Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Makao_J 09:59, 21 mar 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam serdecznie i podsyłam

Obrazkową ściągę do podpisu

bo widzę problemy. Pozdrawiam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 10:04, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Dziękuję Aniu!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
omelka1 10:54, 21 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Nie dziwię się że lubisz pić poranną kawę i patrzeć na swój ogród...jest co podziwiać.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
inka74 11:06, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Agatko - początki są. Mój ulubiony kąt - jak to jedna Ania nazwała ciurkadełko

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Moniq 11:08, 21 mar 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Ha, ha uper nazwa watkuwlasnie pije
Pozdrawiam i bede zagladac
____________________
beskidzkie marzenie
omelka1 11:13, 21 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
inka74 napisał(a)
Agatko - początki są. Mój ulubiony kąt - jak to jedna Ania nazwała ciurkadełko



Nooo... śliczny jest i kąt i ciurkadełko.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
inka74 11:36, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Kilka słów o warunkach na moim zieleńcu. Formalnie mieszkam na wsi choć od miasta dzieli mnie tylko ulica. Działka jest średniej wielkości trochę ponad 600 metrów. Głębokości 21-23 m na 28 metrów szerokości. Od frontu wystawa południowa, są miejsca, gdzie bardzo mocno przygrzewa a właściwie wypala co się da jak to było w ubiegłym roku. Od strony tarasu pd-zach. Gleba gliniasta. Bardzo dużo ziemi dowieźliśmy ale chyba za mało piasku. Jak popada robi się bagnisko. Na głębokość wbicia szpadla mam litą glinę. Dużą część rabat musieliśmy podnieść. Ogródek zaczął powstawać w 2011 roku, odchwaściliśmy i wyrównaliśmy teren, wywieźliśmy tonę gruzu, posialiśmy trawę. Wsadziliśmy klasycznie tuje na froncie coby się odgrodzić trochę od sąsiada. Po bokach nasi sąsiedzi już posadzili tuje więc u nas skończyło się tylko na jednej ścianie Połowa iglaków po ulewach w lecie i ostrej zimie 2011 roku padła. Dokupiliśmy, ale nie udało się trafić z rozmiarem, teraz takie ząbki mamy. Powstał odręczny plan rabat (muszę go odszukać jako ciekawostkę) i pierwsze zieleńce. Większość roślin w fazie początkowej dostaliśmy bo brakło funduszy. Dom był w stanie surowym, wykończony tylko dół bez mebli i po prostu na ogród nie wystarczyło.
Na początku maja 2012 roku wyglądało to mniej więcej tak:
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:51, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Moniq napisał(a)
Ha, ha uper nazwa watkuwlasnie pije
Pozdrawiam i bede zagladac

hihi - szkoda, że na delektowanie się prawdziwą kawą mam tylko 15-20 minut ale są to bezcenne chwile. Warto wcześniej wstać chyba, że zima i nic o 6 rano za oknem nie widać. Wtedy zmieniam godzinę picia na 7
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:46, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
2012 to głównie czas ogarniania domu w środku. W ogródku porządki z tyłu domu. Deweloper pomalował płot jakimś badziewiem i po 2 latach zaczęło to wyglądać kiepsko. Następne 2 lata mi zajęło naciskanie mojego ślubnego, aby pomalował te ponad 100 metrów sztachet.
Pierwsze skrzynki na warzywa na tyłach tam, gdzie jeszcze słońce jest przez 5-6 godz. - w większości skrzynki na ogródku robiłam sama przy niewielkiej pomocy D


roślinki trochę urosły i się co niektóre zregenerowały

jak widać część przerosła moje oczekiwania, później trochę bardziej zwracałam uwagę na maks. wysokość nie tylko na opakowaniu ale i sprawdzałam w katalogach. Pierwszy zakup książkowy - katalog roślin polecanych przez związek szkółkarzy polskich
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:56, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
2013 początek - czas na obwódki na rabatkach potem kilka razy poprawiane bo krzywo na początku wyszło, gumowe palisady jak dla mnie drogie ale trwałe

pierwsze krokusy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies