa w beczce i komary

Pokaż wątki Pokaż posty

Woda deszczowa w beczce i komary

boguslaw_bed... 19:21, 29 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 5
Witam.
Jeśli temat nie w tym miejscu to proszę o wykasowanie lub przeniesienie go na inne miejsce.
Dawno dawno temu często na działce mojej brakowało wody. Na alejkach są zamontowane studnie lecz to tylko woda podskórna.
Na działce mam altankę z dachem opadającym w jedną stronę,
Udało mi się nabyć cztery dwieście litrowe beczki [plastykowe] w które łapana jest deszczówka.
Dodatkowo zrobiłem studnię. Wody wystarcza na podlewanie a czasami w porze deszczowej jest jej nadmiar.
Beczki zbierają wodę awaryjnie i tu mój problem. W wodzie stojącej rozmnażają się komary. W jaki sposób mogę się ich pozbyć?
Moje próby przykrycia beczek gęstym płótnem nie zdały egzaminu.
Może komuś udało się zwalczyć te nie chciane stwory i wie jak zaradzić aby nie wracały?
____________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
frezja 19:24, 29 sty 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mam ten sam problem z komarami..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
daria1980 15:28, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lip 2016
Posty: 8
boguslaw_bed obawiam się, że nie znajdziesz sposobu żeby komary nie wracały tym bardziej jak mają idealne środowisko. Ja stosuję oprysk reset strong z utrwalaczem działa dość długo, bo nawet 3 miesiące porównując inne opryski to jest bardzo dobrze, wiadomo że wszystkich nie wyeliminuje ale skutecznie ogranicza.
wiosna123 10:31, 23 sie 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
No niestety komary są jak bumerangi, wracają. Też zaczęłam stosować opryski i rzeczywiście widać efekt. reset strong używałam, skuteczny. Ogranicza zdecydowanie, ale oczywiście zabieg trzeba powtarzać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies