Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Chelsea Flower Show 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Chelsea Flower Show 2016

Sebek 21:05, 24 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
eee_taam napisał(a)
mnie ten blok akurat nie dziwi ...żaden nowy trend

w Polsce już dawno są takie ogrody (skala wieksza) ...murem z każdej strony otoczone ...i otworków tylko brak żeby zobaczyć co w środku ! ale ludzie wydłubią otworki z czasem



Bałem się napisać post z takim przekazem, ale skoro mnie wyręczyłas... To się pod nim podpisze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AgaeM 21:10, 24 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
____________________
szałwie czy lawendy
Juzia 21:16, 24 maj 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
eee_taam napisał(a)


w środku jest zieleń i przez dziurke ogladasz


No ale jaki to ogród?
Dalej twierdzę, że to kawał skały
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basilikum 21:16, 24 maj 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Juzia no skalniak poprostu

mojemu mezowi najbardziej sie garaz podoba jak nie bedziemy mieli gdzie sadzic i za ciasno na rabatach, to postawimy schody przy garazu i zazielenimy dach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Luki 21:52, 24 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja to swojej pełnej opinii na temat Chfsh nie wygłoszę, ale kilka ogródów nawet mi się podoba.
Wiem, że to wszystko po to by się zainspirować, ale trudno inspirować się czymś co kosztuje 'miliony' a rabaty to ściśnięte na maksa rośliny, aż dziwi mnie, że nie ma kategorii :największa ilość roślin na metrze kwadratowym.
Niemniej fajnie pooglądać bo rozmach niektórych ogrodów jest imponujący.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 22:06, 24 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki myśle z z ilością roślin na m2 wkrótce dogonimy CHFSh

Mi sie podoba Barrack, Hysqvarna, Morgan Stanley i LG Smart
Ale mam poczucie, ze w tym roku nic mi sie tak nie spodobało jak w poprEdnich latach. Chociaz mysle, ze do nasadzeń tych ogrodów będę powracać.

Ogród kostka z przymrużeniem oka w kategori FRESH Garden mnie zaskoczył

Bardzo bym chciała pojechać na CHFSh ale własnie tak jak dzisiaj po zobaczeniu projektow, wygranych, pijechać i spojrzeć na to z bliska, ocenić, obfotografować i skomentować.
Ciekawe jaka roslina będzie szlagierem w tym roku co nam pokaze Danusia?

Ale totalnym zaskoczeniem dla mnie jst jednak Excentric Garden Diarmuida Gavina. Mysle ze jog inwencja Twórcza powinna byc oceniana w innym wymiarze.
I tak niedoścignionym wzorem jest dla mnie jego Sky Garden
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zana 22:11, 24 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Juzia napisał(a)


No ale jaki to ogród?
Dalej twierdzę, że to kawał skały


Jakoś tak się z Tobą zgadzam. Jak dla mnie to albo żarcik albo przerost formy nad treścią, ale chyba raczej to drugie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
miss_house 22:20, 24 maj 2016

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
...jestem dyletantką, ale po przejrzeniu tych wizytówek ogrodowych poczułam... zmęczenie. Oczywiście - to są ogrody pokazowe, mają wyrazić skoncentrowaną ideę... ale wg mnie z owego skondensowania idei wyniknął natłok i awanturniczość, a nie tego szukam w ogrodzie.
W życiu, muzyce, architekturze, ogrodzie w moim odczuciu każdy akcent powinien mieć swoje tło, coś co przynosi wyciszenie, aby ów akcent mógł należycie "wybrzmieć". Jakoś zabrakło mi proporcji w tym wszystkim.
...no ale ja jestem dyletantką
____________________
Luki 22:47, 24 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko śledzę wystawę od niedawna bo od 2013, ale najbardziej jak do tej pory podobała mi się z roku 2014, w zeszłym roku ogród Telegrapgh zapadł mi w pamięcie ze względu na układ, w tym roku najbardziej spodobał mi się LG i Barrack podobnie do Twoich typów, a w szczególności przeważyła kolorystyka ogrodów
Nasadzenia, łąkowe i te które mają naśladować 'dzikość' jak dla mnie to totalna pomyłka bo tego nie da się zrobić w ogrodzie na długi czas. Owszem nastawiać w ścisku doniczek z wyrośniętymi roślinami i wynieść z ogrodu jak przekwitną
Wygrany ogród może i zaskakuje rozmachem, ale jak dla mnie pomyłka tak jakby pogoń za czymś drogim i najbardziej skomplikowanym do wykonania, a nie prawdziwym ogrodem.
Czekam na więcej zdjęć bo oglądać i tak lubię, może jakieś konkretne zestawienie dwóch trzech roślin wpadnie w oko
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
23:00, 24 maj 2016
czytam ..oglądam ...wracam do kosmicznych kulkowanych drzew ...nie ma

https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2016/The-Watahan-East-West-Garden

projekt projektem ...a w rzeczywistości kulkowego drzewa nie ma

i tu sie zawiodłam najbardziej chyba.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies