Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:48, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ostatnia rabata, jaką zaczęłam przerabiać w ubiegłym roku i nie skończyłam. Teraz jest pociągnięta jeszcze dalej, za wisterią jest hortensja Phantom i na końcu ambrowiec kolumnowy Slender Silouette. Na pniu hortensja limka. Róża niestety mimo okrycia zimy nie przeżyła. Wisteria docelowo ma mieć potrójną podporę mocną drewnianą (już gotowa tylko pomalować i przymocować ale czasu brak) i poprowadzone linki do dachu (z tym się waham ale tam taka goła ściana, z drugiej strony wiem, że wisteria potrafi być "agresywna" i zniszczyć ścianę ale jakby była z 20 cm od niej...). Obok wisterii ma być poprowadzona z boku róża na takiej okrągłej ramce (nie na tym co teraz)).
Na tym zdjęciu doskonale widać co stało się z moją trawą po lecie mimo oprysków i podlewania. Ręce mi opadają jak na to patrzę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Flower1 16:42, 21 mar 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witaj ,piekny ogrodek.Skrzynie bardzo mi sie podobaja
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
anbu 20:02, 21 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj inko, też uwielbiam kawę a wypijana w dobrym towarzystwie dopiero smakuje. Bardzo ładnie już masz
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 21:22, 21 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Magda, Ania witajcie i dziekuję za wizytę. Ja z rewizytą się udałam i ...Magda hortensje powalają. Ale i cudnego floksa wypatrzyłam. Na razie w połowie wątku utkwiłam i dziecko przerwało.
Ania u ciebie spory teren. Z jednej strony zazdroszczę bo mi trochę go brakuje. Tak z 200 metrów by się za domem przydało.
Ja dziś poszlam po spożywkę a wróciłam z 2 różami. Jedną na pniu do donicy na taras a drugą w miejsce zmarzniętej. Calosc 21 zł
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Efffa 13:36, 22 mar 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Co do zdjęcia wklejonego u mnie , to wydaje mi się, że ten ciemiernik tam bedzie miał za mało miejsca, podobno potrzebuje duzo miejsca, a co do sadzenia to ja z kol.dziś sadzimy,tzn dziś bede sadzić korsykańskie o ile przestanie lać, a po świetach cuchnące.Toszka 12 marca mi pisała by sadzić je za 2 tyg.
edit:jednak dzis nie będę sadzić, bo głoszą jeszcze minusy i sie boję
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Karol99 13:39, 22 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fajne zakupy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
inka74 16:58, 22 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Efffa napisał(a)
Co do zdjęcia wklejonego u mnie , to wydaje mi się, że ten ciemiernik tam bedzie miał za mało miejsca, podobno potrzebuje duzo miejsca, a co do sadzenia to ja z kol.dziś sadzimy,tzn dziś bede sadzić korsykańskie o ile przestanie lać, a po świetach cuchnące.Toszka 12 marca mi pisała by sadzić je za 2 tyg.
edit:jednak dzis nie będę sadzić, bo głoszą jeszcze minusy i sie boję

Ja mam białego Nigrę. Widziałam podobno 5 letniego i nie jest olbrzymem, tak z 30-35 cm wysokości i tyle szerokości ale gęsto kwiatów. no właśnie się zastanawiam czy go tam wsadzić. On przesadzania nie lubi. Tam wbrew pozorom miejsca jest sporo a jak krzaki łyse to brzydko jest. Ja po świętach dopiero wsadzę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:06, 22 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Karol99 napisał(a)
Fajne zakupy.

no ciebie nie przebiję z ilością zakupów, powolutku przeglądam Karolu twój ogród i podziwiam. Pięknie jest. Mój syn na razie tylko przewozi mini taczką różne rzeczy ale on dużo młodszy od ciebie jest, może za kilka lat mu się zmieni
A ogólnie jestem ciekawa tej żółtej róży. Nieduża jest taka miniaturka na patyku. Kwota niewielka zaryzykować warto.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Flower1 17:10, 22 mar 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Roze w swietnej cenie. Iwonka wpadłam i szukam Ambrowca ,ciekawa jestem jak tam z nim po zimie , jak ruszy mam nadzieje ze sie pochwalisz .Ciekawa jestem Twoich spostrzerzen no i czy zamawiałas przez internet czy kupowałaś w szkółce?
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
inka74 23:06, 22 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Flower1 napisał(a)
Roze w swietnej cenie. Iwonka wpadłam i szukam Ambrowca ,ciekawa jestem jak tam z nim po zimie , jak ruszy mam nadzieje ze sie pochwalisz .Ciekawa jestem Twoich spostrzerzen no i czy zamawiałas przez internet czy kupowałaś w szkółce?
ambrowiec jest na rabacie która tu na zdjęciu jest nieskończona. Jutro jak mi się uda zrobię zdjęcie. Pąki już ma wiec chyba przeżył . Ja na niego zachorowałam na wiosnę ale cena była za wysoka ponad 350 zł. No duży był. Pod koniec lata przez przypadek natknęłam się na trochę mniejszy u mnie w ogrodniczym i kupiłam za 78 zł. Ja jestem nim zachwycona. Cudne kolory miał na jesieni od pomarańczowego po czerwony. Nie jestem tylko pewna czy mu miejsce dobre wybrałam czy słońca za dużo nie będzie miał. Zdjęcia nie zrobiłam niestety na jesieni ;( jest wąski. Ma ładnie ułożone wąsko gałązki. W ogrodniczym maja slendery rozciągnięte na podporach jak szpaler tak jak jabłonie się prowadzi przy murach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies