Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 11:29, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
kamila66 napisał(a)

Słoneczne i ciepłe miejsce to gwarant wczesnej wiosny dla szybko wschodzących u mnie są już tulipany


chyba tak, ale u mnie mało takich miejsc wolnych dla cebulowych ...
zaraz pobiegnę tulipany oglądać
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:30, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ewa004 napisał(a)
Mi tez się to coraz częściej udaje ☺ale najlepszym lekarstwem okazało się to ze, że roslinki za friko trzeba bylo wydawac sąsiadą bo okazalo sie ,ze albo nie ma gdzie posadzic albo nigdzie nie pasuje


o jeszcze czego takich 'problemów' jeszcze nie miałam tzn. na razie zawsze znajduję miejsce
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:36, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)
Zoju cudne paznokcie czy Ty robisz cos w ziemi, czy masz do tego ludzi? Zoju ja iryski sadzilam na poczatku marca. CZy bedzie z nich cos w tym roku? Nosa jeszcze z ziemi nie wystawily. Moze za gleboko je wepchnelam?


dzięki
aktualnie to tylko siewki doglądam więc 'nic nie robię w ziemi'
ale potem oczywiście będę robić - tak jak w zeszłym roku sama, bo chętnych do czarnej roboty to u mnie brak

w marcu? to one powinny kwitnąć - sadzi się je jesienią, więc raczej bym się wiele nie spodziewała a może nawet wyjęła z ziemi i przetrzymała do października
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:43, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Rumianka napisał(a)
U Ciebie można oko nacieszyć wiosną, bo u mnie jeszcze wszystko spi...A te iryski zimują? bo raz posadzone wykwitły swój czas i więcej ich nie widziałam...


odbijam sobie za zeszłroczną wiosnę
zapraszam
te iryski - niebieskie mi przezimowały, a te jasne dopiero jesienią sadziłam
w zaleceniach jest, że trzeba wykopać, osuszyć i sadzić ponownie jesienią - chyba się nie zastosuję
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:44, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kawa napisał(a)
Zojuś mamy takie same iryski

pazurki wymiatają

te iryski są śliczne
dziękuję
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:46, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Monia81 napisał(a)
Ja doczytałam nie dawno odnośnie tych irysków, że po przekwitnięciu trzeba by było je wykopać, cebulki oczyścić i na jesieni z powrotem do ziemi... nie wiem bo u mnie w tym roku też słabo kwitną, więcej zielonego..


masz rację - tak jest napisane, ale ja moich niebieskich nie wykopałam i zobacz zakwitły
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Monia81 11:48, 29 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Moje kwitły ładnie przez dwa sezony, a w tym strajk wyszły 2 żółte, 1 marny fioletowy a niebieski wogóle, samo zielone
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
UlaB 11:57, 29 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
No powiem Wam, ze nie jest to pocieszające co piszecie o iryskach. U kogoś czytałam ze te niebieskie mnozą się na potęgę bez wykopywania. Ja je sadziłam z myśla, że nie wykopuję ich. A moze cos je podgryza?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Nowalijka 12:03, 29 mar 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)


dzięki
aktualnie to tylko siewki doglądam więc 'nic nie robię w ziemi'
ale potem oczywiście będę robić - tak jak w zeszłym roku sama, bo chętnych do czarnej roboty to u mnie brak

w marcu? to one powinny kwitnąć - sadzi się je jesienią, więc raczej bym się wiele nie spodziewała a może nawet wyjęła z ziemi i przetrzymała do października

Tak myslalam. To po jaka ch....e sprzedaja je na wiosne?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
UlaB 12:06, 29 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Nowalijka napisał(a)

Tak myslalam. To po jaka ch....e sprzedaja je na wiosne?


a to takie same iryski? z cebulek? bo sa tez inne irysy, niektóre takze niskie i je mozna sadzic w marcu jak najbardziej
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies