Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 09:33, 23 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
katel napisał(a)
Żeby gnojówka z pokrzywy nie śmierdziała można dodać mączki skalnej.
Dlaczego nie nawozi się kwasolubów ta gnojówką?


Kasia gdzieś czytałam o tym i tak mi utkwiło w głowie
o mączce skalnej wiem,ale ja mam gnojówkę tak daleko od domu, że może sobie waniać dowoli
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:34, 23 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
ren133 napisał(a)
Gnojowkę to najlepiej od razu zużyć


Reniu, ja zrobiłam duuużo.. starczy pewnie do lata bo i zapotrzebowanie duże.
Zapach mi nie przeszkadza, bo wprawiony mój nos jest ( wakacje u babci - obora te sprawy ) poza tym mam beczkę daleko od domu więc luzik.

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:36, 23 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)

Powoli...dobre sobie...w dwa lata rewolucję zrobiła i powoli hahahah Ty jesteś gigantka kobieto!


Ania, w dwa lata też mi dobre... to już 4 rok jak mieszkamy, ale fakt jest faktem że rok pierwszy to tak mało co bo i Zośka niemowlaczek jeszcze, latem to miała 8 miesięcy więc rozumiesz jak się wtedy działa
Teraz mam większy komfort jak chodzi do przedszkola, spokojnie popracuję a i do ogrodu wyskoczę...
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 10:34, 23 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
doskonale rozumiem, 2h dziennie mam tylko czasu
Agatko ja bym miała ogromna prośbe do Ciebie..bo mówiłaś że linie masz bez kompensacji a powiedziałabyś mi jakie masz u siebie ciśnienie, w ile sekund ci sie napełnia 10l wiadro? bo moze u mnie też nie będzie trzeba a różnica w cenie jest kolosalna..
u mnie hydraulik powiedział że najnizsze ciśnienie jest 2 atmosfery (najwyższe 4), niewiem o co chodzi ale zrobiłabym jeszcze pomiar ten sekundowy na wiadro
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 11:01, 23 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
doskonale rozumiem, 2h dziennie mam tylko czasu
Agatko ja bym miała ogromna prośbe do Ciebie..bo mówiłaś że linie masz bez kompensacji a powiedziałabyś mi jakie masz u siebie ciśnienie, w ile sekund ci sie napełnia 10l wiadro? bo moze u mnie też nie będzie trzeba a różnica w cenie jest kolosalna..
u mnie hydraulik powiedział że najnizsze ciśnienie jest 2 atmosfery (najwyższe 4), niewiem o co chodzi ale zrobiłabym jeszcze pomiar ten sekundowy na wiadro


Ania, postaram się zrobić doświadczenie, wieczorem.
U mnie ciśnienie oki, jak wpinam tylko zraszacz młoteczkowy, metalowy i tylko jeden to wali na kilkanaście metrów
Jeśli masz podobnie to nie bawiłabym się w kompensację - to ma znaczenie wtedy gdy masz znaczną różnicę wysokości na której kładziesz linię, no i jeśli odcinki są po 150 metrów to też może mieć to znaczenie a tak szkoda kasy.
Ja robię krótsze i włączam pojedyńczo każdą linię, a nie wszystkie na raz
Poza tym ja użytkuję nawet taśmę kroplującą, pod graby i hortki taką zrobiłam, bo mam tam linie prostą i musiałam przyoszczędzić
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 14:11, 23 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
a co to jest ta tasma kroplujaca?
u mnie skarpy więc chyba tą jedną bym musiała z kompensacją kupic a te co puszcze pod tuje i swierki to moze zwykłą..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasja83 19:52, 24 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AgataP napisał(a)


Kasia gdzieś czytałam o tym i tak mi utkwiło w głowie
o mączce skalnej wiem,ale ja mam gnojówkę tak daleko od domu, że może sobie waniać dowoli

Że skalnej to np. może być bazaltowa?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AgataP 20:54, 24 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bylinówka się zagęszcza





____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:57, 24 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Łubiny, orliki, zaraz peonie i bodziszki z przywrotnikiem







____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 22:09, 24 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
AgataP napisał(a)


Kasia gdzieś czytałam o tym i tak mi utkwiło w głowie
o mączce skalnej wiem,ale ja mam gnojówkę tak daleko od domu, że może sobie waniać dowoli


Gnojówka ma odczyn zasadowy i odkwasza glebę ))Dlatego kwaśnolubnym się jej nie zaleca. Tak zapamiętałam lekturę wątku o naturalnych wzmacniaczach wzrostu. ))
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies