Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Mala_Mi 23:11, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Miskant Graziella i Zebrinus (mam 2 odmiany wysokiego Zebrinusa, ale dla mnie one są takie same, drugiej nie mam foto, bo jak pisałam aparat mi zjadł wszystkie foty od końca lipca do października). Foty chyba też z 2013.. ale to dzielę co 2 lata.. bo by mi trawnik zabrało.



Miskant Kleine Zebrine. -tego wydałam w dobre ręce, ale mam drugiego.. wydałam, bo wcale taki mały nie był.. jest mojego wzrostu


Miskant Melepartus piękne czerwone kłosy.. Graziella i Melepartus to dla mnie podstawowe miskanty. Uwielbiam je..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:16, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Miskant Minima, ale chyba to inna odmiana. Jest malutki..... foto kiespkie, ale ..zdjęcia zjadło mi na amen..


Miskant Morning Light - te kultowe trawy w 2 kępach.. rosną u mnie ..w krzakach i nawet ich nie widać.. ale już mam pomysł gdzie je wyszarpać na światło dzienne Jako, że w krzakach to i fotek brak.. tu kawałek ich widać..


Miskant chiński DRONNING INGRID przyrasta powoli... coś mu tu nie leży..zlewa się z Melepartusem


Miskant variegatus też traktowany po macoszemu.. a nawet dwa mam. Miały rozświetlać rabatę, ale chyba im za mało słoneczka I straszą a nie świecą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:27, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ophiopogon planiscapus Niger - nie trawa, ale .... utarło się, że robi za trawę Mam w dwóch miejscach, rośnie bez problemu. Druga grupa po zeszłorocznym nakryciu na zimę zrobiła się brzydka Wniosek chyba taki, że jak jest mróz i nie ma śniegu to trzeba przykryć, ale nie przykrywać na całą zimę (ciepła zimę)


Perłówka orzęsiona melica.. fajna jak kwitnie.. i tylko wtedy ją widzę, a tak to mi ginie na rabacie w gąszczu.. nie wiem czy jej przez przypadek nie wyciepałam przesadzając różanecznika... zobaczymy. Jak wyciepałam to kupię nowa


Trzęślica modra Variegata Molinia caerulea totalnie bezproblemowa trawa... ta da radę i pod brzozą I jest ładna. Na zimę zanika, dziś ją przycinałam. Kłosy smukłe i wysokie w stosunku do trawy.


Nie mogę znaleźć nazwy... ale poszukam.. EDIT znalazłam Carrex Davalla
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 23:30, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu duuuuuużo masz tych odmian traw i jeszcze je odróżniasz
podziwiam głośno kolejny juz raz Twoją osobę !!!
mam od Ciebie sadzonki co niektórych i żyją

uwielbiam je dzięki TOBIE, wcześniej ich nie widziałam ...
zakochałam się w trawach po wizycie u Ciebie

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 23:31, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wszystkie rozplenice są super... bez wyjątku Mam jeszcze jedną, ale nie pamiętam odmiany

rozplenica Moudry Duża, ciemny kłos



rozplenica Pennisetum alopecuroides Hameln średnia, biały kłos


rozplenica Pennisetum alopecuroides - podstawowa odmiana, ale je bardzo lubię, tylko foto muszę poszukać lepsze.



Trzcinniczek Calamagrostis acutiflora Karl Foerster fajna trawa, szybko rusza, szybko kwitnie. W tym miejscu się pokładała, przesadziłam pod ścianę i stoi do tej pory sztywno z kłosami Foto stare, ale już miałam dość szukania lepszych fotek

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 23:35, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ania koniecznie muszę pojechać na zakupy trawiaste w Twoje strony
umówimy się wiosną jak otworzą szkółki
u mnie na zad....u nie ma takich rarytasów
jeśli już znajdziesz w szkółce trawę
to jest opisana jako trawa ozdobna i cena 10-15zł za źdźbełko
byłam w piątek w Rz ale jeszcze wszystko śpi ...snem zimowym
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
kamila66 23:35, 22 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
I ja się zapisuje na sezon 2016
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Mala_Mi 23:36, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
stipa Pony Tails.
trawa co raz zimuje a raz nie, ale i tak najładniejsza jest nowa, młoda.. dlatego zbieram jesienią siewki, przenoszę do szkalarni i mam ciągle nową dostawę A zacznę chyba wysiewać ..bo wtedy są naprawdę najlepsze




sesleria heuflera?? dostałam od Pszczółki i Magnolii.. fajna jest... tylko nie jestem pewna czy to hauflera. Proszę o info Od Magnolii mam dwie różne.. ale foto drugiej nie mam.


Trawa "Out" - nawet dziś miałam ochotę ja wykopać i wyciepać.. gorsze od perzu......


Mam jeszcze na pewno 3 inne trawy, ale ani foto, ani nazwy nie mam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:38, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ufff..... ponad 40 skatalogowanych.... w kolejny wolny wieczór wrzucę kolejny asortyment

Szkoda mi fotek z lata, bo tam było sporo fajnych zdjęć robionych pod kątem katalogu Ale co tam, w tym roku będę znów musiała latać z aparatem

Przy hostach i tulipanach się poddałam, nie dojdę co ja mam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
marzena 23:49, 22 lut 2016


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj !
a więc nowy sezon otwarty
ale masz tych traw ! no i podziwiam, ze chce Ci się to wszystko pokazywać z nazwami i w różnych kompozycjach
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies