Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:25, 29 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ładny. prawda. W domu chwile postał i kwiaty zaczęły się otwierać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:39, 29 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Dziś od teścia dostałam takie cudaki. Mocno przerośnięte buksy. Idealne na kulki na pniu. A przynajmniej ich zaczątki


Skończyłam ciąć ciemną nocą. Spiralka wymaga jeszcze dopracowania.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Monia81 21:41, 29 kwi 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Iwonko to piękne prezenciki sprawił ci teść. A cięcia - toż to cięcia idealne, masz rękę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
tulucy 21:45, 29 kwi 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
To się teść postarał
Ładnie je ogarnęłaś
Ja leżę plackiem i korzonki grzeję. Nowe róże zadołowałam tylko. Nie wiem, czy mi się uda je w ten weekend długi wsadzić. Choć odpukać dziś jest lepiej, amol czyni cuda i kot też się zlitował i przytulił do pańci pleców na ładną godzinkę...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 06:43, 30 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Bezskutecznie szukałam kulek bukszpanowych w dobrej cenie. I to takich mało skrzywionych. Mira ładne kupiła ale potem facet już nie miał. A tu taki fart. Na razie w doniczkach postoją. Dostały dobrą ziemię. Potem podleję florovitem. Jeszcze tyczki dostaną. Zobaczymy czy ruszą.

A przy okazji zakupów w L trafiłam na dostawę kwiatów balkonowych i nie tylko. Zgarnęłam begonie i pelargonie. W ubiegłym roku bardzo ładnie mi się przyjęły i rozrosły. Moje łupy

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:57, 30 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
tulucy napisał(a)

Ja leżę plackiem i korzonki grzeję. Nowe róże zadołowałam tylko. Nie wiem, czy mi się uda je w ten weekend długi wsadzić. Choć odpukać dziś jest lepiej, amol czyni cuda i kot też się zlitował i przytulił do pańci pleców na ładną godzinkę...

Łucja to się dorobiłaś. Ja po myciu okien najczęściej tak mam. Pomaga mi plaster rozgrzewający i babciny wełniany pas max 2 dni i mogę biegać. Czytałam u Ewy u o zakupach. Ja doszłam do 78 krzaczków i na razie basta. Muszę zobaczyć co te co mam pokażą. Coś pewnie wyleci w tzw. międzyczasie ale w sumie tylko na jedną różę poluję do donicy a nie ma jej u nas jeszcze - Harlow Carr.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:13, 30 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nawożenie hortensji - porada Bozgi -kopia ku pamięci :
kwestia nawożenia, nie ważne czy posadzone jesienią czy teraz, małe czy duże- wymagają nawozu ( oczywiście w proporcjach stosownych do wielkości krzaka). Ja swoje podsypałam nawozem w granulkach jak skończyłam cięcie ( czyli niedawno). Jak będzie ciepło wężem obficie podleję ( powinno się tak zrobić od razu).
A doskonałym wskaźnikiem kiedy podać kolejną dawkę jest dla mnie od dawna Anabelka. Pierwszą magiczną siłę ( nazwa odżywki ) dostaną jak liście całkowicie przykryją pędy ( czekam aż wszystkie krzaki wejdą w to stadium), kolejne terminy uzależnione od koloru liści- bledną- daję odżywkę (Anabelki więcej, bukietowe mniej). Bardzo łatwo przenawozić, części zielone wtedy są masywne a kwiaty późno i skromne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 07:20, 30 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Fiu, fiu ale masz radochę Ja tylko wczoraj do donic dwóch kupiłam roślinki.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
frezja 11:05, 30 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Moje łupy



No, proszę i bez zapchanych parapetów begonie w kwiecie życia.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
tulucy 15:11, 30 kwi 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Iwonko HC pojawia się w F. Na razie jest niedostępna, ale ... Też mam na nią ochotę, bo jest z tych mniejszych. Na takie jeszcze mam miejsce.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies