Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z zielonego wzgórza :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z zielonego wzgórza :-)

Ania 08:05, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Jestem początkująca więc proszę o wyrozumiałość
Przepraszam, że dopiero dzisiaj zdjęcia ale mam kiepski internet i nie chciały mi się wczytać.
Przed domem mam rabatkę na tle tuj szmaragd posadziłam iglaki każdy w innym kolorze, jest tam:
Jałowiec płożący Blue Chip
Jałowiec nadbrzeżny Juniperus conferta
Jałowiec Pfitzera Gold Star
Jałowiec rozesłany Bonin Isles
Jałowiec łuskowy Blue Spider
Sosna górska Pinus Mugo pumilio
Świerk biały Rainbows End
Świerk płożący srebrny
pozatym jest po 3 berberysy Admiration i Aurea, jedna juka, 3 trzmieliny, Ognik szkarłatny kuntayi, 1 żórawka purple, 2 modrzewnice pospolite Nikko, kępa 5 wrzosów, przy brzegu jest rozrośnięta kępa karmnika ościstego, na brzegu biała kępa płomyka szydlastego i różowa Żagwinu to tyle na tym języczku rabaty przed domem.
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 08:58, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Wejście do domu wzdłuż kostki obsadziłam Pięciornikiem krzewiastym Goldstar który dość mocno przycinam, z brzegu dałam płomyk szydlasty, i dwa jałowce nadbrzeżne szlagier i płożący Andorra Compact, a na tle ściany funkia Patriot

____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 09:31, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Ścieżkę z tarasu do altany z jednej strony obsadziłam tujami Teddy, które jak widać na załączonym obrazku jakoś niezbyt ładnie rosną, ale widzialam je również w szkółce i też były takie rozwalone i poprzesychane, zaczęłam je trochę przycinać i widać, że te przycięte są ładniejsze i są bardziej zwarte, więc to może jakiś sposób , co o tym sądzicie?
Przy samej altance 3 Żywotniki zachodnie Danica, ale chciałabym tam posadzić jeszcze jakiś powojnik żeby trochę zasłonić altankę, a może coś innego polecacie?
Przy tarasie posadziłam sosnę w kształcie kuli zaszczepioną na pniu, oraz jodła koreańska Silberlocke silnie cięta na kulę, a pod nimi jałowiec płożący i irga płożąca Eichholz.
I to by było na tyle, wzdłuż domu z drugiej strony tarasu 3 świerki pospolite odmiany: Little Gem, Nidiformis i chyba świerk czarny Picea mariana Nana.
A za altaną 3 jałowce kór uschły i chyba posadzę żywotnik zachodni jako kontynuacja wzdłuż płotu Żywotnik zachodni przez 3/4 ogrodzenia, na końcu 3 sosny górskie, jedna nie wiem jak się nazywa z takimi długimi miękkimi igłami, 1 cyprysik lawsonia Darts Blue Ribbon i to koniec tej ściany. Na tle sosen górskich klon palmowy czerwonolistny, który miał zasłonić studzienkę ale narazie jakoś zbytnio nie rośnie.
Linia ogrodzenia za domem jałowce chyba Moonglow po całości.
Cały czas nie mam pomysłu jak polepszyć widok wokoło tarasu, coś mi ciągle tu za mało, chodź wiem że i tak tyle naćkałam tych gatunków, ale co pojadę do szkółki to nie mogę się oprzeć
Jeszcze pozostała do pokazania druga część działki, ta mniej reprezentacyjna
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
anetawi 09:39, 12 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Witam Cię Aniu
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Linka 09:41, 12 maj 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witaj Aniu. W nawiazaniu do ostatniego zdjęcia : Teddy mają to do siebie,że większe nie trzymają fasonu
Może zamiana na kule bukszpanowe?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Ania 10:43, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Witam Was miło że zajrzałyście do mnie dzięki za śliczne kwiatki Anetko
może powinnam pomyśleć o kulach z bukszpanu, ale szkoda mi tych Teddy, gdyż dopiero w tym roku tak się rozwaliły, zobaczę jeszcze jak się zachowają jak je potnę, a jak nie to chyba bukszpan, podoba mi się i wygląda bardzo estetycznie ale też chyba trzeba go sporo ciąć?
No i jeszcze szukam pomysłu na ten taras, żeby go jakoś fajnie obsadzić jest to południowa strona dość mocno nasłoneczniona, chciałabym obsadzić tak, żeby był ładny widok i z tarasu i z altany A i u mnie jest jeszcze jeden problem z ziemią jest ciężka gliniasto-ilasta nieprzepuszczalna więc ciężko tu utrzymać cokolwiek. A może jak podrosną te świerki to będzie ok? Mam też tam problem z połączeniem kostki z trawnikiem, gdyż przy samej kostce wokoło domu jest beton i to tak nierówno podlany że wygląda to krzywo i fatalnie tam chyba powinien być krawężnik ale nie wstawili nam i nie wiem co z tym można teraz zrobić , może obsadzić czymś?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Michael 10:51, 12 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Bardzo atrakcyjna działka .... też bym chciał taką. Ale wystarcza mi moja też jest co przy niej robić he he
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Michael 10:52, 12 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
A zapomniałem Witaj z nami na ogrodowisku miło Cie gościć i czekamy na rozwój Twojego wątku i obfitych fot.
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
ela 11:06, 12 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Cześć Aniu, witaj na ogrodowisku Działkę masz sporą więc i sporo pracy na niej, ale masz ją ogarniętą. Teraz z pomocą Ogrodowiczan będziesz ją upiększać Jestem w podobnej sytuacji i od momentu jak tu trafiłam sporo zmieniło się w moim ogrodzie Pozdrawiam.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
Ania 12:27, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Dziękuję za miłe przywitanie
Tak mam nadzieję, że ogrodowisko będzie moją inspiracją, oglądam Was już jakiś czas, aż wreszcie zdobyłam się na przyłączenie. Dzięki za miłe słowa, ale wiem dobrze , że wiele jeszcze mi brakuje, wraz z wiosną znów mam tysiące pomysłów co by tu i gdzie dosadzić ale nie chcę przedobrzyć dlatego liczę na mądre i obiektywne podpowiedzi
Działeczka ma 1000m, ale jest gdzie się narobić.
Mam nadzieję Elu , że i u mnie wiele się zmieni wraz z Waszą pomocą
A fotki i owszem będą , tylko ten mój internet okropnie zmulony
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies