Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 22:00, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
elka_ napisał(a)
Kciuki trzymałam i widzę zakupy różane bardzo udane, Acropolis - cudna.

Patrzę na Twoje róże i myślę - po co jechać na pola różane, skoro można je zobaczyć u Joli w ogrodzie

Jolu, pokaż mi z czym zestawiłaś Louis Odier, właśnie kupiłam podczas ostatniego wypadu i planuję dla niej rabatę Od dawna bardzo mi się podoba i wreszcie ją mam, to moja pierwsza po długiej nieobecności róż w moim ogrodzie



Ela, Acropolis jest taka inna - kwiaty są na łodydze baaardzo długo, zielenieją ze starości ale nie zasychają jak na razie czekam co dalej

Nie żartuj, dziewczyny maja dopiero kolekcje Ja tylko sie bawię i uczę od nich, to jest dopiero wyzwanie

LO ma po prawej stronie za sobą New Dawn a po lewej jeszcze nic - ma być coś róża pnąca ciemna - burgundowa jakaś;P Te pnące są sadzone razem z powojnikami. Równolegle z LO jest w odleglości ok. 2m William Morris. Pomiędzy nimi muszę cos posadzić, którąś z ostatnio kupionych - jutro będę "pasować"

Aha, niedaleko WM jest po jego prawej stronie Minerwa.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:02, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
elka_ napisał(a)


a porównaj sobie z tymi zdjęciami http://www.rozarium.org/roze/r-a-lavender-ice/
i http://www.rozarium.org/roze/r-a-lavender-flower-circus/

Madżenka na pewno coś wymyśli


Niestety, to zadna z nich Dzięki za starania
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:04, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
AgataP napisał(a)


U mnie też rośnie szybko, przygięłam mu gałązki i wypuszcza nowe - to chyba nazywa się kulkowanie
Czy masz w nogach posadzoną Minervę u niego?


No wlaśnie, musze spróbować jutro go "pokulkować" trochę

Minerwą mam trochę dalej obok, a wlaściwei troszkę przed Williamem Morrisem. LO dostanie jakąś ciemną z kupionych w Końskowoli ale jeszcze nie wiem którą, polatam z doniczkami jutro
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:10, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Louise Odier to róża burbońska, krzaczasta. Parkowa tak, ale nie pienna...na pewno. Wszędzie podają, że może osiągnąć 2,5 m. Ale można nieco ograniczyć jej wzrost krótkim cięciem.
Zresztą to nie takie istotne tutaj, nadaje się do kulkowania i jeżeli masz miejsce to kulkuj, będzie miała burzę kwiatów

Jakiego grzyba Ci róże złapały? Mączniaka?


Kasiu, wymysliłam, za Twoja radą, że będzie trochę ograniczana wzrostem przez kulkowanie i będzie w "trójkącie z New Dawn i jakąś pnącą baaardzo ciemną za jego plecami

Ta pnąca NN złapała plamistość tak to wygląda, popryskałam Topsinem, poprawię za kilka dni czymś jeszcze , zobaczymy

Nie lubie patrzeć jak liście wyglądają jakby ktoś je popryskał błotem i jeszcze opadają
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:11, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
alis napisał(a)


Jola też tak mam Moje dziewczyny to już na odwyk chcą mnie odsyłać


Nic, tylko musisz je ze sobą zabierać, odwyk będzie niepotrzebny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
elka_ 22:37, 27 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
jolanka napisał(a)


Ela, Acropolis jest taka inna - kwiaty są na łodydze baaardzo długo, zielenieją ze starości ale nie zasychają jak na razie czekam co dalej

Nie żartuj, dziewczyny maja dopiero kolekcje Ja tylko sie bawię i uczę od nich, to jest dopiero wyzwanie

LO ma po prawej stronie za sobą New Dawn a po lewej jeszcze nic - ma być coś róża pnąca ciemna - burgundowa jakaś;P Te pnące są sadzone razem z powojnikami. Równolegle z LO jest w odleglości ok. 2m William Morris. Pomiędzy nimi muszę cos posadzić, którąś z ostatnio kupionych - jutro będę "pasować"

Aha, niedaleko WM jest po jego prawej stronie Minerwa.


Dziękuję Jolu, czyli same róże a masz może zdjęcie tej rabaty?
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
jolanka 22:39, 27 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Elu, ona jest na etapie tworzenia ale zrobię Ci zdjęcie jutro tam są nie tylko róże, są powojniki, ostróżki, i troche jeszcze innych rzeczy, Jutro wszystko Ci wypiszę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 23:26, 27 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gdzie Ty masz fotkę tego Chopina??
Cofnęłam się prawie 20 stron i nie mogę znaleźć. Jestem ciekawa jak wygląda Twój młody bo mam wątpliwości co do mojego młodego. Chcę porównać.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
elka_ 23:28, 27 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
jolanka napisał(a)
Elu, ona jest na etapie tworzenia ale zrobię Ci zdjęcie jutro tam są nie tylko róże, są powojniki, ostróżki, i troche jeszcze innych rzeczy, Jutro wszystko Ci wypiszę


Właśnie buszuję w Twoim wątku obrazkowym i troszkę już znalazłam, ale gdybyś mogła jakieś szersze kadry poglądowe, to będę wdzięczna
Z góry dziękuję
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Pszczelarnia 10:11, 28 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jola, piękne różyczkowo. Te żółte wszystkie są fajne - śliczny kolor.

Jak przekwita Klosterrose? Zasycha i opada, czy jakoś inaczej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies