Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

gobasia 14:21, 28 lis 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
pierniczków jeszcze nie piekłam...strasznie je lubię ,takie polukrowane ...pyszota

może wypróbuję Twój przepis
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
BasiaLT 22:43, 28 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Adela napisał(a)
Basiu, nie piszesz ile przyprawy do pierników dajesz na kg mąki. Bo chyba jedna, to za mało? Tak myślę
A proszek do pieczenia - całą paczkę?
Wiesz, ja to muszę mieć konkretnie bo jak nie wyjdą, to nie będę wiedziała, co zrobiłam nie tak.
Pozdrawiam

Elu z ta przyprawą to zależy jak lubisz. Ja daję dwie bo lubię korzenny smak i aromat. Jak lubisz tak tylko lekko to daj jedna. Proszek dajesz cały.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 23:02, 28 lis 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja nie lubię robić pierników. Dużo z tym roboty a potem muszę sama jeść bo reszta nie przepada.
Ale popatrzeć jak inni robią to lubię
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
m_gocha 22:26, 29 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Basiu pozwoliłam sobie na wrzucenie u siebie Twojego przepisu na pierniki. Mam nadzieję, że się nie obrazisz Ja z tych piekących co roku pierniczki. Może tym razem wypróbuję Twój przepis. Dajesz miód naturalny czy mieszasz trochę ze sztucznym? Ile dajesz proszku do pieczenia na kg mąki?Cukru nic nie dajesz?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
gierczusia 22:34, 29 lis 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Melduję,że zgapiłam przepis na pierniczki co roku robię i dekoruję szukam przepisu doskonalego uwielbiam to dekorowanie
Buuuziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
BasiaLT 10:20, 30 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
m_gocha napisał(a)
Basiu pozwoliłam sobie na wrzucenie u siebie Twojego przepisu na pierniki. Mam nadzieję, że się nie obrazisz Ja z tych piekących co roku pierniczki. Może tym razem wypróbuję Twój przepis. Dajesz miód naturalny czy mieszasz trochę ze sztucznym? Ile dajesz proszku do pieczenia na kg mąki?Cukru nic nie dajesz?


Bardzo mi miło że przepis się przyda. Daję miód prawdziwy, najlepiej taki bardzo aromatyczny np. gryczany albo wrzosowy. Cukier jest dodany do miodu i oleju i razem gotowany. Proszku daję jedną torebkę.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 10:21, 30 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
gierczusia napisał(a)
Melduję,że zgapiłam przepis na pierniczki co roku robię i dekoruję szukam przepisu doskonalego uwielbiam to dekorowanie
Buuuziole


Też uwielbiam pierniczki. Bardzo dużo ich wieszam na choinkę. Ich ogromną zaletą jest to że bardzo długo mogą stać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kindzia 11:32, 30 lis 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kule na mole...u mnie nie ma tradycji pierniczkowej, ale gdyby mnie wzięło kiedyś, wiem do kogo uderzyć po przepis
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
GorAna 20:59, 30 lis 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
BasiaLT napisał(a)


Też uwielbiam pierniczki. Bardzo dużo ich wieszam na choinkę. Ich ogromną zaletą jest to że bardzo długo mogą stać.

U mnie jakoś długo nie mogą wytrzymać
Muszę się też zabrać za pieczenie
Pozdrawiam Basiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
BasiaLT 09:17, 01 gru 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie też nie zawsze długo postoją, dlatego często zmieniam skrytki. Mój emuś chodzi wokół szafek i obwąchuje jak pies myśliwski gdzie aktualnie schowałam, widok bezcenny Jak go na tym przyłapię że szuka pierników to się wypiera i mówi że np. szuka miodu. Tia... a miód niewinnie stoi na blacie
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies