Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:41, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Głogownik - ale on piękny! Chyba nawet lepiej by do buksów na balkon pasował. I kolorystyczny akcent by dał. Szukam na pniu takich. Teraz jak o laurowiśni czytam to nie wiem czy na taras do półcienia nie pójdzie jednak. Na balkonie może mieć za dużo słońca. Układ bukszpan stożek + nisko kulka i obok kulka na pniu bardzo mi odpowiada tylko z tymi kulkami na pniu problem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 21:01, 25 kwi 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Laurowisnia ma cudne liście piękna jest ))

Migdałek jako podstawka na ozdoby nieźle się sprawdził pod koniec życia.

Fajniste fotki.

U bawiłam się tym zamachem na życie żony. U nas tylko szybę w samochodzie by wybiło.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
inka74 21:13, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
U nas maska została z lekka wgnieciona. Przyssawką wyprostowali. Ale potem jak śnieg na dachu był to mega szybko mi wychodzenie z domu zajmowało teraz spokój przynajmniej. Koszt niewielki. Sąsiad takie łezki blaszane montował za 100 zł. My drabinki. Poszaleliśmy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rosa 22:30, 25 kwi 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
inka74 napisał(a)
Jeszcze jedno - tak w moim wypadku skończyła się wyprawa po miedzian. Przytargałam laurowiśnię na balkon. Chyba jeszcze drugą dokupię dla symetrii

poszłam co prawda nie po miedzian, ale po mydło potasowe, ale w moich sklepach ogrodniczych takiej pięknej laurowiśni nie spotkałam . Zastanawiałam się nad żywopłotem wokół kompostownika z laurowiśni, ale podobno potrafi przemarzać, więc donica to chyba najlepszy pomysł. Urzekające są te błyszczące liście pozostające na zimę .
anna_t 20:59, 26 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
i jak migdałek ładnie się w kominku juz pali?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 22:14, 26 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Hehe... dziad opór stawiał. Za świeży był. Na zewnątrz go spaliłam w palenisku. Odpłynął w siną dal. Byle dalej od mojego ogrodu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:19, 26 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ewa/Rosa jak go przez zimę nie uśmiercę w donicy to może za rok jeszcze będzie co podziwiać. U mnie w ogrodniczych dopiero powoli pojawiają się rośliny. W jednym miejscu odkryłam róże Austina w donicach na szczęście te co mam odmiany bo bankructwo gotowe. Bardzo ładne sadzonki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 22:35, 26 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
inka74 napisał(a)
Głogownik - ale on piękny! Chyba nawet lepiej by do buksów na balkon pasował. I kolorystyczny akcent by dał. Szukam na pniu takich. Teraz jak o laurowiśni czytam to nie wiem czy na taras do półcienia nie pójdzie jednak. Na balkonie może mieć za dużo słońca. Układ bukszpan stożek + nisko kulka i obok kulka na pniu bardzo mi odpowiada tylko z tymi kulkami na pniu problem.


A jaka to odmiana laurowiśni? Bo one ogólnie dobrze znoszą słońce. Wiesz, tutaj ludzie mają często żywopłoty z laurowiśni i ładnie na słońcu rosną.

Photinia na pniu jest boska
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 06:46, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ewa niestety nie ma metki z odmianą. Mogę tylko przypuszczać bo listki ma wąskie szczupłe. Więc może to być Otto Luyken. Może ale nie musi

Znalazłam głogownik na pniu. Kusi mnie tylko do pensji daleko a ja na ten miesiąc co innego miałam w planach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 12:17, 28 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ładny miedzian- taki laurowiśniowy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies