Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:03, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonko pięknie ci dziękuję ta taki pokaz drzew wraz z opisem☺Sporo ich masz ☺Nigre i rajską mam okazję za 10zł.kupić sadzonki są 120cm do wyprowadzenia na drzewko.Jak myślisz brać?

Moja nNigra - 40 zł była szczepiona na 145 cm. I jestem z tego faktu zadowolona. Ale zwykłą też możesz wyprowadzić ładnie. Nawet fajnie wyglądają, jak są nisko rozgałęzione.
Rajska ma kilka odmian. Ładniejsza jest Ola, ma kwiaty jasno-różowe. Moja ma bordowe. Ale jak kupowałam, nie było wtedy Oli ...
I nazw nie znałam

Kup sobie i ładnie wyprowadź
Dziś pewnie bym kilka w jednej odmianie kupowała.
Nigry mam 3 w szpalerze. Idwa Buki
Bardzo je lubię, ale trudno mi powiedzieć, by były mocno bordowe

Kwitnące Nigry - Kwiecień:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:18, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rumianka napisał(a)
Iwonko, piękna Twoja jesień ogrodowa...Winobluszcz, po przebarwieniu, daje niesamowity efekt, ale u siebie zdjęłam z płotu, po którym się piął, siatka nie wytrzymywała ciężaru, ale winobluszcz nie daruje, odrasta znowu...nieproszony...

Elisko, winobluszcz jest piękny, ale może być problemem
Sierpień 2014 - akcja likwidowania winobluszczu przy tarasie:

ścięliśmy 10-letni winobluszcz, wybraliśmy całą ziemię z donicy - takie miał korzenie:

Pomiędzy cegłami nawet przerastał
Teraz berberysy tu rosną:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:36, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sylvana napisał(a)


Dziękuję Iwonko, tak zrobię - poczekam do wiosny. Miałam tak zrobić, ale zmylił mnie post na którymś wątku i zgłupiałam.
A powiesz mi jeszcze na jaką wysokość ciachasz?

Dziś u mnie wstrętna mzawica, ale i tak poszłam do ogrodu - u mnie jesień to najbardziej pracowita pora roku.....nie wiem jak to inni robią, że już nie mają co robić

Jak czas goni, to niestety ... czasem mus, bo zima zastanie. Ale nie lubię takich chwil, kiedy MUSZĘ ...
To miała być przyjemność, czasami niestety nie jest

Zastanawiam się, jakie trawy tu podsadzić ...
Zielona hakone, albo może co innego ... evergold ???
Żólta nie da rady, bo słońce ...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:56, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kasja83 napisał(a)

U Ciebie też widzę pracowicie.Ja też zachodze w głowę jak ludzie sadzą setki cebul-ja miałam trochę i zeszło mi pół dnia.Już wiem, że sadzenie w żwirze to katorga.

Kasiu, nie mam pojecia...
Dziś po pracy sadziłam czosnki. 15 sztuk gladiatorów, Everestów i 18 sztuk Sensation ... 3 godziny
A wyglądało to tak:
Najpierw osadziłam pojemnik do kamienia, zaszlamowałam, zasypałam na zewnątrz ziemią, przykryłam włókniną, umiejscowiłam kamień.

Potem przesiałam kompost, każdy czosnek wsadziłam do dużej doniczki z kompostem...
Rozstawiłam na lawendowej rabacie ...
Kusiło mnie bardzo, by tu je posadzić, choć Toszka radziła tu główkowate, ale na bylinowej posadzę główkowate, jak u Łukasza:
https://pl.pinterest.com/pin/529876712390815794/

No więc rozstawiłam doniczki ...


I się zaczęło ...
Wykopałam wiaderko piaszczystej ziemi, wyniosłam, w dziurę wsadziłam doniczkę, zasypałam wiaderkiem dobrej ziemi... I tak 15 razy ... W między czasie bez doniczek dosadzałam Sensation. Na koniec wygrabiłam ...

3 GODZINY PRACY ...
Ale co tam ...prądu od rana nie było aż do 18 -tej. Miałam zajęcie, ale potem już mi się nie chciało ...
Jka już wszystko zrobiłam, uświadomiłąm sobie, ze na tej rabacie będzie żwirek. Chyba głupi będzie potem wykopywał te czosnki, a za 3 lata będzie trzeba, by podzielić cebulki, nasypać świeżego kompostu ...
Upsss...
I jeszcze jedno pytanie ( na ten moment retoryczne, bo nie znam odpowiedzi ...)
Jak wysypać żwirek? Bez agro? Czosnki muszą się przebić, a żwirek zmiesza mi się z ziemią

A jak dam agrowłókninę pomiędzy lawendę, to jak się czosnki przebiją ???
Ja nie wiem
I po co tam coś sadziłam ???
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:10, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)


Ja tez wolę w domu filmy i wczasy .Nie ma to jak swoje katy. Z domu na jeden dzień moge wyjechac a na dłuzej bardzo nie lubię. Iwonka ile ja razy mówiłam ze juz zmian nie bedzie i niestety co rok są, myślę ze z Toba tez tak bedzie.

Bożenko, nikt mi nie wierzy, że ja urlop lubię spędzać w ogrodzie ...
Nic mnie nie goni, nie muszę się spieszyć, mogę posłuchać ptaszków, choć kotek skutecznie je przegania ... Co najwyżej na twoją oazę mogłąbym się zamienić

A co do zmian ... wiem, że będą... już dziś się zastanawiałąm, po co coś tam zrobiłam, że mogłam inaczej, chyba nie będę zaglądać do niektórych ogrodów
Do Ren i Lindsay - to już sobie embargo założę
Ale jakby ktoś chciał złapać doła:
u Ren
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5315-jak-ozywic-moj-szmaragdowy-ogrod?page=1351#post_0
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5315-jak-ozywic-moj-szmaragdowy-ogrod?page=1347#post_3
U Edytki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=1242#post_7
U Madżenki chociaż porad się naczytam ...



____________________
Ogródek Iwony II
ren133 23:13, 19 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwonko
No wąlśnie cebulowe w żwirku to masakra jakas Teraz w żwirku staram się jak najmniej sadzić ... ale powiem ci, ze nie mam agro pod żwirkiem po prostu bezposrednio na ziemię daję żwirek ... wg mnie cebule nie przebiją sie przez agro a nawet gdyby to raczej powyginane jakieś wyrosną ale to jest moje przypuszczenie ... i ... ja posadziłam PSens w godzinkę niecała 30 szt ale nie dawałam kompostu i doniczek zwyczajnie bezpośrednio do ziemi ... ale Globemastery planuję w kompoście posadzić...

Posadziłaś żeby oczy cieszyly wiosną
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 23:16, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)
Cześć
Odpisałam u siebie o moich kwitnących Gracilimusach.
Zimą chyba będę doktorat o nich robić

POlinko, byłam u Ciebie.
Jazzy podpowiada, że te kwitnące gracki, to mogą być Miskant Kleine Silberspinne.

____________________
Ogródek Iwony II
ren133 23:17, 19 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Jak czas goni, to niestety ... czasem mus, bo zima zastanie. Ale nie lubię takich chwil, kiedy MUSZĘ ...
To miała być przyjemność, czasami niestety nie jest

Zastanawiam się, jakie trawy tu podsadzić ...
Zielona hakone, albo może co innego ... evergold ???
Żólta nie da rady, bo słońce ...




A czemu nie może być stipa?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:19, 19 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

POlinko, byłam u Ciebie.
Jazzy podpowiada, że te kwitnące gracki, to mogą być Miskant Kleine Silberspinne.



To jesteśmy dwie ... ja tez obstawiam u mnie Silberspinne
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
AnnaCh 23:22, 19 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Trzy, a nawet cztery
Moje i Makusi gracki-niegracki też kwitną
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies