Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Mech w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mech w trawniku

marcin_gryfow 16:42, 13 mar 2015

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 20
Lepszy efekt da sam siarczan żelaza lub chelat żelaza, środki te stosuje się w zależności od odczynu gleby. Nawozy antymech działają raczej mało efektywnie (mają zbyt mało Fe). Jak chcesz się bawić w nawożenie zrób badanie gleby w OSCHR, nawożąc na oko można łatwo przedobrzyć.
bartek_s1992 14:57, 14 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam, mam pytanie odnośnie tego mchu w trawniku. Wygrabiłem metalowymi grabkami tak z grubsza mój trawnik (dwa wiaderka mchu) lecz nadal duża część została. Poza tym znajdują się tam inne chwasty jak na zdjęciu. Proszę o poradę czy ten siarczan żelaza wystarczy na zwalczenie tego mchu ? Nie spowoduje on jakiegoś negatywnego wpływu na mój trawnik ? Czy zastosować dodatkowo jakiś inny nawóz ? Ostatnie zdjęcie przedstawia trawnik po wygrabieniu. Na koniec przeprowadziłem aerację trawnika. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

bartek_s1992 10:46, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Ponawiam pytanie czy zastosować siarczan żelaza czy lepiej jakiś zwykły nawóz antymech ?
Gardenarium 20:15, 16 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przekopać i założyć od nowa trawnik, bo to chwastowisko jest nie trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 23:07, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
A jak długo trzeba czekać na odrośnięcie trawnika i uzyskanie dobrego efektu ?
Gardenarium 13:55, 20 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Połóż z rolki a będzie efekt od razu i załatwisz sprawę chwastów.

Z rolki u producenta kosztuje od 5 do 13 zł ) sam materiał bez położenia.

Wysiany wyjdzie to samo a czekać trzeba pół roku a nawet rok żeby trawnik był gęsty i mocny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartoszpiotr... 19:58, 30 mar 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 5
Witam.

Jestem Bartek i przed chwilką założyłem tutaj konto, więc na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić.

Zacznę od początku: od roku posiadam mały, zaniedbany ok 5 arowy ogródek, połowa z niego stanowi warzywnik resztę drzewka i krzewy owocowe i imitacja trawnika mlecz, chasty, trochę trawy itp.
Od zeszłego sezonu koszę wspomniany "trawnik" i zauważyłem,że jest bardzo porośnięty mchem więc wygrabiłem ten mech (kilkakrotnie) i praktycznie do gołej ziemi z około 200m2 wywiozłem 30 taczek mchu.
I postanowiłem wykończyć go doszczętnie i kupiłem nawóz Florovit anty mech 1 opakowanie 4kg oraz 1 opakowanie 2,5kg razem na ok 325m2 i wysypałem to na ok 130m2 - przez własną niewiedzę.

I teraz pytanie trawa i mlecz który tam był sczerniał i pytanie czy mocno zaszkodziłem ogródkowi oraz znajdujących się tam drzewkach?
Zaznaczę że drzewa są ok 13 letnie, białkowane oraz na dole są lekko zabarwione od tego żelaza na rudo ok 7cm od ziemi.
Dodam iż nawóz tem ma wysokie stężenie siarczanu żelaza ok 17%.
Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam.
____________________
marcin_gryfow 23:46, 02 kwi 2015

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 20
Czarna trawa to efekt przenawożenie żelazem, żelazo działa jak "farbka", trawie oraz innym roślinom nie powinno zaszkodzić. Rudy nalot to efekt przejścia żelaza na wyższy stopień utlenienia i jego wytrącenie. Pewne jest, że przekroczyłeś dawkę prawie 3 krotnie, mam nadzieję, że matka natura Ci to wybaczy aha taka dawka nawozu o wysokiej zawartości FeSO4 i azotu z pewnością zakawasi glebę...
moler 22:14, 04 lip 2017

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 1
Cześć wszystkim. Moje pierwsze pytanie. Przeprowadziłem właśnie wertykulację i aerację sprężynkami na trawniku. Usunąłem przy tym mnóstwo mchu. Chcę zrobić dosiewkę trawy, planuję także posypać jakimś preparatem przeciwko mchom ponieważ w ogrodzie jest dużo zacienionych miejsc.
Czy robiąc dosiewanie trawy + jednocześnie sypanie czymś na mech nie zaszkodzę świeżo posianym nasionom?
Polecicie jakiś preparat na mech? Po ogrodzie biegają 3 koty i pies.



Gardenarium 00:52, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawóz Florovit na mech z żelazem. Raz na miesiąc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies