Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

blyxa 18:52, 28 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Witam każdego, kto zabłądzi do mojego wątku. Z góry uprzedzam, że jestem wampirem energetycznym i pragnę zagarnąć dla siebie tyle zielonego entuzjazmu ile się da. Wpisy motywacyjne zawsze mile widziane

Jestem na forum od dawna, głównie czytam, czasem wrzucę jakieś zdjęcia. Wątek zakładam, gdyż z jednej strony czuję się trochę zobowiązana – tyle lat korzystam z tutejszej wiedzy, może i niech ktoś się uczy na moich błędach. Z drugiej strony potrzebuję pozytywnej energii, mobilizacji, aby się wziąć za ogród, który po mojej dwuletniej nieobecności z niecierpliwością tupie wszystkim co zielone i domaga się dopieszczenia

Na początek nudy – czyli inauguracja sezonu 2016.

Cztery lata temu wsadziłam chyba z 50 przebiśniegów. Tegoroczne plony nie rzucają na kolana




Mam nadzieję, ze to nie jest wróżba na cały sezon Ale takie marne resztki to też dobra wiadomość - jesienią będzie można zrobić duże zakupy i sadzić, sadzić, sadzić

Objawiły się za to znienacka ranniki, które siałam nasionkami do gruntu jakoś tak w 2010 (słuch o nich później zaginął) i myślałam, ze dawno wyginęły...



Krokusy też już ogłaszają koniec zimy - jednym słowem trzeba brać się do pracy

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
agnieszka_m 18:56, 28 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Witam
będę zaglądać
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Mary 19:00, 28 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Matka 19:18, 28 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
O i jesteś
____________________
U Matki
Karol99 19:22, 28 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anbu 19:28, 28 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A co w tytule wątku znaczy "elipsa" ?
Witaj
____________________
Ania Ogród Ani :)
Sebek 19:54, 28 lut 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cześć Blyxa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Makao_J 20:07, 28 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam i od razu pytanie mam bo byłam święcie przekonana że ranniki to w sadzonkach się kupuje a Ty piszesz że siałaś?

A tu pomoc do podpisu
Obrazkowa ściąga do podpisu

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Zagajanka 20:12, 28 lut 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
blyxa napisał(a)
Cztery lata temu wsadziłam chyba z 50 przebiśniegów. Tegoroczne plony nie rzucają na kolana



No właśnie, u mnie w tym roku też przebijśniegowa nędza. Zostało z 20%
Zgniły? Zjedzone?
Jedno pewne: tak jak Ciebie jesienią czekają na mnie zakupy uzupełniające
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
blyxa 21:16, 28 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Jesteście jak wiatr, ani się człowiek obejrzy, a już pełno ciepłych słów. Wszystkich witam.

Makao_J napisał(a)
Witam i od razu pytanie mam bo byłam święcie przekonana że ranniki to w sadzonkach się kupuje a Ty piszesz że siałaś?

Prawdę mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek widziałam je w sklepie jako sadzonki (pewnie tak, ale nie zwróciłam uwagi )
Nasiona brałam od mojej mamy - ona po prostu zostawiła kwiaty zamiast obciąć po kwitnieniu, zebrała nasiona i na jesień wysiewałam do gruntu. Normalnie - mały rowek i zasypać odrobinę ziemią. W pierwszym roku po posianiu nie kwitły - wykiełkowały zielone mikrusy i później uschły. Dopiero w drugim roku pokazały się jakieś kwiaty. W trzecim powinny już ładnie kwitnąć - ale wysypałam rabatę żwirem i podcięłam im skrzydła.

To coś jak z krokusami - w zasadzie kupujemy cebulki, ale jak się człowiek uprze to z nasion wysieje

Zresztą właśnie ten żwir na rabatach to u mnie okazał się jedną wielką porażką. Miałam trzy rabaty - jedna już wysypana korą, teraz na wiosnę będę likwidować dwie kolejne. Rośliny słabo rosną, a co gorsza kwiaty wiosenne się nie przebijają. Kocham żwir w ogrodzie - ale jeszcze bardziej kocham krokusy i wszystko to co kwitnie między marcem a majem. Z kamyczkami się więc będziemy żegnać (mam nadzieję, ze w ciągu najbliższych dwóch tygodni)

anbu napisał(a)
A co w tytule wątku znaczy "elipsa" ?

Nie zdążyłam dopisać

Większość rabat jest w kształcie elipsy. Mieliśmy z połówkiem te 6-7 lat temu jakiś plan. Wyrysowaliśmy ładnie plan ogrodu, zrobiliśmy wg planu (murki, nawadnianie itp) i już w momencie zakupu kosiarki wiedzieliśmy, ze te elipsy to nie był super pomysł I od tego czasu przy każdym koszeniu wzdycham w temacie, co mnie podkusiło aby iść w te kółka Na dzień dzisiejszy wolałabym kąty proste Co się jednak zrobiło to się ma i trzeba pokochać jak swoje

Zagajanka napisał(a)

Jedno pewne: tak jak Ciebie jesienią czekają na mnie zakupy uzupełniające

Już się nie mogę doczekać - może nie jestem normalna, ale uwielbiam sadzić. A już cebulowe to podwójnie. Wciskam w każde wolne miejsce
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies