Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 15:08, 28 lut 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
I jeszcze dzisiaj coś z czego z M jesteśmy bardzo dumni bo sami zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy - balkon-taras z zadaszeniem. Walczyłam o to z trzy lata i w końcu się udało

Początek prac - tak było:
zdjęcie z początku maja 2015

/balkon z desek, które spróchniały pod wpływem deszczu i śniegu - totalnie nieużytkowy/

lipiec 2015:

/Kolor góry wybierałam ja, kolor podłogi M. Narzekał póki nie posypały się pochwały. Mnie cieszy jasny kolor nadający lekkości całej konstrukcji /

--------
w środku:
1 czerwiec 2015:


7 czerwiec 2015:


14 czerwiec 2015:

/stoczyłam bój o tą ścianę - bo jak to pnącze w środku?/

Każdą deskę pomalowałam osobiście, część nawet przykręciłam.
Mąż przywiózł deski z tartaku, przycinał, heblował, nosił. Ja byłam do pędzla, sprzątania i przytrzymania.
Po tej inwestycji kosztownej dla kieszeni i wyczerpującej fizycznie nie podejmowaliśmy już kolejnych.
Posadzenie 50 tuj przy ogrodzeniu /fragment pokazałam wyżej/ i balkon sprawiło, że M przejadły się prace ogródkowe i nawet trawy nie chciało mu się kosić.


W sumie ten taras to moje ulubione miejsce w domu - letni pokój, w którym można siedzieć nawet gdy deszcz pada. Czekam na wiosnę i znowu zacznę tam przesiadywać
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Mary 16:29, 28 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
MirellaB 16:32, 28 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj
Bardzo ładny wstęp
Ukojenie.... Ile razy to uczucie w życiu mi towarzyszyło....
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:36, 28 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Taras robi wrażenie
Takie kolory mi odpowiadają
Fajnie jak tak razem z mężem coś wspólnie w ogrodzie robicie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zoja 20:28, 28 lut 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Dziękuję za wszystkie powitania bardzo miło mi się zrobiło
Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do dalszych odwiedzin
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 20:41, 28 lut 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
MirellaB napisał(a)
Taras robi wrażenie
Takie kolory mi odpowiadają
Fajnie jak tak razem z mężem coś wspólnie w ogrodzie robicie



Mąż to niezbyt chętny do prac ogródkowych, ale raz na jakiś czas daje się namówić. Rok 2015 był udany pod tym względem.
Większość sama muszę wykonać, ale budowa tarasu i wkopanie tylu tuj było poza moim zasięgiem. On wychodzi z założenia: ale po co? po co się męczyć? musisz? nie chce mi się...
tuje sadził żeby się osłonić od sąsiadów - kupili działkę i wykarczowali zarośla, które wcześniej były przy granicy
balkon powstał bo poprzedni był już niebezpieczny i do rozbiórki - na szczęście celem było zrobienie solidnego i takiego, który przetrwa jak najdłużej

W tym roku - w najbliższym czasie - mam nadzieję, że zrobi mi skrzynie, które są tutaj hitem
Zobaczymy...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
agnieszka_m 21:06, 28 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Witam taras jest super bardzo się mi podoba
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Dominika11 07:10, 29 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj
widze, że robi sie ciekawie
będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ziele 07:41, 29 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Przemaluj jeszcze elementy metalowe huśtawki na czysty biały, dodaj poduszki białe w niebieskie kwiaty, kratkę...Dodaj pled w jasnoniebieskim kolorze... Niewielki koszt a będzie ślicznie.
Możesz powiedzieć mężowi, że podłoga jest w pięknym kolorze.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
zawitka 08:12, 29 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj jak pięknie napisałaś o swoim kawałku ziemi.Już się robi fajnie ia będzie jeszcze ładniej Tarasik zakryty masz gdzie usiąść i cieszyć si pijąc kawkę Pozdrawiam i będe zaglądać .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies