Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 15:48, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudne masz te maki poproszę zbierz nasionka i się podziel

Sylwia, jak będzie pora, zbiorę nasionka, tylko proszę przypomnij mi się.
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 16:08, 27 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka, nawiązując do Twoich herbacianych róż (pięknych zresztą, też mi się chciałoby mieć taką energetyczną rabatę różaną) - kiedy zimą czytałam sobie co nieco o różach, także na innych forach ogrodniczych, natknęłam się u kogoś na różę Dolce Vita. Zapamiętałam sobie tę nazwę (łatwo ją zapamiętać), dziewczyna niesamowicie tę różę wychwalała. Wygooglaj sobie, może Ci podpasuje
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 16:23, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, dzięki. Nie zwróciłam na nią wcześniej uwagi:
http://www.floribunda.pl/dolce-vita-delcentoran-id-2588.html
Dolce Vita
Po wygooglowaniu są pod tą nazwą też białe z różowym środkiem - kwiat cięty ...
____________________
Ogródek Iwony II
Gardener27 19:38, 27 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Iwonko bardzo lubię odwiedzać Twój wątek bo nie tylko tu wiele pięknych kadrów i portretów z ogrodu ale również cennych informacji, linków i zdjęć porównawczych Ciekawie piszesz, dużą masz wiedzę i wiele działasz w terenie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Iwk4 20:37, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przemku, ostatnio nie miałam wiele czasu na wnioski ogrodowe. Postaram się poprawić. Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:43, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zapomniałam pokazać moją różę Graham Thomas:
Mocno po zimie odchorował, niby to róża krzaczasta, ale często mocno przymarza po zimie i trzeba ją wtedy nisko ciąc. Ja musiałam ciąć dwa razy. Juz ładnie wystartował i przyszły w czerwcu przymrozki. Trzeba było ciąć drugi raz. Teraz całą donica wypełniła się po brzegi:
Graham Thomas, lawenda, perovska i fioletowa liatra ma już kłoski:



____________________
Ogródek Iwony II
Joku 20:52, 27 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12054
Ależ masz pięknie w ogrodzie. Wszędzie tak czyściutko, rośliny pięknie dobrane.
Trochę zazdroszczę tobie tego wolnego i wakacji. Chociaż w twoim zawodzie nie chciałabym pracować. Nie miałabym cierpliwości .
Wspomniałaś że hodujesz Grahama w donicy. Możesz napisać jak to robisz? Czy chodzi tobie o taką dużą donicę przy tarasie? Trochę się gubię w twoim wątku, jeszcze nie nadrobiłam
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Iwk4 21:36, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jolu, ta donica, to nie do końca donica. Wymurowana na 5 cegieł, średnica 2 metry, na środku róża, wkoło lawenda, z tyłu perovska i liatra
Za donicami:




____________________
Ogródek Iwony II
olga80 09:21, 28 cze 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwk4 napisał(a)
Zapomniałam pokazać moją różę Graham Thomas:
Mocno po zimie odchorował, niby to róża krzaczasta, ale często mocno przymarza po zimie i trzeba ją wtedy nisko ciąc. Ja musiałam ciąć dwa razy. Juz ładnie wystartował i przyszły w czerwcu przymrozki. Trzeba było ciąć drugi raz. Teraz całą donica wypełniła się po brzegi:
Graham Thomas, lawenda, perovska i fioletowa liatra ma już kłoski:





Gracham Thomas z niebieskościami wygląda cudownie Mojemu do towarzystwa posadziłam Princess Margaretę mam nadzieje,że zagrają razem. Mają też w towarzystwie przetaczniki i perovską,ale tylko jedną u nas nie mogę znaleźć perovskiej.

W Makowym podziwiałaś ostróżkę jak chcesz to mogę się z tobą taką podzielić mam 2 kępki.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
margaretka3 09:43, 28 cze 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iwonko, czy i ja mogłaby poprosić o nasionka maków? Piękne są
Śliczny ten żółto-niebieski kącik. Bardzo mi się podoba to zestawienie kolorystyczne. Nie wiem, czy liatra będzie odcieniem pasować do Thomasa, bo ona chyba bardziej w róż idzie niż w fiolet. Aż z ciekawością czekam na ich duet
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies