Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gardenarium 10:35, 21 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jolanka napisał(a)
Platan jest 3 metry od brzegów działki. Od strony południowej - ręczny planik jest troszkę wcześniej -zaczęłam tam sadzić szmaragdy?. Zastanawiam się czy nie zmienić.



Czy ta altana nie powinna być z prawej strony, bardziej w rogu. Tutaj masz dwa elementy blisko siebie, Altana i placyk z lewej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ag_zie 11:51, 21 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Hej! Witam dalszą sąsiadkę
Jakiego masz platana?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ewelaa74 13:08, 21 mar 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
O popatrz! Szefowa nawet klika u Ciebie To dobry znak!
Widzę, że jako takie rozeznanie zrobiłaś. Wiesz mniej więcej co Ci się podoba Coś w rodzaju planu też masz więc pozostaje policzyć ile kasy możesz poświęcić na rośliny w danym sezonie a reszta - to miłe zmęczenie fizyczne i później coraz większa satysfakcja
Kibicuję!
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Kindzia 13:32, 21 mar 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak zobaczyłam Twoje przycięte wrzosy, to musiałam się zalogować. Za wysoko przycięłaś, musisz dociąć. Nie powinny zostać ubiegłoroczne kwiaty. Nowy przyrost będzie powyżej, ubiegłoroczne kwiaty się wykruszą i zostaną Ci takie długie, brzydkie, brązowe, gołe łodygi, a dopiero powyżej będzie zielone. Krótko przytnij. Zostaną takie jeżyki. Potem możesz prysnąć na grzyba.

Piękne sadzonki buksików na żywopłot kupiłaś!!! Mnie czeka za miesiąc obsadzanie brzegów skarpy buksami, jakieś 30 metrów

Pozdrawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jolanka 16:49, 21 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gardenarium napisał(a)


Czy ta altana nie powinna być z prawej strony, bardziej w rogu. Tutaj masz dwa elementy blisko siebie, Altana i placyk z lewej.


Zapomniałam narysować, że po prawej stronie będzie budynek gospodarczy. Zastanawiamy się jeszcze czy nie połączyć go z drewutnią aby stworzyć całość. Dlatego na razie zaplanowałam tak - ale do zastanowienia oczywiście. Masz Danusiu rację, że gdyby po prawej nic nie budować, to altana powinna być właśnie tam.
Czy Twoim zdaniem rabaty, tak na oko, mogą być?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:54, 21 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Efffa napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/113-ogrod-sylwii-od-poczatku?page=803
Czy o takie cos by Ci chodziło? Spójrz na 7 i 8 zdjęcie.

Jezeli o takie coś to możemy potem rośliny dopasować do warunków tam panujących, ja mam troche z tym problem


Oj, fajne, fajne. Coś takiego, tylko pewnie z uwagi na miejsce pod ścianą lasu, trzeba by dodać trochę innych nasadzeń. Ale pomysł, a i owszem. Popracuję nad szczegółami. Chcę zrobić sobie miejscówkę, aby nikt mi nie zawracał czasami głowy.

Przyszło mi coś do głowy. Może w tym rogu z platanem nie robić żywopłociku cisowego a nasadzenia np. rododendronowe - tam jest cienia więcej , a zamiast tego lepiej wokół żwirowego kółeczka i tak pociągnąć coś takiego jak w ogrodzie Sylwi? Z lewej strony dałabym osłonę ze Szmaragdów a prawej od lasu np. ze świerków omorika (albo choiny kanadyjskiej)
To zdjęcie lepiej pokazuje miejsce z platanem.

Co o tym myślicie?

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:00, 21 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Makao_J napisał(a)
Mi to troszkę chyba przeszkadzają te sosny w trawniku. Lepiej by było je cofnąć bliżej ogrodzenia albo zebrać wszystkie razem i zrobić w rogu zagajnik sosnowy.
Albo razem z boku altany.
Wszystko jest takie trochę porozrzucane a ogród nie wydaje się być bardzo duży żeby sobie na to pozwolić.



Aniu, mnie też nie pasują, ale mój M. na razie nie chce słyszeć o ich usunięciu - one były tu przed nami. Na dzień dzisiejszy, po negocjacjach, skłonny jest wykopać tę obok brzozy (też tu była przed nami). Pozwolił trochę je popodcinać od dołu. Czas robi swoje, mam nadzieję. Z drugiej strony, mam patelnię, więc troszkę się teraz przydają.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:06, 21 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
ewelaa74 napisał(a)
O popatrz! Szefowa nawet klika u Ciebie To dobry znak!
Widzę, że jako takie rozeznanie zrobiłaś. Wiesz mniej więcej co Ci się podoba Coś w rodzaju planu też masz więc pozostaje policzyć ile kasy możesz poświęcić na rośliny w danym sezonie a reszta - to miłe zmęczenie fizyczne i później coraz większa satysfakcja
Kibicuję!


Ewelka, Myślę, że ogród będzie powstawał kilka lat. Chcę się bawić jego tworzeniem. Masz rację, zmęczenie jest miłe - lubię to i kiedy widzę, że to co zrobiłam gra, uśmiecham się od ucha do ucha. Lubię poza tym rozmawiać z innymi, ponieważ czasami własny pomysł tak bardzo "wejdzie " do głowy, że trudno wyjść poza wymyslony schemat. Fajnie jest gdy ktoś zobaczy to inaczej.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:10, 21 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Jak zobaczyłam Twoje przycięte wrzosy, to musiałam się zalogować. Za wysoko przycięłaś, musisz dociąć. Nie powinny zostać ubiegłoroczne kwiaty. Nowy przyrost będzie powyżej, ubiegłoroczne kwiaty się wykruszą i zostaną Ci takie długie, brzydkie, brązowe, gołe łodygi, a dopiero powyżej będzie zielone. Krótko przytnij. Zostaną takie jeżyki. Potem możesz prysnąć na grzyba.

Piękne sadzonki buksików na żywopłot kupiłaś!!! Mnie czeka za miesiąc obsadzanie brzegów skarpy buksami, jakieś 30 metrów

Pozdrawiam


Witam Cię serdecznie w moim ogródeczku. Dzięki. Jutro poprawię te wrzosy. Robiłam to po raz pierwszy więc szkoda mi było poobcinać kwiatuszki. A buksiki a i owszem. Będę po świętach dosadzała jeszcze też ok. 3 metrów - na razie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
evik0 17:18, 21 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Jolu plan działki mi się podoba. Tylko te dwie sosny w lewym rogu mi nie leżą. Amatorskim okiem kombinowalabym by włączyć je w jakieś rabaty. Bo przenieść chyba się ich nie da? Całkiem spore już są. I czy nie zasłonią Ci platana? To takie ładne drzewo. Czy platan jest szczepiony?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies