Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

hanka_andrus 23:51, 18 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ale jaja! Nowy wątek! To i ja się melduję, a że to początek sezonu, na przywitanie wiosenny bukiet do wazonu, ale do gipsowego jaja za krótkie łodyżki,
rozrzuć po trawniku, nie dostań zadyszki!




____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 00:12, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Haniu, cudne krokusy. Już u Ani Małej Mi pisałam, ze muszę jesienią na szkolenie z odmian krokusów iść, ja też chcę taką łąkę krokusową.
Za rymowankę dziękuję. Do jaja pewnie hiacynty by pasowały w mchu
Krokusy na rabatkę
____________________
Ogródek Iwony II
Toszka 00:16, 19 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
o, jaka niespodzianka z nowym sezonem nowy wątek!
ale te posty szybko lecą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwk4 00:22, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Toszko. Jeszcze cię witam i lecę spać
Miłych snów wszystkim
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:22, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A jeszcze przeklejam z poprzedniego wątku dobre rady Madżenki, szkoda, by umknęły:

Madzenka napisał(a)
... bratki są mocne, nic im nie bedzie. No chyba, ze wczoraj je przyniosłaś z marketu, z temp +20 . U mnie rosliny stoją w donicach od lutego, nie chowam na noc, przymrozki im nic nie robią, gdyby zapowiadali mrozy powyżej -5 to warto je czymś nakryć aby nie ściął ich mróz

Czytam dylematy przesadzać czy nie. Teraz nie jest czas na przesadzanie, to czas cięcia i sadzenia drzew z nagim korzeniem w stanie bezlistnym . Przesadzanie traw, bylin, dzielenie roslin to czas po ok 15 kwietnia , chyba ze sie pogoda wczesniej ustabilizuje.
Co do cebulowych - nalezy je nawozić w marcu im wczesniej tym bardziej wzmocnią kwitnienie. Cięcie lisci po zżółknięciu, wczesniej nalezy wycinać tylko orzekwitłe kwiaty



sorry Iwonko, ze u Ciebie ale jak czytam ten ogólnopolskie obawy dot przymrozków -3 na początku wiosny tzn ze trzeba interweniować Rośliny jeszcze nie ruszyły porządnie z wegetacja, takie mrozy im nie szkodzą. Bedzie niebezpiecznie gdy w maju ściśnie -5.


Madżenko, wielkie dzięki, że u mnie się wypowiedziałaś, to ważne Masz doświadczenie, więc tym bardziej cenne rady i rozwiewają wątpliwości wielu młodych, niedoświadczonych ogrodników Bardzo ci dziękuję.

Ale tak sobie myślę i konsultowałam to z inną ogrodniczką - że chodzi o wstrzymanie się z przesadzaniem traw i bylin. I dzieleniem karp, kiedy ingerujemy zbyt mocno w korzenie. Krzewy w tej chwili, tuje i drzewka jeszcze śpią, wiec to tak samo, jakby przesadzać je z gołym korzeniem . To chyba dobra pora na te okazy. Drzewa są w stanie bezlistnym, więc najmniej im teraz zaszkodzimy

Na byliny i trawki przyjdzie czas w kwietniu Wtedy będzie można je też dzielić. Podglądam fotki z zeszłego roku - w kwietniu ruszyła wegetacja traw
____________________
Ogródek Iwony II
Kasya 05:06, 19 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Toszka napisał(a)
o, jaka niespodzianka z nowym sezonem nowy wątek!
ale te posty szybko lecą


Nowy sezon a niektórzy ciagle bez nowego wątku
Toszka, zrobilabys ty w końcu niespodziankę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Milka 05:13, 19 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwonko, bardzo fajnie zaczęlas watek, duze zmiany zaszly, podpisuje listę obecnosci
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anka_ 06:12, 19 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Choć ja Iwonko jestem z reguły cichym gościem, to w nowym wątku oficjalnie się przywitam.

Mala_Mi napisał(a)
Po wstępie połowa pań będzie Ci zazdrościc Zbyszka.

Iwk4 napisał(a)
Myślisz?
Iwonko to pewne. I ja do tej połowy się zaliczam. Wspaniale, że masz takie wsparcie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Katkak 06:47, 19 mar 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
I ja się witam Iwonko .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 07:07, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam z rana wszystkich zaglądających
Znowu u mnie przymroziło. I jest pochmurno. Może później będzie lepiej. Za oknem słyszę kukułkę.
Dziś planuję miedzian. Jak M przyjedzie, to mi pomoże z drzewami. Szczególnie śliwka jest dla mnie za duża.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies