Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

sylwia_slomc... 11:17, 27 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Iwk4 napisał(a)
Siedziałam sobie na ławce przy grillu i musiałam ... no musiałam iść po aparat.
Róża i maki - zgrały się. Brakuje tylko sadzawki






Cudne masz te maki poproszę zbierz nasionka i się podziel
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 12:17, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochani, witam z rana, najpierw napiszę, co mi po głowie chodzi iwstawię dzisiejsze fotki ogrodu, potem odpiszę na zaległe posty. Troszkę się nazbierało przez weekend
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:18, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ładne mi rano,
Ale mój poranek ciągnie się ...
Obudziłam się o 5.40, bo pies latał po domu, by wyjść na dwór. Otworzyłam więc taras i siup do łóżka.
Pierwsze, co pomyślałam sobie: Wakacje mam... Chwilkę pobuszowałam po innych wątkach i zasnęłam jak dziecko.
Wstałam o 9.00 Fajnie mam. Nic mnie nie goni, nic nie muszę robić na siłę ... Zjadłam z synkiem śniadanko na tarasie, pozachwycałam się ogrodem, potem młody wskoczył do basenu ... Ja jeszcze się nie odważyłam, coś zimna ta woda jeszcze ...
Ja pospacerowałam po ogrodzie z aparatem i wpadłam na pomysł zrobienia bukietu z kwiatów, które by komponowały ze sobą i były dobrym towarzystwem do mojej róży Montana - czerwonej, nawet nie malinowej, zwyczajnie czerwonej. Pasują tu kolumnowe berberysy, widok z okna salonu fajny, ale obecnie naparstnice i przymiotno w pobliżu trochę mnie denerwują... Lubię je, ale muszę coś zrobić z kolorystyką, bo jest niewielki zgrzyt... Albo muszą wylecieć róże, albo fioletowe i różowe kwiaty. Spacerowałam więc sobie i wymyśliłam ...
To mój poranny bukiet:


Montana
Liliowce - takie babcine, nie znam nazwy, ale szukam im towarzystwa właśnie
Firletka chalcedońska w kolorze cegły
Przywrotnik i zostają tu czosnki główkowate
Do tego dla kontrastu Abraham Derby, którego kolor kwiatu zmienia się jak kameleon od różowego do brzoskwiniowego

Edit: do takich nasadzeń będę dążyć w okolicy tarasu

Przymiotno, jeżówki różowe i naparstnice pójdą na rabatę różową
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:29, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Abrahama mam dwa krzaczki. Już kiedyś Ewa mi pisała, że w zależności od podkładki, Abraham może się różnie zachowywać. I tak jest u mnie. Jeden przewiesza się i pokłąda, drugi stoi prosto, kwiaty wzniesione. Kolorem też się różnią, tylko zapach ten sam, intensywny zdradzają, ze jest to ta sama róża:




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:30, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:38, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Widoczki z tarasu:



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:53, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Za chwilę Yuki będą kwitły. Podobno wtedy pojawiają się na nich mszyce, trzeba uważać, na razie jest czysto:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:03, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bardziej spokojna kolorystyka na wschodniej rabacie przed domem:




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:04, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zaczynają kwitnąć Artemis i Kronprinsesse Mary. Gdyby nie miały karteczek, to bym nie wiedziała, która jest która, bo koloremsa takie same. Tylko Kronprinsesse Mary ma większe kwiatki, a Artemis ma mniejsze, ale więcej z jednej gałązki.
Kronprinsesse Mary


Artemis:


____________________
Ogródek Iwony II
lindsay80 13:12, 27 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwonko, ślicznie masz!

A nie myślałaś żeby ławeczkę na szaro malnąć? Jak obok takie donice są to byłoby super spasowane.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies